اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
امیرعبداللهیان:برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار جدی هستیم

امیرعبداللهیان:برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار جدی هستیم

وزیر امور خارجه با مثبت خواندن ارزیابی ایران از مذاکرات دوحه، گفت: برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار جدی هستیم و در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافق دست‌یافتنی است.
امیرعبداللهیان در دیدار با اردوغان مطرح کرد:

آمادگی ایران برای تسهیل گفت‌وگوها به منظور کاهش نگرانی‌ها در سوریه

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص موضوع سوریه با تبیین دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه راه حل سیاسی بعنوان تنها مسیر برای حل بحران، و ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام نظامی، آمادگی کشورمان برای تسهیل در زمینه گفتگو برای کاهش نگرانی‌های امنیتی در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی: از تکرار وقایع سردشت جلوگیری کنیم

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با ارسال پیامی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد حمله شیمیایی به سردشت بر لزوم نابودی کامل سلاح های شیمیایی برای مقابله با تکرار تراژدی هایی از این دست، تاکید کرد.

خطیب‌زاده: هیچ مذاکره مستقیمی با آمریکا انجام نخواهد شد

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان گفت: هیچ مذاکره مستقیمی با آمریکا انجام نخواهد شد، مذاکرات به صورت غیر مستقیم و با تسهیل گری اتحادیه اروپا انجام خواهد شد.
ایران قدرت ۲۲ دنیا در تجارت دریایی شناخته شد
ناوگان کشتیرانی ایران بزرگتر از فرانسه، ایتالیا و کانادا؛

ایران قدرت ۲۲ دنیا در تجارت دریایی شناخته شد

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان از نظر بزرگی ناوگان کشتیرانی را ۲۲ اعلام کرد و سه کشور عضو گروه هفت را در رده پایین‌تری نسبت به ایران از این نظر قرار داد.
علی باقری در اجلاس کانون دانشگاهیان ایران اسلامی دانشگاه تهران:

برای موفق نشان دادن دیپلماسی از گنجینه سیاست خارجی هزینه نکردیم

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: اهتمام جدی برای پرهیز از "هزینه‌کردن از گنجینه سیاست خارجی" برای "موفق نشان دادن دیپلماسی" از جمله ویژگی‌های راهبردی دستگاه سیاست خارجی در دولت سیزدهم است.

امیرعبداللهیان: روابط ایران و پاکستان رو به جلو و امیدبخش است

وزیر امور خارجه روابط عمیق ایران و پاکستان به عنوان دو کشور بزرگ و موثر جهان اسلام را همواره امیدبخش و رو به جلو عنوان کرد.

مقامات رژیم صهیونیستی هدف حمله هکرها قرار گرفتند

شرکت صهیونیستی امنیت داده‌ها (چک پوینت) (Check Point) سه‌شنبه شب گزارش داد که تیمی از هکرهای اینترنت موسوم به Phosphorus موفق شدند ایمیل مقامات سابق اسرائیلی را هک کنند.

خطیب‌زاده: اخراج اجباری پناهجویان شرم تاریخی برای لندن است

سخنگوی وزارت خارجه درباره اخراج اجباری پناهجویان از انگلیس به رواندا و اخبار منتشر شده درخصوص ایرانی بودن تابعیت برخی آنها گفت: آنچه که در حال وقوع است یک شرم تاریخی برای لندن و همه آنهایی است که تمامی همت و توان خود را معطوف به پوشاندن و تطهیر سابقه استعماری‌ آنها کرده‌اند.

پاسخ ایران در مورد ادعاهای آژانس پیرامون فعالیت هسته‌ای در خصوص سه مکان

سازمان انرژی اتمی ایران به منظور تنویر افکار عمومی و رسانه های کشور، ترجمه متن کامل توضیحی کشورمان در ارتباط با گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص سه مکان را منتشر کرد.
صفحه  از ۱۳۰
به روایت تصویر
تازه ها