اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
کلینتون

ادبیات ترامپ در سازمان ملل تاریک و خطرناک بود

انتقادها از سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه ایران ادامه دارد به گونه ای که هیلاری کلینتون لحن صحبت و ادبیات دونالد ترامپ در سازمان ملل را تاریک و خطرناک خواند.
لاوروف

آمریکا "مهمان ناخوانده" در سوریه است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت:با وجود حضور ائتلاف آمریکا در سوریه، آمریکا هنوز یک مهمان ناخوانده در آنجا است.
بحران مسلمانان روهینگیا

آنگ‌سان سوچی سکوتش را شکست

آنگ سان سوچی، رهبر میانمار روز سه شنبه ۱۹ سپتامبر و برای اولین بار از آغاز دور جدید درگیری ها در ایالت راخین این کشور، سکوت خود را شکست و در خصوص بحران انسانی که برای اقلیت مسلمان روهینگیا روی می دهد اظهار نظر کرد.
روحانی در دیدار رییس جمهور فرانسه

نباید اجازه داد دستاوردهای برجام تضعیف شود

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه، نقش اروپا و پاریس را در حفظ فضای مثبت پسابرجام مهم دانست و تاکید کرد که تهران علاقه مند است در فضای جدید، همکاری های خود را با فرانسه در همه عرصه های مورد علاقه تعمیق بخشد.
روحانی در دیدار رییس جمهور اتریش

تهران از توسعه روابط با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اتریش استقبال می کند

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط تهران – وین تاکید کرد: تهران از توسعه روزافزون روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از جمله اتریش استقبال می کند و امیدوارم در سایه تعامل و مساعی متقابل، شاهد تعمیق روابط مشترک در راستای منافع متقابل دو ملت باشیم.
دکتر روحانی در دیدار نخست وزیر سوئد

فصل نوینی در روابط تهران – استکهلم گشوده شده است

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار نخست وزیر سوئد، با بیان اینکه فصل نوینی در روابط تهران – استکهلم گشوده شده است ، تصریح کرد: دولت دوازدهم نیز از سرمایه گذاران و کارآفرینان سوئدی برای حضور و مشارکت فعال در بازار ایران استقبال و حمایت می کند.
در دیدار با دبیر کل سازمان ملل متحد مطرح شد

مسئولیت آژانس و سازمان ملل در جلوگیری از نقض برجام با اهمیت است

حسن روحانی در دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اعلام آمادگی ایران برای تقویت همکاری خود با این سازمان تاکید کرد: برجام می تواند الگوی خوبی برای صلح و ثبات در منطقه و جهان باشد و مسئولیت آژانس بین المللی انرژی اتمی و دبیرکل سازمان ملل در حمایت و تقویت برجام بویژه در برابر آنهایی که خلاف تعهدات گام بر می دارند، بسیار با اهمیت است.
صالحی

توسعه نیروگاه اتمی بوشهر با همکاری آژانس ادامه دارد

رییس سازمان انرژی اتمی در سخنانی در نشست سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تمام فعالیت‌های نیروگاه بوشهر تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دارد و طرح‌ها برای توسعه این نیروگاه با همکاری آژانس ادامه دارد.

کشته شدن 77 شبه نظامی در مناطق مختلف افغانستان

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 77 شبه نظامی در عملیات نیروهای امنیتی طی 24 ساعت گذشته در مناطق مختلف این کشور خبر داد.

آژانس ادعای یک رسانه‌ اسراییلی در مورد ایران را رد کرد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با رد ادعای یک روزنامه‌ی رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه آژانس در نظارت بر سایت‌های هسته‌ای ایران ضعف دارد تاکید کرد: آژانس از زمان حصول توافق هسته‌ای دسترسی‌های کاملی به سایت‌های هسته‌ای ایران داشته است.
صفحه  از ۲۵
به روایت تصویر