اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
وزیر راه و شهرسازی:

تامین امنیت و رونق اقتصادی مناطق مرزی مهمترین هدف افتتاح گذرگاه پیشین - مند

وزیر راه و شهرسازی گفت: بازگشایی گذرگاه مرزی پیشین - مند می‌تواند طلیعه‌ای از آینده‌ای روشن برای همکاری فزاینده اقتصادی دو کشور ایران و پاکستان باشد.

پاسخگویی ۲۴ ساعته وزارت راه درباره سامانه املاک و اسکان

وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، ۲۴ ساعته، تلفنی و پیامکی به سوالات شهروندان پاسخ می‌دهد.
در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور؛

نرخ‌گذاری بلیت حمل ونقل جاده‌ای و دریایی به اصناف واگذار شد

رئیس مركز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران گفت: دستورالعمل‌های تعیین نرخ بلیت حمل‌ونقل مسافر جاده‌ای و شناورهای مسافری، تصویب شد که بر اساس آن اصناف مربوطه موظف به نرخ‌گذاری با نظارت سازمان راهداری و سازمان بنادر هستند.

واکنش وزیر راه به انعقاد قراردادهای صوری برخی مالکان

وزیر راه و شهرسازی نسبت به خبری مبنی بر انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی واکنش نشان داد.
افتتاح‌ طرح اقدام ملی بنیاد مسکن تا پایان سال ۱۴۰۰
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن خبرداد:

افتتاح‌ طرح اقدام ملی بنیاد مسکن تا پایان سال ۱۴۰۰

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات اجرایی ۶ هزار و ۱۸۶ واحد مسکن ملی تحت مسئولیت بنیاد آغاز شده و به دلیل شروع از نیمه دوم سال، افتتاح آنها تا پایان ۱۴۰۰ به طول می‌انجامد.
اسلامی: بازار مسکن برای محتکران پر ریسک می‌شود

اسلامی: بازار مسکن برای محتکران پر ریسک می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: با ثبت اطلاعات مربوط به مالکیت در سامانه اسکان و املاک و شناسایی خانه‌های خالی، بازار مسکن برای موسساتی که تا هزار واحد خانه خریده و برای سرمایه‌گذاری خالی نگه داشته‌اند پر ریسک شده و بازار مسکن از پول‌های سرگردان خالی می‌شود.

اسلامی: پروژه مسکن مهر تا پایان دولت به اتمام می رسد

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت تولید و عرضه مسکن را برای جامعه هدف با جدیت انجام دنبال می‌کند تا امید به خانه دار شدن مردم حفظ شود.
در نوروز ۱۴۰۰

کاهش ۵۰ درصدی جابه‌جایی مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی

وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۵۰ درصدی جا به جایی مسافر با ناوگان حمل ونقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰ نسبت به شرایط عادی انجام سفر‌ها در سال ۹۸، خبر داد.

آغاز ثبت اطلاعات سکونتی سرپرستان خانوار از امروز

ثبت نام تمامی مالکان شهری و روستایی در سامانه املاک و اسکان از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شده است.
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:‌

اجرای ۵۳۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی در قالب ۱۰ هزار پروژه

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح‌های اقدام ملی مسکن مردمی هستند و خود مردم هزینه‌ها را به حساب واریز می‌کنند، گفت: خواهش ما از مردم این است که آورده خودشان را به حساب واریز کرده تا پروژه‌ها در زمان‌بندی مقرر پیش بروند.
صفحه  از ۸۰
به روایت تصویر
تازه ها