اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲

صالحی:فرهنگ احسان، ایثار و شهادت حافظ هویت ملی ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استواری ایران طی چند هزار سال را باید در فرهنگ احسان، ایثار و شهادت جست و جو کنیم. در فضای اقلیم پر خطر و دشمنان پرخطرتر با این سه مفهوم ایران در دوره های مختلف حفظ شده است.
مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی خبر داد:

برگزاری همایش فرزندان روح الله در تهران

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی از برگزاری همایش فرزندان روح الله در تهران با حضور اعضای منتخب شورای دانش آموزی خبر داد.
صالحی در حاشیه جلسه امروز دولت:

مشکلی برای تامین ارز کاغذ مورد نیاز مطبوعات نداریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تامین ارز کاغذ مورد نیاز مطبوعات مشکلی نداریم و کاغذها را با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان تصویب شده خریداری خواهیم کرد.
صالحی:

بزرگداشت خیام‌ها، عطارها و فردوسی‌ها پاسداری ازهویت گذشته ماست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:بزرگداشت خیام‌ها، عطارها و فردوسی‌ها به ما کمک می‌کند به هویت خودمان بیش از گذشته توجه داشته باشیم و از این هویت پاسداری کنیم.

فراخوان جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد

فراخوان بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی و چهارمین دوره کتاب سال دانشجویان فارسی‌نویس از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی اعلام شد.
صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۶ حدود ۴۵۰ میلیون دلار
ستاری خبر داد:

صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۶ حدود ۴۵۰ میلیون دلار

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به فروش ۶۰ هزار میلیارد تومانی و صادرات ۴۵۰ میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۶ اشاره کرد.
تاثیر گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور
ابطحی مطرح کرد:

تاثیر گرانی ارز بر پرداخت حقوق معلمان مدارس خارج از کشور

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه حقوق معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور بر مبنای ارز پرداخت می‌شود، درباره تاثیر افزایش نرخ ارز بر پرداخت حقوق این قشر توضیح داد.
مشارکت اجتماعی زنان باید با تکاپوی بیشتری دنبال شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مشارکت اجتماعی زنان باید با تکاپوی بیشتری دنبال شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جوهره انقلاب اسلامی این بود که زنان در مشارکت های اجتماعی فعال تر حضور پیدا کنند، امیدواریم در دولت تدبیر و امید این مسیر با تکاپوی بیشتری دنبال شود.
صالحی:جشن‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مردمی برگزار شود

صالحی:جشن‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مردمی برگزار شود

سیدعباس صالحی در نشستی با اعضای کارگروه بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی «انجمن قلم ایران» بر تعامل بیشتر با تشکل های مردم نهاد و تلاش در جهت مردمی برگزار کردن جشن های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تاکید کرد.

محسن سلیمانی نویسنده، مترجم و رایزن فرهنگی ایران درگذشت

محسن سلیمانی نویسنده، مترجم و منتقد ادبی که مسئولیت رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد را هم بر عهده داشت، بر اثر حمله قلبی درگذشت.
صفحه  از ۱۳
به روایت تصویر