اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
۸ درصد تولید ناخالص ملی در حوزه حمل ونقل است
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: 

۸ درصد تولید ناخالص ملی در حوزه حمل ونقل است

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت صنف حمل‌ونقل در اقتصاد کشور به ویژه در شرایط تحریم‌ها، گفت: بیش از ۱.۵ میلیون نفر در حوزه حمل‌ونقل فعالیت دارند و حدودا ۸ درصد تولید ناخالص ملی در حوزه حمل ونقل است.
بهره‌برداری از باند دوم قطعه پنج آزادراه تبریز- ارومیه
در آینده ای نزدیک انجام می شود؛

بهره‌برداری از باند دوم قطعه پنج آزادراه تبریز- ارومیه

علیزادهمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: باند دوم قطعه پنجم آزادراه تبریز- ارومیه در ۱۰ روز آینده به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک می‌رود.
با حضور وزیر راه و شهرسازی

مرکز عملیات ایمنی و اضطراری فرودگاه‌های کشور افتتاح شد

مرکز عملیات ایمنی و اضطراری فرودگاه‌های کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری به بهره برداری رسید.
ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران گردشگری دریایی چابهار
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد:

ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران گردشگری دریایی چابهار

بازدیدمحمد راستاد گفت: به متقاضیان سرمایه گذاری در زمینه ساخت داخل در حوزه گردشگری دریایی و کشتی تفریحی در بندر چابهار به طور ویژه تسهیلات ارایه می شود.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد؛

۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر در ماه‌های اخیر بهره‌برداری شد

حسینی جزئیات تصمیم‌های گرفته شده در نشست دست اندرکاران حوزه مسکن را با رییس جمهوری اعلام کرد و با اشاره به اینکه ۴۰ هزار واحد مسکونی تعمیراتی سیل‌زده تا پایان مردادماه به اتمام رسیده و تحویل مردم می‌شود، گفت: در چند ماه اخیر نزدیک به ۱۱۲هزار واحد از مسکن مهر را در سراسر کشور تکمیل کردیم و خدمات زیربنایی و روبنایی آن را هم آماده و تحویل مردم دادیم.

بازدید وزیر راه و شهرسازی از مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران

وزیر راه و شهرسازی پس از جلسه شورای معاونان وزارت راه و شهرسازی که این هفته در محل پروژه ساخت مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، از قسمت های مختلف این پروژه بازدید کرد.
آمادگی برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:

آمادگی برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده

محمد راستادمعاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر به چابهار جلسه‌ای با مقامات استانی صورت گرفت تا روند فعالیت‌های این بندر از نظر ورود و خروج کالا و اقداماتی که می‌تواند منجر به بهبود جذب کالا در این بندر شود، موردبررسی قرار گیرد.
اولویت‌بندی احداث پروژه‌ها بر اساس توجیه فنی و اقتصادی
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

اولویت‌بندی احداث پروژه‌ها بر اساس توجیه فنی و اقتصادی

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی هدف اصلی نمایندگان معاونت حمل‌ونقل در استان‌ها را انتقال حساسیت‌های حمل‌و‌نقلی عنوان کرد و گفت: معاونت حمل‌ونقل و نمایندگان آن در استان‌ها عضو یک خانواده هستند و باید یکی از ویژگی‌های فردی آن‌ها انگیزه و اعتماد به نفس باشد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

نظام ساخت و ساز برای ساختمان‌های غیردولتی تدوین می‌شود

حسینی از تدوین نظام ملی ساخت و ساز ساختمان‌های غیردولتی خبر داد و گفت: فضای انتخابات فضای تخصصی باشد و افرادی انتخاب شوند که چهار ویژگی پاکدستی، تخصص، ژرف اندیشی و نگاه ملی را داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تدوین آیین‌نامه کنترل شهرسازی

محمد اسلامی ضمن تأکید بر اینکه جامعه مهندسی در رونق تولید طرح اقدام ملی و همچنین اجرای آیین نامه کنترل شهرسازی که به زودی تدوین می‌شود نقش خود را ایفا کند گفت: ساخت وساز در کشور باید از سوی عناصر دارای صلاحیت و صاحبان کرسی فکر مدیریت, عملیاتی و اجرایی شود.
صفحه  از ۳۵
به روایت تصویر
تازه ها