اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
ارزهای صادراتی برگردد، بی ثباتی ‌ارزی کاهش می‌یابد
ربیعی:

ارزهای صادراتی برگردد، بی ثباتی ‌ارزی کاهش می‌یابد

سخنگوی دولت گفت: اطمینان داریم با بازگشت کامل ارز صادرکنندگان غیرنفتی، بی ثباتی‌های ارزی اخیر کاهش یافته و سیاست فشار حداکثری دولت آمریکا شکست خواهد خورد، این آثار نماد روشنی از اهتمام و تلاش دولت برای فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و صادرات غیرنفتی است.
روحانی: کاهش فشار بر اقشار کم برخوردار هدف اصلی دولت است

روحانی: کاهش فشار بر اقشار کم برخوردار هدف اصلی دولت است

رییس جمهور گذر از شرایط کنونی اقتصادی با هدف کم کردن فشار بر اقشار کم برخوردار را به عنوان هدف اصلی دولت امکان ‌پذیر دانست و گفت: در وضعیت فعلی، با امکانات موجود، دلیلی برای محدودیت در تامین کالاهای ضروری و دارو وجود ندارد.
در دیدار رییس شورای عالی مصالحه افغانستان؛

روحانی: راه حل مشکلات افغانستان مذاکرات سیاسی بین الافغانی است

رییس جمهوری با ابراز امیدواری به موفقیت تلاش‌های شورای عالی مصالحه برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان، گفت: مهم این است که مردم این کشور بعد از سال‌ها جنگ و درگیری به یک صلح واقعی برای حفظ دستاوردهای خود دست یابند و راه حل این مشکل نیز گفت‌وگوهای سیاسی و مذاکره بین‌الافغانی است.

روحانی درگذشت مادر شهیدان «طایفه رشیدی» را تسلیت گفت

رییس جمهور در پیامی درگذشت مادر شهیدان گرانقدر عید محمد، خیر محمد و پیر محمد طایفه رشیدی را به مردم شریف استان کرمان و خانواده آن مرحومه تسلیت گفت.
علیه مقاومت اجتماعی

علیه مقاومت اجتماعی

علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی با عنوان «علیه مقاومت اجتماعی» تاکید کرد که این روزها خواهد گذشت و قضاوت‌های تاریخی درباره سخت‌ترین شرایط کشور باقی خواهد ماند.
واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است

واعظی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی موفقیت بزرگ ایران است

رییس دفتر رییس جمهوری رفع محدودیت‌های تسلیحاتی از۲۷ مهرماه را موفقیت بزرگ ایران در کارزار با آمریکا عنوان کرد و گفت: از هفته دیگر محدودیت‌هایی که در زمینه صادرات و واردات تسلیحاتی داشتیم، برداشته می‌شود.
۱۰ سال تحریم ظالمانه یکشنبه‌آینده رفع می‌شود
روحانی :

۱۰ سال تحریم ظالمانه یکشنبه‌آینده رفع می‌شود

روحانی با اعلام اینکه ما هفته آینده به مردم این خبر خوش را می دهیم ده سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی یکشنبه هفته آینده رفع می شود، گفت: چهار سال آمریکا تلاش کردتا روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیافتد اما به خاطر ایستادگی مردم تحریم های تسلیحاتی برداشته خواهد شد.
سخنگوی دولت در نشست خبری؛

هدف اصلی جریمه های کرونایی توجه جامعه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

سخنگوی دولت هدف از اعمال جرایم کرونایی را حفظ جان شهروندان عنوان کرد و گفت: اعمال جریمه یک ابزار و هشدار خود کنترلی است و هدف ما ستاندن جریمه از مردم نیست.
رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

برنامه عرضه سهام شرکت‏های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت

در جلسه روز سه شنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیس کل بانک مرکزی از تلاش های انجام شده برای استفاده از منابع ارزی در خارج از کشور، گزارشی ارائه کرد و با تشریح توافقات خود با مسئولین عراق در سفر به این کشور، از تلاش های گسترده تر برای استفاده از منابع ارزی در سایر کشورها و گشایش های مفیدی که در این خصوص صورت گرفته، خبر داد.
جهانگیری در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید:

وزارت اقتصاد نقش موثرتری در تامین مالی بخش تولید ایفا کند

اسحاق جهانگیری در این جلسه تحریک تقاضا در بازار را از نیازهای ضروری بخش تولید برشمرد و گفت: باید با اتخاذ تدابیر و راهکارهایی نظیر اعطای تسهیلات خرید به مصرف کنندگان، زمینه تحریک تقاضا در بازار و به تبع آن رونق واحدهای تولیدی را فراهم کنیم.
صفحه  از ۳۱
به روایت تصویر