اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۷
کد خبر: ۳۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - 23 July 2022
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از مأموریت‌های اصلی رایزنان فرهنگی را تلاش برای صادرات محصولات فرهنگی عنوان و تاکید کرد: نگاه به توسعه صادرات صنایع خلاق و فرهنگی را از رایزنان فرهنگی به طور جدی خواستاریم.
توسعه صادرات صنایع خلاق ماموریت‌ اصلی رایزنان فرهنگی استبه گزارش سرویس فرهنگی عصرپرس،محمد مهدی اسماعیلی در آیین گشایش دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که با حضور رئیس جمهور در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های اصلی رایزنان فرهنگی تلاش برای صادرات محصولات فرهنگی است، ابراز امیدواری کرد تا با همت رایزنان فرهنگی بحث برپایی نمایشگاه‌های آثار فاخر هنری را داشته باشیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم، گفت: دولت مردمی یکی از اولویت‌های اساسی خودش را همکاری و تعامل هر چه بیشتر همکاری‌ها و تعاملات منطقه‌ای قرار داده است از این رو در کنار تحولات اقتصادی موضوع تحولات فرهنگی را هم مدنظر داریم به ویژه اینکه در حوزه اجرایی و بدنه دولت در بخش فرهنگ به دنبال توسعه تعاملات با کشورهای همسایه هستیم.

توسعه صادرات صنایع خلاق ماموریت‌ اصلی رایزنان فرهنگی است

وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اینکه توسعه صادرات صنایع خلاق و فرهنگی باید توسعه یابد، اظهار داشت: این اقدام باید توسط رایزنان فرهنگی کشورمان در خارج از مرزها صورت گیرد که البته تا حدودی در این بخش فعالیت‌هایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های اصلی رایزنان فرهنگی تلاش برای صادرات محصولات فرهنگی است، ابراز امیدواری کرد تا با همت رایزنان فرهنگی موضوع برپایی نمایشگاه‌های آثار فاخر هنری را نیز داشته باشیم.

وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود از رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور خواست تا ظرفیت‌ها و دستاوردهای فرهنگی و هنری کشور در کشورهای مختلف جهان به بهترین شکل ممکن معرفی و تبیین شود تا همگان با ظرفیت ها و توانمندیهای ایرانان در زمینه های مختلف آشنا شوند. 

براساس این گزارش، دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور روز شنبه، اول مردادماه ۱۴۰۱با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ایمانی پور و رایزنان فرهنگی کشورمان در خارج از کشور در محل حسینیه الزهرا(س) این سازمان، گشایش یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: