اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
مدیرکل راه آهن تهران خبر داد

ارتقای امنیت راه‌آهن با تشدید عملیات پلیس راه‌آهن

مدیرکل راه آهن تهران گفت: در اقدام به موقع پلیس راه اهن تهران ۳۸ سارق محور تونل تهران - تبریز به همراه ادوات مسروقه و انواع سلاح بازداشت و ضبط شدند.
سردار شرفی:

درزین پلیس وسیله‌ای برای پیشگیری ازوقوع جرم است

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر این که ایمنی و امنیت در کنار یکدیگر ارزشمند هستند،گفت: اگر آگاهی‌های عمومی افراد جامعه بالا رود افزایش امنیت نیز به وجود خواهد آمد و لذا درزین پلیس وسیله‌ای است که برای افزایش راندمان پلیس در پیشگیری از جرائم امری مهم بشمار می‌رود.

افتتاح اولین درزین پلیس راه‌آهن تهران

اولین درزین پلیس راه‌آهن تهران با تعامل و همکاری اداره کل راه آهن تهران و پلیس افتتاح شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد:

کاپوتاژ داخلی بندری رونق می‌گیرد

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این مطلب که دومین کشتی حمل گندم روز گذشته از بندر امام خمینی به بندر چابهار حمل شد تا از طریق زمینی به مناطق پیش‌بینی شده حمل شود، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ۴۵۰ هزار تن کالای غیرنفتی در جنوب و ۱۵۰ هزار تن در شمال کشور از طریق بنادر به دیگر نقاط کشور کاپوتاژ شود.
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

طراحی مرکز عملیات اضطراری در وزارت راه و شهرسازی

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی هنگام بروز بحران بیشترین ارتباط را با مردم دارد گفت: وزارتخانه از منظر سهم از بودجه مدیریت بحران در رده خوبی قرار ندارد و این بودجه باید افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

طراحی مدل اقتصادی برای زیرمجموعه‌های حمل‌ونقل

جلسه معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌و‌نقل تاکید کرد: به منظور ساماندهی نابسامانی‌های اقتصادی، لازم است برای هر یك از زیرمجموعه‌های فعال در حوزه حمل‌و‌نقل یك مدل اقتصادی طراحی شود.
وزیر راه در نشست فعالان بخش خصوصی بندر امام اعلام کرد‌

اجرای طرح جامع شهری متصل به بندر

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شرایط حضور و فعالیت بخش خصوصی در بنادر کشور فراهم شده است، از حمایت قاطع مدیران دولتی از سرمایه گذاران خصوصی بنادر خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه معاونان مسکن و شهرسازی:

اقشارفاقد مسکن ۸۰ درصد درآمد خود را صرف اجاره بها می‌کنند

رشد تقاضا و عدم عرضه یا کاهش عرضه در جامعه هدف، وضعیتی به وجود می‌آورد که اقشار فاقد مسکن بیش از ۸۰ درصد درآمد ماهانه خود را بابت اجاره‌بها پرداخت می‌کنند و این فقر و سختی که به خانواده‌های فاقد مسکن تحمیل می‌شود، آسیب‌های اجتماعی پیرامون خود دارد که باید در راستای بهبود این وضعیت حرکت شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن مطرح كرد:

اختصاص یك و نیم میلیون هكتار زمین برای تسریع طرح‌های مسكن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن،گفت: سازمان ملی زمین و مسكن یك و نیم میلیون هكتار زمین جهت واگذاری برای تمامی طرح‌های مسكن در اختیار دارد كه براساس دستورالعمل‌ها و ابلاغ‌ها در حوزه‌های مختلف واگذار خواهد شد.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

۹ درصد مساحت شهر تهران روی گسل قرار دارد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بابیان اینکه ۹ درصد مساحت شهر تهران روی گسل قرار دارد گفت: بسیاری از مباحث مقررات ملی ساختمان تا امروز توسط این مرکز به‌روزرسانی شده است و تلاش ما بر این است تا تمامی مباحث تا ابتدای سال آینده به‌روزرسانی شود.
صفحه  از ۱۷
به روایت تصویر
تازه ها