اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

جهانگیری: حمله به تیم مذاکره کننده مثال شلیک به پای خود است

معاون اول رییس جمهوری در توییتر نوشت: حمله به تیم مذاکره کننده و دکتر ظریف در شرایطی که در حال مذاکرات حساس هستیم،‌ مثل شلیک به پای خود است.
در جلسه هیات دولت انجام شد؛

تصویب آیین نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در قانون بودجه ۱۴۰۰

هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه و در اجرای احکام مندرج در بندهای تبصره (۵) و بند (ل) تبصره (۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، آیین نامه اجرایی مربوط به انتشار اوراق مالی اسلامی را به تصویب رساند.
در دیدار وزیر امور خارجه پاکستان:

روحانی: امنیت، دغدغه مشترک ایران و پاکستان است

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت تامین صلح و ثبات در منطقه با محوریت سازوکارهای منطقه‌ای، بر ضروت تامین امنیت مرزهای دو کشور همسایه، ایران و پاکستان تاکید کرد و گفت: امنیت، دغدغه مشترک دو کشور است و تقویت همکاری‌ها در این زمینه لازم و ضروی است.
برای امنیت ملی کشور بعد از حضور مردم نیروهای مسلح نقش مهمی دارند

برای امنیت ملی کشور بعد از حضور مردم نیروهای مسلح نقش مهمی دارند

رئیس جمهور با اشاره به اینکه برای امنیت ملی کشور بعد از حضور مردم در صحنه، نیروهای مسلح نقش بسیار مهمی دارند، تصریح کرد: ما به نیروهای مسلح خود به خاطر ایثارها، تلاش ها و فداکاری هایی که در طول 42 سال گذشته نسبت به ملت و کشور انجام داده اند، افتخار می کنیم.
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

روحانی:واکسیناسیون گسترده و حداکثری در راس برنامه‌های دولت قرار دارد

رییس جمهوری گفت: واکسیناسیون گسترده و حداکثری برای حراست از سلامت مردم، در راس همه برنامه‌ها و اقدامات دولت قرار دارد.

ربیعی:حاضر به سپردن هیچ امتیاری خارج از چارچوب برجام نیستیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه حاضر به دادن امتیازی خارج از چارچوب برجام نیستیم، گفت: به لحاظ فنی امکان رفع تحریم‌های ناقض برجام و احیای کامل این توافق در مدت زمان کوتاه وجود دارد.

روحانی درگذشت جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی درگذشت سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

معاون اول رییس جمهوری عروج شهادت‌گونه سردار حجازی را تسلیت گفت

معاون اول رییس جمهوری در پیامی به مناسبت عروج شهادت‌گونه جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: این جانباز فداکار نظام با ویژگی‌های اخلاقی منحصر بفرد، در دوران مسئولیت خود خدمات ارزشمندی انجام داد.
درپی وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در بندر گناوه انجام شد؛

جهانگیری بر به ‌کارگیری همه امکانات برای رسیدگی به مصدومان تاکید کرد

معاون اول رییس جمهوری در تماسی تلفنی با استاندار بوشهر در جریان آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده بویژه بندر گناوه قرار گرفت و دستورات لازم برای رسیدگی‌های اولیه و فوری به آسیب‌دیدگان این حادثه را صادر کرد.
روحانی در دیدار وزیر امور خارجه صربستان:

ضرورت تقویت همکاری‌های بین‌المللی تهران و بلگراد

رئیس جمهور با اشاره به روابط خوب و صمیمی ایران و صربستان و همچنین امضای یادداشت تفاهم همکاری میان وزیران امور خارجه دو کشور، بر تلاش برای توسعه و تعمیق مناسبات در زمینه‌های مختلف، سیاسی، اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
صفحه  از ۷۷
به روایت تصویر