اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
در جلسه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری با حضور جهانگیری

طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی ۸ شهر تصویب شد

طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کازرون، بانه، کاوه، شهرکرد، دامغان، سرخس، دوغارون و فرودگاه پیام در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و با حضور معاون اول رییس‌جمهوری مورد تصویب قرار گرفت.

جهانگیری اصلاح مصوبه حق عضویت ایران در مجامع بین‌المللی را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری، اصلاح مصوبه مربوط به حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی را ابلاغ کرد.
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نمادین خواهد بود

رییس جمهوری با اشاره به در پیش رو بودن سالگرد پیروزی انقلاب، اعلام کرد: به دلیل شرایطی که داریم با یک وضعیت خاصی راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد و بیشتر نمادین خواهد بود و به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می‌شود که مصوبه این موضوع اعلام می‌شود.
در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا:

روحانی: آسیب‌های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و جبران شود

رییس جمهوری در نشست روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در مدت تعطیلی مدارس، آسیب‌هایی متوجه دانش‌آموزان بوده که باید آموزش و پرورش با آغاز مجدد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، این آسیب‌ها را شناسایی و نواقص و مشکلات آموزشی دوران تعطیلی مدارس را به نحوی جبران کند.
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است
روحانی:

مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت جایگاه مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور، گفت: مبنای این مناطق این بوده که سرمایه گذاران بتوانند با تسهیلات خاص، امتیازات خاص و معافیت های خاص سرمایه گذاری کنند و آنچه تولید می شود را صادر کنند.
افتتاح ۶۱ طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ۶ استان کشور
با دستور رییس جمهور انجام شد:

افتتاح ۶۱ طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ۶ استان کشور

۶۱ طرح مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در استان‌های هرمزگان، گیلان، بوشهر، قم، ‌ آذربایجان شرقی و مرکزی به ارزش ۹۲۰۰ میلیارد تومان به‌شکل ویدیوکنفرانسی از سوی رییس جمهوری در چهل و یکمین هفته از افتتاح‌ طرح‌های ملی به بهره برداری رسید.

جهانگیری: آموزش و پرورش بنیان و اساس توسعه کشور است

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش سنگ زیربنای توسعه است، گفت: همه کسانی که نگاهی به توسعه همه جانبه و پایدار دارند و با مسایل مزمن و نوپدید جامعه آشنا هستند می‌دانند که آموزش و پرورش بنیان و اساس توسعه است.
افزایش 25 درصدی قدرت خرید مردم در سال آینده، تاکید دولت است
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

افزایش 25 درصدی قدرت خرید مردم در سال آینده، تاکید دولت است

رئیس جمهوربا اشاره به اینکه خطر این است که در بررسی لایحه بودجه از سوی نمایندگان درآمدهایی در نظر گرفته شود که تورم ایجاد کند، گفت: تاکید دولت بر این است که قدرت خرید مردم را در سال آینده تا 25 درصد بالاببریم و فشار جدیدی به مردم وارد نشود.

جهانگیری: استان فارس از ویژگی‌های منحصر به فرد برای توسعه برخوردار است

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که استان فارس از ویژگی‌های منحصر به فرد برای توسعه برخوردار است، گفت: این استان با دارا بودن نیروی انسانی توانمند و دانشگاه‌های معتبرامکان توسعه بیشتر را دارد.
وزیر کشور خبر داد؛

رتبه بندی شهرها از قرمز و نارنجی به زرد و آبی رسیده است

وزیر کشور با بیان اینکه در موضوع رتبه‌بندی شهرها از قرمز و نارنجی عمدتاً به شهرهای زرد و آبی رسیده‌ایم. ، گفت: این شرایط باعث ایجاد گشایش در فعالیتهای برخی مشاغل شده است که نباید از گشایش‌های ایجاد شده، تلقی عادی‌سازی داشتیه باشیم و کماکان باید تمام دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا شود.
صفحه  از ۵۳
به روایت تصویر