به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳

چه رازی پشت اختلاف سنی زوج مشهور نهفته است

اختلاف سنی بسیار زیاد این زوج سرشناس به سوژه جنجالی رسانه‌ها تبدیل شده است.

بیشترین آمار مرگ ومیر کارگران در کدام استان‌هاست

حوادث کار از مهم‌ترین علل مرگ‌ومیر در جهان محسوب می‌شوند. مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار در‌ سال ٩٤ اعلام کرد میزان تلفات جانی ناشی از حوادث و بیماری‌‌های شغلی در جهان حدود ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار نفر در ‌سال است که از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار و بیش از ٢‌ میلیون نفر نیز به دلیل انواع بیماری‌های شغلی جان خود را از دست می‌دهند.
سوژه‌ی بدخیم فرو ریختن پلاسکو
نگاهی به کارنامه مدیریت شهری و مدرنیسم ایرانی

سوژه‌ی بدخیم فرو ریختن پلاسکو

فرو ریختن ساختمان پلاسکو، فرو ریختن میراث مدرنیسم ایرانی بود. مدرنیسمی که در شور و هیاهوی دهه 40 سربرآورد و در شکوه مصنوعی دهه غرق شد. میراث این مدرنیسم برای ایرانیان جز در زندگی ظاهری پدیدار نشد. زندگی‌ای که خوب و بدش به شدت تشدید شده است.
"پلاسکو" سرانجام در آتش جان سپرد

میراث مدرنیته فرو ریخت

قدیمی‌ترین ساختمان بلندمرتبه تهران و بلکه ایران طعمه آتش شد و فرو ریخت. ساختمان پلاسکو روزگاری نماد مدنیت و مدرنیته ایران بود. نماد رشد شهری و افزایش میل به تغییر. ریزش آن نیز می‌تواند نماد ریزش نسل نخست مدرنیته ایران باشد. پدیده‌ای که انقلاب 57 یکی از پیامدهای آن بود.
گزارشی تکان دهنده از کپرنشینی در جنوب کرمان

اینجا کودکان از فقر می میرند

«مارز»؛ دهستاني در ١٠٠ كيلومتري شهرستان قلعه‌گنج؛ جنوبي‌ترين بخش استان كرمان كه ٤٠ روستا دارد. روستاهايي كه تعداد خانوارش از ١٠٠ و ١٥٠ و ٢٠٠ بيشتر نمي‌شود. مارز يعني مرز. مرز به معناي بن بست و پايان. مرز سه استان؛ كرمان، هرمزگان، سيستان و بلوچستان. وارد محدوده جغرافيايي مارز كه بشوي، وارد محدوده فقر شده‌اي.
سازش‌کاری تاریخی ایرانیان
بررسی روان‌شناسی تاریخی مصرف‌گرایی در ایران در گفت‌وگو با دکتر غلامحسین باهر

سازش‌کاری تاریخی ایرانیان

غلامحسین باهر: شرایط اقلیمی موجب شده ویژگی زحمت‌کشی در مردمان این سرزمین ریشه ندواند. بالابودن روحیه شعر و شاعری در میان ایرانیان از ویژگی راحت‌طلبی برآمده است.
وقتي قانون وارد دنيای همسايگی می‌شود؛

فرهنگ آپارتمان‌نشينی از حرف تا عمل

همه آن‌هايی كه آپارتمان را چارديواری‌های اختياری مي‌دانند، همه آن‌هايي كه داشتن خانه‌اي ملكي را آرزويي دست‌نيافتني براي خود مي‌دانند و با بي‌ميلي در آپارتمان زندگي مي‌كنند، و همه آن‌هايي كه با فرهنگ زندگي در اين ساختمان‌ها بيگانه‌اند، بايد يكبار ديگر كتابچه قوانين مربوط به آپارتمان‌نشيني را با دقت بخوانند.
وضعیت مبهم استخدام معلمان حق‌التدریسی‌
معلمان حق‌التدریسی در برابر مجلس تجمع کردند

وضعیت مبهم استخدام معلمان حق‌التدریسی‌

معلمی شغل دشواری است اما از آن دشوارتر قدر نشناختن کاری است که انجام می‌دهند. مصداق بارز این قدرناشناسی وضعیت مبهم استخدام معلمان حق‌التدریسی است. کسانی که برای بیان مطالبات صنفی خود بارها در برابر مجلس تجمع کرده‌اند.

ریشه های خالکوبی و سایر نشانه های بدنی

نشانه‌های بدنی برای مدت‌هایی مدید به معنای تعلق به گروه اجتماعی مشخصی بوده‌اند. در برخی از جوامع سنتی هم به‌سان آیین گذارتلقی می‌شدند.
حال مشتری مداری در نظام آموزشی خوب نیست

مدارسی که «برندباز» هستند

تفاوت مدارس در ماهیت آموزشی نیست بلکه در نحوه ارائه مطلب است مدرسه‌ای را پیدا نمی‌کنیم که بگوید برای ما امتحانات نهایی و کنکور مهم نیست رقابت مدارس برای انتخاب دانش‌آموز تبدیل به بازار خرید و فروش دانش‌آموز شده است تفاوت ساختار مدارس به سه عامل محتوای آموزشی، نحوه ارائه محتوا و نوع مخاطب بستگی دارد.
صفحه  از ۳
به روایت تصویر