اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا:

مردم در روز طبیعت از هرگونه حضور در پارک‌ها و مراکز تفریحی خودداری کنند

کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با صدور اطلاعیه شماره ۳ خود دوباره از همه مردم درخواست کرد تا سیزده فروردین؛ روز طبیعت در خانه بمانند و از هرگونه حضور در پارک‌ها، مراکز تفریحی و حاشیه شهرها که می تواند عامل جدی برای گسترش ابتلا به کرونا شود، خودداری کنند.
سرلشکر باقری:

غربالگری ۵۸ میلیون نفر توسط بسیج جامعه پزشکی صورت گرفت

رییس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه بیش از ۵۸ میلیون نفر توسط متخصصین بسیج جامعه پزشکی و سایر دستگاه‌ها غربالگری شده‌اند، گفت: مسئله ارتقای دانش و آگاهی‌های بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح از فرصت‌هایی است که این بیماری برای ما به‌وجود آورد.
آمادگی لازم برای مردم‌یاری در مناطق در خطر سیل را داشته باشید
دستور امیر سرلشکر موسوی به فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش؛

آمادگی لازم برای مردم‌یاری در مناطق در خطر سیل را داشته باشید

فرمانده کل ارتش با تاکید بر حفظ آمادگی رزمی و ادامه روند امداد رسانی در مبارزه با ویروس کرونا، به فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی دستور داد تا آمادگی لازم برای مردم‌یاری در مناطق در خطر سیل را داشته باشند.
تولید روازنه ۳ میلیون ماسک توسط بسیج
سردارسلامی اعلام کرد:

تولید روازنه ۳ میلیون ماسک توسط بسیج

فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که همه ظرفیت‌های سپاه و بسیج را به صحنه آوردیم گفت: بسیج تقریبا روزانه ۳ میلیون ماسک تولید می کند.
کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا:

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از ۸ تا ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شود

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، بامداد جمعه هشتم فرودین ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شود.

وزیر کشور به رعایت هشدارهای مراقبتی در جامعه تاکید کرد

وزیر کشور با صدور بیانیه‌ای بر الزام توجه به هشدارهای مراقبتی و رعایت نکات بهداشتی توسط عموم هموطنان تاکید کرد.
امیر سرتیپ حیدری:

نقاهتگاه ۲ هزار تخت‌خوابی ارتش ظرف ۴۸ ساعت در تهران برپا می‌‌شود

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این‌که توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه، از جمله اقدامات نزاجا در رزمایش مقابله با «کرونا» است، گفت: مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تخت خوابی ظرف ۴۸ ساعت در تهران برپا می کنیم.

نیروی زمینی ارتش مجتمع بیمارستانی ۲ هزار تخت خوابی برپا می‌کند

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، طی دستوری به فرمانده نیروی زمینی ارتش ابلاغ کرد؛ متعاقب فرمان ستاد کل نیرو‌های مسلح، با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این نیرو یک نقطه مناسب را در شهر تهران انتخاب و یک مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه ۲ هزار تخت خوابی را ظرف ۴۸ ساعت، برپا کند.
سرلشکرسلامی:

حماسه جامعه پزشکی مانند دفاع مقدس جاودانه است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به اطباء ، پرستاران و خادمان عرصه سلامت و مقابله با کرونا با تبریک سال نو تاکید کرد: توصیف هنرنمایی شما سخت است، حماسه‌هایتان، مانند دفاع مقدس جاودانه است. پیروز این میدان هستید و هرگز فراموش نمی‌شوید.
امیر سیاری در دیدار وزیر بهداشت تاکید کرد:

آمادگی ارتش برای کمک به وزارت بهداشت در مهار کروناویروس

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: به دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با وزیر بهداشت دیدار کردیم تا هماهنگی های بین این دو نهاد را انجام دهیم که از توانمندی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمک به وضعیت بیماری کروناویروس (کووید19) بیشتر استفاده کنیم.
صفحه  از ۳۴
به روایت تصویر