اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

استاندارد سازی مشاغل خانگی برای رونق و سودآوری این مشاغل

نشست استاندارد سازی مشاغل خانگی با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد برگزار شد.

اجبار جوانان در امر ازدواج نتیجه ای جز واگرایی ندارد

معصومه ابتکارگفت: برای انتخاب‌های خوب جوانان و افزایش عزت نفس آنان تلاش کنیم و از فشار و اجبار بپرهیزیم چرا که در این صورت نتیجه‌ای جز واگرایی ندارد.
ابتکار:

گفت‌وگوی بین نسلی از فرد شروع و در جامعه گسترش می‌یابد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضروت توجه جدی به موضوع گفت و گوی بین نسلی درمجلس دانش آموزی تاکید کرد و از نمایندگان این مجلس خواست تا این موضوع مهم اجتماعی را با الگوی طراحی شده در معاونت امور زنان و خانواده در دستور کار خود قرار دهند.

نشست منطقه‌ای تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده برگزار می‌شود

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده با اعلام این خبر گفت: این نشست با حضور نمایندگان تشکل های اجتماعی زنان و خانواده استان های فارس، بوشهر، خوزستان و کهکیلویه و بویر احمد در شهر شیراز برگزار می شود.

ابتکار:بشر امروزی از فقدان معارف قرآنی رنج می برد

معاون رییس جمهور در امور زنان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: بشر امروزی از فقدان معارف قرآنی رنج می برد.
ابتکار: خواستار رفتار منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم

ابتکار: خواستار رفتار منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با «ورونیک پتیت» سفیر بلژیک در ایران گفت:در برهه حساس کنونی و با توجه به صبوری ایران تا امروز، خواستار رفتاری منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم.
ابتکار:

برخی مشکلات زنان نتیجه سلایق تحمیلی بر جامعه است

معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: برخی گرفتاری ها و مشکلات زنان که توسط این معاونت شناسایی شده، ناشی از نگرش ها و سلایق تحمیلی بر جامعه است.

ارسال کمک ۹۰ تنی به سیل زدگان خوزستان

یک فروند هواپیمای باربری ۷۴۴ در پایگاه شهید لشکری­ مهرآباد­ در حال بارگیری محموله ۹۰ تنی کمک به سیل زدگان خوزستان و اهواز است. ­
آقاپور علیشاهی

ضرورت تدریس اقتصاد خانواده در مدارس

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تدریس درس اقتصاد خانواده باید برای همه مقاطع تحصیل حتی در مقاطع دبیرستان اتفاق بیفتد و باید شرایطی را در زندگی فراهم کنیم که منجر به ایجاد ثروت در کشور شود نه اینکه بخواهیم مصرف‌گرا و مصرف‌زدگی در کشور ایجاد کنیم.
دبیرکل حزب حقوق بشر زنان:

برای شکل‌گیری صلح وامنیت پایدار باید زمینه‌های آن فراهم شود

دبیرکل حزب حقوق بشر زنان با بیان اینکه باید هشت رکن صلح را در جامعه مدنظر داشت، اظهار داشت: این ارکان هشت گانه شامل دولت خوب، فضای مناسب کسب و کار، توزیع عادلانه امکانات، پذیرش حقوق دیگران، ارتباط خوب با همسایگان، گردش آزاد اطلاعات، سطح بالای سرمایه اجتماعی و سطح پایین فساد است.
صفحه  از ۸
به روایت تصویر