اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

گفتگوی وزیر خارجه کشورمان و وزیر خارجه کویت از طریق ویدئو کنفرانس

در ادامه رایزنی‌های منطقه ای جمهوری اساامی ایران، روز جاری دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ احمد ناصر المحمد الصباح وزیر خارجه دولت کویت از طریق ویدئو کنفرانس گفتگو و تبادل نظر کرد.

موسوی: موضع گیری بینابینی اروپایی‌ها را قبول نداریم

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعای اخیر وال استریت ژورنال بیان کرد: اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل نکرده‌اند و سعی کردند یک حالت بینابین میان ایران و آمریکا هم در مواضع اعلامی و هم مواضع اعمالی اتخاذ کنند که برای ما قابل قبول نیست و آن را سازنده نمی‌دانیم.

موسوی: حقه‌های آمریکا رنگ‌باخته و بی‌فایده است

سخنگوی وزارت امور خاجه حقه‌های آمریکا را قابل انتظار اما رنگ‌باخته و بی‌فایده دانست و گفت: ایالات متحده - با آن سابقه طولانی راهزنی - یک «قایق حامل سلاح» کشف و ضبط می‌کند.

موسوی: دروغگویی و اتهام‌زنی عناصر اصلی سیاست خارجی آمریکاست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دروغگویی، اتهام زنی و نفرت پراکنی از عناصر اصلی سیاست خارجی آمریکا بویژه در رژیم فعلی است و اظهارات وزیر خارجه «نفرت پراکن» آمریکا نیز از همین رویکرد نشات می‌گیرد.
اراده سیاسی رهبران چین و ایران بر توسعه روابط راهبردی است
موسوی:

اراده سیاسی رهبران چین و ایران بر توسعه روابط راهبردی است

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه اراده سیاسی رهبران دو کشور بر توسعه و تعمیق روابط راهبردی دو جانبه است، گفت: پس از نهایی شدن مذاکرات، سند همکاری ایران و چین برای طی مراحل قانونی به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.
خبرنگاران خارجی خواستار  رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند

خبرنگاران خارجی خواستار رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران شدند

شماری از نویسندگان و خبرنگاران رسانه‌های خارجی درنامه‌ای خطاب به روسای کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل، مراتب اعتراض خود را به ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران به‌ویژه در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا اعلام کردند.
توانمندی ایران موجب نگرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است
ظریف:

توانمندی ایران موجب نگرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است

وزیر امور خارجه گفت: بالندگی و توانمندی‌های ایران است که برای آمریکا و رژیم صهیونیستی نگرانی ایجاد کرده و موجب صف‌کشی شده است.
سیاست خارجی حوزه دعوای گروهی و جناحی نیست
ظریف در صحن علنی مجلس:

سیاست خارجی حوزه دعوای گروهی و جناحی نیست

وزیر امور خارجه گفت: در شرایط سیال گذار بین المللی که الان ۳۰ سال است در این شرایط قرار داریم، مهمترین نکته فهم دقیق و عدم اشتباه است، هر کس در شرایط گذار در تاریخ اشتباه کرده، دچار مشکلات اساسی شده است.
ریشه حوادث در زیرساخت‌ها را نمی‌توان اقدام دشمن دانست
سردارجلالی:

ریشه حوادث در زیرساخت‌ها را نمی‌توان اقدام دشمن دانست

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با یادآوری آتش سوزی‌های رخ داده در صنایع پتروشیمی کشور در سال‌های گذشته، گفت:: فرض اولیه این بود که شاید منشا این حوادث، حمله‌های سایبری و خراب‌کارانه باشد ولی بررسی‌ها مشخص کرد تقریبا تمام این حوادث در لایه‌های ایمنی به وجود آمده بود؛ حادثه مرکز درمانی در خیابان شریعتی در لایه ایمنی رخ داد و نوع نگهداری کپسول‌های گاز به‌طور انباشته و کنار هم و عدم رعایت نکات ایمنی باعث انفجار شده است.
جمهوری اسلامی ایران تسلیم زورگویی‌ها نخواهد شد
رییس شورای راهبردی روابط خارجی:

جمهوری اسلامی ایران تسلیم زورگویی‌ها نخواهد شد

رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال عمر خود نشان داده که در برابر زورگویی‌های بیگانگان تسلیم نخواهد شد و هر بار فشار بر ایران بیشتر شده، ایرانیان را در ادامه مسیر خود مصمم‌تر ساخته است.
صفحه  از ۸۱
به روایت تصویر