اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

ابتکار:بشر امروزی از فقدان معارف قرآنی رنج می برد

معاون رییس جمهور در امور زنان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: بشر امروزی از فقدان معارف قرآنی رنج می برد.
ابتکار: خواستار رفتار منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم

ابتکار: خواستار رفتار منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با «ورونیک پتیت» سفیر بلژیک در ایران گفت:در برهه حساس کنونی و با توجه به صبوری ایران تا امروز، خواستار رفتاری منطقی از سوی اتحادیه اروپا هستیم.
ابتکار:

برخی مشکلات زنان نتیجه سلایق تحمیلی بر جامعه است

معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: برخی گرفتاری ها و مشکلات زنان که توسط این معاونت شناسایی شده، ناشی از نگرش ها و سلایق تحمیلی بر جامعه است.

ارسال کمک ۹۰ تنی به سیل زدگان خوزستان

یک فروند هواپیمای باربری ۷۴۴ در پایگاه شهید لشکری­ مهرآباد­ در حال بارگیری محموله ۹۰ تنی کمک به سیل زدگان خوزستان و اهواز است. ­
آقاپور علیشاهی

ضرورت تدریس اقتصاد خانواده در مدارس

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تدریس درس اقتصاد خانواده باید برای همه مقاطع تحصیل حتی در مقاطع دبیرستان اتفاق بیفتد و باید شرایطی را در زندگی فراهم کنیم که منجر به ایجاد ثروت در کشور شود نه اینکه بخواهیم مصرف‌گرا و مصرف‌زدگی در کشور ایجاد کنیم.
دبیرکل حزب حقوق بشر زنان:

برای شکل‌گیری صلح وامنیت پایدار باید زمینه‌های آن فراهم شود

دبیرکل حزب حقوق بشر زنان با بیان اینکه باید هشت رکن صلح را در جامعه مدنظر داشت، اظهار داشت: این ارکان هشت گانه شامل دولت خوب، فضای مناسب کسب و کار، توزیع عادلانه امکانات، پذیرش حقوق دیگران، ارتباط خوب با همسایگان، گردش آزاد اطلاعات، سطح بالای سرمایه اجتماعی و سطح پایین فساد است.
لایحه ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال تقدیم دولت می‌شود
ابتکار

لایحه ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال تقدیم دولت می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: برای موضوع کودک همسری و برای اینکه دیگر شاهد ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در کشور نباشیم، لایحه ممنوعیت ازدواج این کودکان را به زودی تقدیم دولت خواهیم کرد.

نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون رییس جمهور

نشست فراکسیون زنان مجلس با معاون رییس جمهور در خصوص شاخص های عدالت اجتماعی تشکیل شد.

ابتکار: ۴۰ درصد کارمندان «زن» هستند

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه باید بپذیریم بخشی از مدیریت جامعه در اختیار زنان قرار گیرد گفت: ۴۰ درصد از کارمندان جمهوری اسلامی زن هستند این درحالیست که بسیاری از آنها از توانمندی علمی و تجربه کافی برخوردارند اما به آنها فرصتی داده نشده است.
تحریم ها، خواب آشفته ترامپ که تعبیر نمی شود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

تحریم ها، خواب آشفته ترامپ که تعبیر نمی شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات زور مدارانه ترامپ و تحریم های یک جانبه دولت آمریکا، گفت:  آنها فکر می کنند مردم و  اقتصاد ایران را می توانند از بین ببرند در حالی که این خواب آشفته ای برای رئیس جمهور آمریکاست.
صفحه  از ۷
به روایت تصویر