اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
کمک به خبرنگاران مسئولیتی همگانی است
جهانگیری:

کمک به خبرنگاران مسئولیتی همگانی است

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه روزنامه‌نگاری و خبرنگاری، حرفه‌ای پردغدغه، خطیر، دشوار و موثر است، گفت: کمک به خبرنگاران مسئولیتی همگانی است.
سلامت فرهنگی و فکری جامعه مرهون تلاش خبرنگاران است
ربیعی:

سلامت فرهنگی و فکری جامعه مرهون تلاش خبرنگاران است

سخنگوی دولت گفت: خبرنگاران وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی آنهاست.
ارج نهادن خبرنگار پاسداشت حقیقت است
روحانی:

ارج نهادن خبرنگار پاسداشت حقیقت است

رییس‌جمهور ارج نهادن به خبرنگار را پاسداشت حقیقت دانست و تاکید کرد: در روزهای سخت کنونی، صف‌آرایی در برابر تحریف، صورتی از جانفشانی برای وطن و چهره‌ای روشن از میهن‌دوستی است.

دستور رئیس جمهور برای ارسال کمک های بشردوستانه به لبنان

رئیس جمهور ضمن ابراز تأسف نسبت به حادثه هولناک بیروت، همدردی دولت و ملت ایران را با دولت و ملت رنجدیده لبنان اعلام کرد.

روحانی: ما قادریم تحریم را بشکنیم به شرط اینکه اول تحریف را بشکنیم

رئیس جمهور با بیان اینکه هر سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه در کنار هم و با یاری یکدیگر در حال تلاش برای رفع مشکلات کشور هستند، تصریح کرد: ما قادریم تحریم دشمنان را بشکنیم به شرط اینکه اول تحریف واقعیات را بشکنیم چرا که اگر تحریف شکسته نشود، قضاوت های ناصحیح رواج می یابد.
انتقاد ظریف از برخی بداخلاقی‌ها

انتقاد ظریف از برخی بداخلاقی‌ها

وزیر امور خارجه کشورمان در یک پست اینستاگرامی و در انتقاد به برخی بداخلاقی‌ها به بازنشر صوتی از سخنان شهید بهشتی در مورد لزوم رعایت اخلاق و ادب حتی نسبت به دشمنان پرداخت.
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

القای ناکارآمدی دولت محور اصلی جنگ روانی علیه ملت ایران است

رییس جمهور ناامید کردن مردم و تضعیف رزمندگان خط مقدم جبهه نبرد اقتصادی را از نمونه‌های عملکرد جریان تحریف دانست و گفت: القای ناکارآمدی دولت و نظام و تحریف توانایی‌ها و انکار یا ضعیف جلوه دادن موفقیت‌های بزرگ کشور و ملت، محور اصلی جنگ روانی دشمنان است.
روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی باید مبتنی بر واقعیت‌ها باشد

ئیس جمهور با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور، گفت: بی تردید حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور می بایست مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه بوده و نباید گرفتار تحلیل‌های غیر واقع بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه نمائی باشد.
روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با الکاظمی:

پیوند عمیق ملت ایران و عراق پشتیبان اجرای توافقات دو کشور است

رئیس جمهوری با بیان این که اتصال مسیر ریلی بین ایران و عراق سرآغاز ایجاد تحرکی جدید و جدی در توسعه تعاملات دوجانبه خواهد بود، گفت: پیوندهای عمیق ملت ایران و عراق، پشتیبان اجرای توافق‌های دو کشور است.
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه لازم الاجرا است

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راهبرد کشور در مقابله با کرونا تغییر نکرده است، اظهارداشت: تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که وزارت بهداشت به مردم اعلام کند که واکسن قابل قبول در دسترس هست و شرایط تغییر کرده است، همچنان به قوت خود باقی است.
صفحه  از ۱۷
به روایت تصویر