اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰

ارسال کمک ۹۰ تنی به سیل زدگان خوزستان

یک فروند هواپیمای باربری ۷۴۴ در پایگاه شهید لشکری­ مهرآباد­ در حال بارگیری محموله ۹۰ تنی کمک به سیل زدگان خوزستان و اهواز است. ­
آقاپور علیشاهی

ضرورت تدریس اقتصاد خانواده در مدارس

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تدریس درس اقتصاد خانواده باید برای همه مقاطع تحصیل حتی در مقاطع دبیرستان اتفاق بیفتد و باید شرایطی را در زندگی فراهم کنیم که منجر به ایجاد ثروت در کشور شود نه اینکه بخواهیم مصرف‌گرا و مصرف‌زدگی در کشور ایجاد کنیم.
دبیرکل حزب حقوق بشر زنان:

برای شکل‌گیری صلح وامنیت پایدار باید زمینه‌های آن فراهم شود

دبیرکل حزب حقوق بشر زنان با بیان اینکه باید هشت رکن صلح را در جامعه مدنظر داشت، اظهار داشت: این ارکان هشت گانه شامل دولت خوب، فضای مناسب کسب و کار، توزیع عادلانه امکانات، پذیرش حقوق دیگران، ارتباط خوب با همسایگان، گردش آزاد اطلاعات، سطح بالای سرمایه اجتماعی و سطح پایین فساد است.
لایحه ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال تقدیم دولت می‌شود
ابتکار

لایحه ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال تقدیم دولت می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: برای موضوع کودک همسری و برای اینکه دیگر شاهد ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در کشور نباشیم، لایحه ممنوعیت ازدواج این کودکان را به زودی تقدیم دولت خواهیم کرد.

نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون رییس جمهور

نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون رییس جمهور در خصوص شاخص های عدالت اجتماعی تشکیل شد.

ابتکار: ۴۰ درصد کارمندان «زن» هستند

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه باید بپذیریم بخشی از مدیریت جامعه در اختیار زنان قرار گیرد گفت: ۴۰ درصد از کارمندان جمهوری اسلامی زن هستند این درحالیست که بسیاری از آنها از توانمندی علمی و تجربه کافی برخوردارند اما به آنها فرصتی داده نشده است.
تحریم ها، خواب آشفته ترامپ که تعبیر نمی شود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

تحریم ها، خواب آشفته ترامپ که تعبیر نمی شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات زور مدارانه ترامپ و تحریم های یک جانبه دولت آمریکا، گفت:  آنها فکر می کنند مردم و  اقتصاد ایران را می توانند از بین ببرند در حالی که این خواب آشفته ای برای رئیس جمهور آمریکاست.
ابتکار اعلام کرد

برنامه‌های نوین دولت برای تغذیه و پیشگیری از بیماریها

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به مصوبه ستاد ملی زن و خانواده گفت: این مصوبه ماه گذشته جهت نشاط و برنامه‌ریزی در ۱۶ محور توسط دولت ابلاغ شد و اکنون در حال اجراست.
معصومه ابتکار

توجه ویژه دولت به معشیت خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر جامعه

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت توجه ویژه‌ای به معشیت خانواده‌ها به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه دارد و آن را با جدیت دنبال می‌کند همچنان که در بهارستان طبق آمارهای ارائه شده این مهم محقق شده است.
جزئیات بسته حمایتی دولت برای زنان سرپرست‌خانوار
ابتکار خبر داد:

جزئیات بسته حمایتی دولت برای زنان سرپرست‌خانوار

معاون امور زنان و خانواده ‌رئیس‌جمهور، با اعلام این خبر که تعداد سی‌هزار نفر از زنان سرپرست‌خانوار از تسهیلات وام بهره‌مند شده‌اند به تشریح جزئیات بسته حمایتی دولت برای ارائه به این قشر پرداخت.
صفحه  از ۷
به روایت تصویر