اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
در دیدار با وزیر خارجه اندونزی؛

ظریف از مواضع اندونزی در شورای امنیت برای حفظ برجام قدردانی کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در دیدار با همتای اندونزیایی خود از مواضع اصولی این کشور در شورای امنیت برای حفظ برجام و اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ قدردانی کرد.
خطیب‌زاده:

ایران همواره از گفتگو با عربستان سعودی استقبال می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:ایران از گفت‌وگو با عربستان سعودی استقبال کرده و این مسئله را به نفع مردم دو کشور و صلح و ثبات منطقه‌ای می‌داند.

پیام تسلیت ظریف به مناسبت درگذشت سردار حجازی

وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت جانشین فرماندهی سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

بیانیه اتحادیه اروپا درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام امروز شنبه ۲۸ فروردین در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌های امور خارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ به صورت حضوری در وین تشکیل می‌شود.
در گفت و گو با محمد حنیف اتمر؛

ظریف بر حمایت همه‌جانبه ایران از روند صلح افغانستان تاکید کرد

وزیر امور خارجه با تأکید بر حفظ دستاوردهای دموکراتیک افغانستان در دو دههٔ گذشته و ارتباط آن با صلح پایدار، مجددا بر حمایت همه‌جانبهٔ جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان تاکید کرد.

عراقچی: به دنبال مذکرات فرسایشی نیستیم

رییس تیم مذاکره کننده ایران در نشست وین گفت: به دنبال مذاکرات فرسایشی و مذاکراتی که فقط زمان‌بر باشد و هدف آن مذاکره برای مذاکره باشد، نیستیم.
در دیدار دستیار ارشد وزارت خارجه با نماینده ویژه پوتین تاکید شد:

باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود

مشاور ارشد وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را قانونی دانسته و تاکید کردند: باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود.
صالحی: سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه‌اندازی شد

صالحی: سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه‌اندازی شد

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سرنخ‌های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

خطیب‌زاده: انتقام از اسرائیل در زمان مقرر انجام می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه وزارت امور خارجه در چارچوب سیاست‌های نظام نهایت تلاش خود را برای رفع تحریم‌ها انجام می‌دهد، گفت: سانتریفیوژهایی که از مدار خارج شدند، از نوع IR۱ بودند و با سانتریفیوژهای جدید جایگزین می‌شوند. اسرائیل هم پاسخ خود را از مجاری دیگر دریافت می‌کند.

صالحی: زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای با وسواس بسیار حفظ شد

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: زیرساخت‌های صنعت هسته ای با وسواس بسیار حفظ شد و چنانچه مقامات و تصمیم سازان ارشد نظام امری را به مسوولان صنعت هسته‌ای تفویض کنند در زمانی کوتاه، هنگامه ای عظیم برپا خواهد شد.
صفحه  از ۱۰۱
به روایت تصویر