اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
محورهای هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران

محورهای هجدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تأکید براینکه به اعتقاد من مالیات بر خانه‌های خالی اثرگذاری قابل توجهی در بازار مسکن ندارد گفت: تغییرات اساسی در سال ۹۶ در تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خصوصا در حوزه مسکن تأثیرگذار بود
امینی مطرح کرد:

افزایش رضایت عمومی در گرو برنامه‌ریزی انسان‌محور

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت تلفیق دو نگاه «جامع» و «پایین به بالا» در برنامه‌ریزی گفت: بدون توجه به برنامه‌ریزی جامع‌نگر، انجام پروژه‌های بزرگ افزایش رضایت عمومی را نتیجه نمی‌دهد.
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مطرح كرد:

جزييات تعیین قیمت بليت پروازهای اربعین

فرزانه شرفبافي مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» ضمن اعلام خبر پایان عملیات حج ۹۷ گفت: بر اساس توافق شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای اربعین نرخ ثابتی در نظر گرفته شده است.
تقی‌زاده مطرح کرد:

بررسی مباحث فرابخشی در شورای هماهنگی راه و شهرسازی

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی بر بحث و تبادل نظر بر سر مسائل فرا مدی در بخش حمل‌ونقل و فرا بخشی در حوزه حمل و نقل ، مسکن و شهرسازی در شوراهای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد و گفت: پرداختن به مسائل این‌چنین به ارتقا بهره‌وری در حوزه‌های راه و شهرسازی،‌ همچنین بهبود سطح کیفی شورا کمک می‌کند.
عشایری خبر داد:

آغاز عملیات نوسازی در ۱۸ محله ناکارآمد شهر تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۸ محله باید در شهر تهران بهسازی و نوسازی شود گفت: عملیات نوسازی این محلات از امسال شروع شده و خوشبختانه شهرداری نیز تا کنون میزان ۸۵۰ میلیارد تومان تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی در این راستا اعمال کرده است که دولت باید به طرق گوناگون آن را جبران نماید.
یک مقام مسئول در شرکت فرودگاه‌ها خبر داد:

همکاری شرکت فرودگاه‌ها با دانشگاه‌ها برای بومی‌سازی تجهیزات فرودگاهی

سرپرست اداره کل تجهيزات و سامانه‌های فرودگاهی با اشاره به برنامه‌ريزی برای استفاده از توان شرکت‌های داخلی برای تامين تجهيزات فرودگاهی از همکاری متخصصان جهاد دانشگاهی خواجه نصير طوسی با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران برای بومی‌سازی سامانه روشنايی عوامل پروازی خبر داد.
توسعه سوداگری و افزایش قیمت مسکن نتیجه تراکم‌فروشی است
آخوندی:

توسعه سوداگری و افزایش قیمت مسکن نتیجه تراکم‌فروشی است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۴.۵ میلیون نفر در بافت‌های ناکارآمد تهران زندگی می‌کنند گفت: فروش تراکم‌ در تهران در منطقه‌هایی مانند ۱، ۲، ۴ و ۵ نه تنها به ارتقای کیفیت زندگی کمکی نکرده است بلکه باعث توسعه گسترده سوداگری و افزایش قیمت مسکن نیز در این کلانشهر شده است.
آمادگی ارتش برای واگذاری2400 هکتار فضای پادگان ها به شورای عالی شهرسازی
شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مطرح کرد؛

آمادگی ارتش برای واگذاری2400 هکتار فضای پادگان ها به شورای عالی شهرسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پادگان‌ها بخشی از فرصت‌هایی هستند که ارتش جمهوری اسلامی ایران در اختیار وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها برای بهره‌مندی مردمی و عمومی قرار می‌دهد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد

حاکمیت و مالکیت بنادر قابل واگذاری نیست

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:واگذاری بندر شهید بهشتی چابهار مدتی است مورد مناقشه قرار گرفته است. برخی تصور می کنند؛ سازمان بنادر و دریانوردی، این بندر را به هندی ها واگذار کرده است. اما چنین اقدامی در هیچ جای دنیا رخ نمی دهد چرا که حاکمیت؛ امکان واگذاری فعالیت های خود را ندارد و تنها؛ موضوع اپراتوری در بنادر دنبال می شود.
آماده‌سازی و تأمین زیرساخت‌ها مهمترین مشکل سایت‌های مسکن مهر است
طاهرخانی مطرح کرد:

آماده‌سازی و تأمین زیرساخت‌ها مهمترین مشکل سایت‌های مسکن مهر است

معاون وزیر راه و شهرسازی آماده سازی و تامین زیرساخت‌ها را مهمترین مشكل سایت‌های مسكن مهر شهرهای جدید اعلام كرد و گفت: ما هیچ امساكی برای خرج منابع شركت در جهت ارتقای كیفیت شهرهای جدید نداریم.
صفحه  از ۶
به روایت تصویر
ویژه ها
تازه ها