اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است
سخنگوی وزارت خارجه:

گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف سفر روحانی به توکیو است

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینکه گسترش روابط بین ایران و ژاپن از اهداف اصلی سفر روحانی به توکیو است گفت: ژاپن پیشنهاداتی برای کاهش تنش در منطقه داده که از روی حسن نیت بوده و امید است در سفر ریاست جمهوری برخی اقدامات رو به جلو باشد تا به نتیجه ‌مطلوب برسیم.
وزیر بهداشت وارد تبریز شد
به منظور افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی؛

وزیر بهداشت وارد تبریز شد

همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان شرقی و هفته بسیج، وزیر بهداشت به منظور افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی، وارد تبریز شد.
ادامه تلاش‌ها برای عادی سازی شرایط در مناطق زلزله زده
روحانی در روستای زلزله زده دستجرد:

ادامه تلاش‌ها برای عادی سازی شرایط در مناطق زلزله زده

رئیس جمهور در جمع مردم روستای زلزله زده دستجرد با تأکید بر اینکه دولت از هیچ کاری برای کمک‌رسانی و رفع مشکلات مردم و مناطق زلزله زده دریغ نخواهد کرد، گفت: دولت و همه دستگاه‌های امدادرسانی تا پایان امداد رسانی، رفع مشکلات و بازسازی مناطق آسیب‌دیده در کنار زلزله زدگان خواهند بود.
جهانگیری

مردم مناطق زلزله زده دغدغه‌ای برای فصل سرما نداشته باشند

معاون اول رییس جمهورگفت: دولت برای اسکان مردم زلزله زده برنامه ریزی های دقیقی دارد و یکی از راهکارها این است که مردم می توانند در نزدیک ترین منطقه مسکونی خود با هزینه دولت واحدی را برای اسکان کوتاه مدت اجاره کنند و دولت مسئولیت هزینه و اعتبارات آن را پذیرفته است.
معاون توزیع توانیر خبر داد:

بازسازی کامل شبکه‌‌های برق تخریب شده در مناطق زلزله‌زده

معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمامی شبکه‌‌های برق تخریب شده در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی بازسازی شده است، گفت: در حال حاضر برق تمامی چادرها و کمپ‌های اسکان اضطراری نیز برقرار شده و از این جهت هیچ خانوار بدون برق در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خبر داد

۲۹۴۵ واحد مسکونی، ۶۵ روستا و ۶ پل آسیب دیده است

ابوالقاسم سلطانی از آسیب‌دیدگی دو هزار و ۹۴۵ واحد مسکونی، ۶۵ روستا و شش پل در شهرستان‌های میانه و سراب در پی زلزله روز گذشته خبر داد و گفت: بازسازی ۷۰درصد واحدهای مسکونی در "ورنکش" به‌عنوان کانون زلزله مانع از افزایش خسارت‌ها و تلفات در این روستا شده است.

آخرین خبرهای زمین لرزه آذربایجان شرقی

با گذشت یک روز از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در آذربایجان شرقی، خبرها از اسکان همه زلزله‌زدگان و تداوم امدادرسانی به اهالی منطقه حکایت دارد و دستگاههای خدمات رسان فعال هستند هرچند که تاکنون۱۵۳ پس لرزه در منطقه گزارش شده است.
آیت الله رییسی: فساد چوبی لای چرخ تولید است

آیت الله رییسی: فساد چوبی لای چرخ تولید است

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است، گفت: هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پر حرکت‌تر و پر رونق‌تر می‌شود.
عبور صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی از مرز3 میلیارد دلار
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی خبرداد:

عبور صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی از مرز3 میلیارد دلار

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ارزش صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی تا پایان سال 98 با رشد 25 درصدی نسبت به سال گذشته از مرز3 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.