اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
ابتکار در همایش کودک و صلح؛عنوان کرد

مرگ 4 میلیون کودک در جهان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، معاون رییس جمهور با بیان اینکه جنگ و آثار دلخراش آن بر کودکان، بحث تروریزم و ناامنی باید مد نظر باشد، گفت: طبق گزارش سازمان ملل ٤ میلیون کودک در همین قرن معاصر به بعد کشته شدند که این جنگ ها آسیب های جانبی متعددی را هم به همراه داشته است.
شکاف جنسیتی؛ زنان و محدودیت های ساختاری

شکاف جنسیتی؛ زنان و محدودیت های ساختاری

مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان به عنوان یکی از شاخصه های توسعه یافتگی، امری است که قانون اساسی، قوای حاکم را به بسترسازی برای نیل به آن موظف کرده است اما گزارش مجمع جهانی اقتصاد در مورد ایران، حکایت از شکاف عمیق جنسیتی و محدودیت های ساختاری برای مشارکت زنان دارد.
شناسایی نیازمندان فاقد مسکن
پرویز فتاح عنوان کرد:

شناسایی نیازمندان فاقد مسکن

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از ساخت و نوسازی ۷۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان خبر داد و گفت: کار شناسایی نیازمندان بدون مسکن آغاز شده است.
خروج بخش اعظم زائران تا امروز از مرزهای کشور
فرمانده نیروی انتظامی در مرز شلمچه عنوان کرد

خروج بخش اعظم زائران تا امروز از مرزهای کشور

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران از مرزها خارج ‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر هم همین حجم خروج را شاهد هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را نیز در چند روز آینده در پیش رو داریم.
توصیه رئیس پلیس پیشگیری ناجا به زائران اربعین

توصیه رئیس پلیس پیشگیری ناجا به زائران اربعین

رئيس پليس پيشگيري ناجا در توصیه به زائران اربعین حسینی (ع) درخواست کرد زوار همکاری مستمر و لازم را با خدمتگزاران خود در نيروی انتظامی داشته باشند.
۲ نفر جاعل ویزا در مهران دستگیر شدند

۲ نفر جاعل ویزا در مهران دستگیر شدند

رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان ایلام با بیان اینکه زائران مراقب باشند که در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند، گفت: دو نفر جاعل ویزا در مهران دستگیر شدند.
مديركل آموزش و پرورش شهر تهران

اصل تربيت كودكان در نهاد خانواده صورت مي گيرد

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران، تربيت دانش آموز در مدرسه را ادامه كار خانواده دانست و افزود: اصل تربيت كودكان در خانواده صورت مي گيرد.

انجمن اولیا و مربیان باید فضای گفتگو را برای جوانان مهیا کنند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:انجمن اولیاء و مربیان باید از جایگاهی برخوردار باشند که اولیا را با مدرسه پیوند دهند تا آنهادر مسائل مدرسه، اعتلای وضعیت پرورش و ایجاد فضای سالم برای گفتگو دخیل باشند.
سعیدی‌مبارکه عنوان کرد

قرار گرفتن زنان بر لبه تیغ فرصت یا تهدید در لایحه تأمین امنیت

عضو فراکسیون زنان تاکید دارد که در لایحه تامین امنیت زنان مرز میان تهدید و فرصت برای زنان جامعه به شدت مبهم است.
مقاوم‌سازی ۹۶ هزار کلاس درس در انتظار اعتبارات
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس

مقاوم‌سازی ۹۶ هزار کلاس درس در انتظار اعتبارات

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی نوسازی مدارس گفت: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی کلاس‌ها و رسیدن سرانه فضای دانش‌آموزی به سرانه استاندارد نیاز دارد که این تامین اعتبار در گرو کمک مجلس و کمیسیون برنامه‌ریزی است.
صفحه  از ۵
به روایت تصویر