اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

31 هزار میلیارد تومان برای طرحهای عمرانی کشور اختصاص یافته است

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با ارائه آمار و ارقامی از روند توسعه شتابان کشور به رغم تحریمهای غیرقانونی دشمنان، تاکید کرد که امسال در حوزه عمرانی 3 هزار و 900 طرح از محل 31 هزار میلیارد تومان اعتبارات این حوزه، به بهره برداری می رسد.

دستورات رییس جمهوری به معاون حقوقی در خصوص لوایح مهم دولت

رییس جمهور به معاون حقوقی خود مأموریت ویژه داد که زمینه پیشبرد لوایح مهم از جمله «لایحه تأمین امنیت و منع خشونت علیه زنان»، «لایحه شفافیت و مدیریت تعارض منافع»، «لایحه نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» و «لایحه مسئولیت مدنی مؤسسات عمومی» را فراهم کند.
در پیام جهانگیری به قالیباف:

دولت آماده تعامل موثر با مجلس است

معاون اول رییس‌جمهوری با تبریک انتخاب «محمدباقر قالیباف» به ریاست مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت آماده همکاری و تعامل موثر با مجلس در راستای حفظ و تقویت اتحاد و انسجام ملی برای غلبه بر مشکلات و حل مسائل کشور است.
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا؛

روحانی: نمی توانیم بزودی به شرایط قبل از کرونا برگردیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه القای ترس، اضطراب و عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی، مفید نیست، از مردم خواست در مبارزه با کرونا، همچنان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی با مسوولان کادر درمانی کشور همراهی کنند.
روحانی در گفت‌وگو با وزیر بهداشت؛

مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را کامل و دقیق رعایت کنند

رییس جمهور با تاکید بر این که همچنان ناگزیر به زندگی و همزیستی همراه با کرونا هستیم از همه مردم خواست همچنان رعایت کامل و با دقت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا احیاناً با اوج‌گیری دوباره این بیماری بخاطر عدم اصول بهداشتی ناچار به بازگرداندن برخی محدودیت‌ها نشویم.
روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا:

سبک زندگی را برای مقابله دائمی با بیماری کرونا تعریف کنیم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه گردش چرخ اقتصاد کشور با میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارتباط کاملی دارد، اظهارداشت: براساس گزارش‌هایی که از وضعیت شیوع بیماری در کشور و حتی دنیا داده می‌شود، همه باید نسبت به زندگی با این ویروس آماده باشند و سبک زندگی را به نوعی برای مقابله دائمی با این بیماری تعریف کنیم.
اقتصاد دیجیتال امروز فضای بزرگ و مهمی برای کشور است
رئیس جمهور در مراسم رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال کشور:

اقتصاد دیجیتال امروز فضای بزرگ و مهمی برای کشور است

رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد سنتی در حال تغییر و تحول به اقتصاد دیجیتال است، تصریح کرد: امروز در کشورمان و همه جهان، اقتصاد دچار تحول شده و اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دیجیتال در حرکت است.
با دستور رئیس جمهور انجام شد؛

رونمایی و بهره‌برداری از پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال کشور

4 پروژه‌ زیرساختی حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارزش دو هزار و 280 میلیارد تومان روز پنج‌شنبه با دستور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور رونمایی و به بهره‌برداری رسید.
روحانی در تماس تلفنی با رئیس جمهور سوئیس:

سوئیس نقش موثر تری در قبال اقدامات غیر قانونی آمریکا ایفا کند

رئیس جمهور با اشاره به نقش حساس و با اهمیت سوئیس در روابط بین الملل، گفت : انتظار ما از سوئیس در این شرایط حساس که شاهد افزایش تحریم های غیر قانونی و غیرانسانی آمریکا علیه ایران هستیم، این است که نقش موثر تری ایفا کند.
روحانی در گفتگو با وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و استاندار خوزستان؛

نظارتها و مراقبتها برای اجرای پروتکلها تشدید شود

رئیس جمهور تاکید کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداران استان هایی که روند شیوع بیماری کرونا در آن مناطق به طور نسبی روبه افزایش است، تا رسیدن به شرایط اطمینان بخش، موظف به ارائه گزارش روزانه از روند اقدامات موثر برای کنترل بیماری و میزان اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا به رئیس جمهور هستند.
صفحه  از ۹
به روایت تصویر