اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
نشست کمیته راهبری توان افزایی اقتصادی زنان کارآفرین ایران و ژاپن

نشست کمیته راهبری توان افزایی اقتصادی زنان کارآفرین ایران و ژاپن

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و بنیاد صلح ساساکاوا سومین نشست کمیته راهبری پروژه مشترک توان افزایی زنان را به صورت مجازی برگزار کردند.

تمدید رای دهی دور پنجم انتخاب زنان کارآفرین برتر

زمان رای دهی مردمی به زنان کارآفرین برتر ایران در سایت معاونت، از اول تیرماه به مدت ۱۰ روز تمدید شد و اسامی برگزیدگان در تاریخ ۱۱ تیرماه اعلام خواهد شد.

گفتگوی اینستاگرامی؛ من یک دخترم، می خواهم بدانم

گفتگوی صفحه اینستاگرام معاونت امور زنان و خانواده و خبرگزاری برنا تحت عنوان "من یک دخترم، می خواهم بدانم" برگزار می‌شود.

درخواست گوترش برای حضور زنان در همه زمینه‌های صلح و امنیت

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی صلح‌بانان ملل متحد، ۲۹ مه ۲۰۲۰ برابر با ۹ خرداد، ضمن اشاره به موضوع امسال این روز یعنی «زنان در حفظ صلح»، خواستار تلاش بیشتر برای رسیدن به برابری حضور زنان در همه زمینه های صلح و امنیت شد.
ابتکار: سهم زنان در مدیریت به بالای ۲۰ درصد رسید

ابتکار: سهم زنان در مدیریت به بالای ۲۰ درصد رسید

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در سال ۹۶ در سطح کشور نزدیک به ۱۳.۶ درصد از زنان در جایگاه‌ها و انتصابات مدیریتی قرار داشتند که این سهم امروز به بالای ۲۰ درصد رسیده است.

اقدامات معاونت امور زنان و خانواده به مناسبت روز جهانی خانواده

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به مناسبت روز جهانی خانواده اهم اقدامات خود را اعلام کرد.

ابتکار: شاخص ها، به کلی گویی در مورد خانواده پایان می‌دهد

معصومه ابتکار: رصد و پایش شرایط خانواده سالم و چرایی به وجود آمدن خانواده ناسالم، بسترساز تبیین، تدوین و تصویب شاخص‌های خانواده در هیات دولت شد تا براساس این شاخص ها،سیاستگذاری ها دقیق‌تر انجام شود.

روز جهانی ماما؛ آنان که فداکارانه با کووید۱۹ جنگیده اند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پیامی به مناسبت روز جهانی ماما گفت:روز جهانی ماما را به همه خدمتگزاران این عرصه و تلاشگران ماما تبریک می گویم. شعار امسال این روز "ما ماماها در کنار زنان حضور داریم و خرسندیم که با آنها متحد، همگام و همراه‌ هستیم" است.
سند ارتقای وضعیت زنان با هدف برقراری عدالت جنسیتی تصویب شد

سند ارتقای وضعیت زنان با هدف برقراری عدالت جنسیتی تصویب شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اعلام این خبر که سند ارتقای وضعیت زنان با هدف برقراری عدالت جنسیتی در ۲۳ استان تصویب شده، تاکید کرد: رویکرد ما در برقراری عدالت جنسیتی بر قرآن، شرع و آرمان‌های انقلاب بنا شده است.
معصومه ابتکار:

حمایت از زنان دارای کسب وکارهای خانگی در اولویت دولت است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه برای دولت توجه به کسب و کارهای دچار آسیب اهمیت دارد، تاکید کرد: شناسایی زنانی که کسب و کارهای خانگی کوچک دارند در اولویت است و باید به آنها آموزش‌ و حمایت لازم در حوزه تولید و فروش داده شود.
صفحه  از ۱۳
به روایت تصویر