اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸

رییس جمهور به آنکارا سفر می‌کند

رییس جمهور به دعوت رسمی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه و برای شرکت در پنجمین جلسه شورای عالی روابط راهبردی دو کشور به آنکارا سفر می کند.

ظریف عازم ژنو شد

وزیر امور خارجه صبح امروز برای شرکت در نشست مشورتی سه جانبه در مورد کمیته قانون اساسی سوریه، تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

قاسمی: سازوکار مالی اروپا صرفا تامین دارو و مواد غذایی نیست

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: spv، ساز وکار تسهیل مبادلات ایران با سایر کشور‌های اروپایی است که می‌تواند دارو، مواد غذایی و دیگر نیازمندی‌های وارداتی ایران از اروپا را پوشش دهد.
واکنش ظریف به اظهارات اخیر «پمپئو»

واکنش ظریف به اظهارات اخیر «پمپئو»

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توییتر خود به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران واکنش نشان داد.

رای‌گیری برای قطعنامه ضد ایرانی در پارلمان کانادا به تعویق افتاد

رای‌گیری برای قطعنامه ضد ایرانی در پارلمان کانادا به بهانه‌های حقوق بشری علیه ایران به سال آینده (2019) موکول شد.
رئیس مجلس ملی افغانستان:

تأکید بر همگرایی منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم

رئیس مجلس ملی افغانستان بر ضرورت همگرایی و همکاری کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

ظریف:آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده‌اند

وزیر امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها منطقه ما را انبار باروت کرده‌اند. میزان سلاحی که از سوی آمریکا فروخته می‌شود، غیر قابل باور است و بسیار فراتر از نیاز منطقه است. این نشان دهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی‌ها در منطقه ما دنبال می‌کنند و این سیاست باعث شده تا منطقه ما تبدیل به انباری از سلاح های بسیار پیشرفته مخرب شود.
لاریجانی در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم:

شورای امنیت به وظایف خود عمل نمی‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای امنیت به وظایف خود عمل نمی‌کند، گفت: جنگ‌های آمریکا در منطقه و تحریم‌های یک جانبه این کشور علیه کشورها، مصوبه شورای امنیت را ندارد.
روحانی در دومین اجلاس رؤسای مجالس ۶ کشور

راهکارهای ایران برای تحقق منطقه‌ای قوی‌ در دنیای پساآمریکایی

رئیس جمهور با ارائه هشت راهکار برای تحقق منطقه قوی‌تر تاکید کرد که تهران برای مشارکت در ساخت این منطقه قوی تر آماده است ؛منطقه ای که نه محصور در جغرافیایی معین بلکه چراغ راهنمای ما در پیشگاه ورود به دنیای پساآمریکایی است؛ دنیایی که در آن آمریکا توانایی سلطه بر دیگران را ندارد .
قاسمی

موضوع موشکی ایران از سیاست‌های دفاعی کشوراست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: موضوع موشکی ایران کاملا مشخص است و بخشی از سیاست‌های دفاعی کشور به حساب می‌آید و حالتی بازدارنده دارد بنابراین کسی نمی‌تواند ایران را از این مساله نهی کند و یا چیزی را بر ما تحمیل کند.
صفحه  از ۴۰
به روایت تصویر