اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
وزیر نیرو در جمع کشاورزان اصفهان در مهدیه وجاره:

مهم‌ترین هدف دولت، فعال شدن پروژه‌های تعطیل آبی است

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه مهم‌ترین هدف دولت، فعال شدن پروژه‌های تعطیل است تا مردم از مواهب آن استفاده کنند، افزود: امروز با حضور نمایندگان مجلس و استاندار و نمایندگان کشاورزان که همگی نمایندگان شما هستند تصمیمات انقلابی خواهیم گرفت.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان:

سد زاینده‌رود اصفهان 13 درصد آب دارد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ۱۳ درصد ظرفیت کنونی آب در مخزن سد زاینده‌رود، گفت: ذخیره مخزن این سد امروز به 185 میلیون مترمکعب رسید.

بازگشت 85 شهید گمنام ناجا به آغوش خانواده

مدیرکل امور ایثارگران نیروی انتظامی گفت: از بین 550 شهید گمنام این نیرو تاکنون پیکرهای مطهر 85 شهید با انجام آزمایش های DNA شناسایی و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

محققان ایرانی به فناوری تولید واکسن کرونا به روش« mRNA» دست یافتند

پژوهشگر شرکت سل‌تک فارمد از دستیابی محققان ایرانی به فناوری تولید واکسن به روش " اِم آر ان اِی " (mRNA) خبر داد و گفت: این فناوری مشابه روش‌ استفاده شده برای تولید واکسن‌های فایزر و مدرناست.
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

شبکه ملی اطلاعات به قدرت سایبری منجر می‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: ایجاد شبکه ملی اطلاعات به قدرت سایبری برای محافظت از کشور در برابر خطرات جنگ نرم و هوشمندانه منجر خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

رویکرد دولت در بخش فرهنگ و هنر دوری از انحصارطلبی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: رویکرد برنامه های دولت سیزدهم، دوری از انحصارطلبی و توجه به همه بخش های عمومی فرهنگ و هنر در جامعه است و چتر دولت انقلابی و مردمی به اندازه کافی برای همه اهالی فرهنگ و هنر جا دارد.

وزیر فرهنگ: توجه به حوزه‌های تمدنی در دستور کار دولت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه ویژه به عرصه فرهنگ و هنر و حوزه‌های تمدنی در دوره فعالیت دولت سیزدهم در دستور کار خواهد بود.

پایان تعمیرات اساسی واحد 2 نیروگاه گازی هسا

تعمیرات اساسی واحد شماره 2 نیروگاه گازی هسا توسط متخصصان این نیروگاه انجام شد.
در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران

۱۱۰ روستای اصفهان از نعمت آب سالم و دائم بهره‌مند شدند

پروژه آبرسانی به 110 روستای استان اصفهان با جمعیتی بالغ بر 93 هزار و 77 نفر، به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو در هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
در آیین آغاز عملیات حفاری خط دو قطار شهری اصفهان؛

واعظی: امروز ایران به کارگاه سازندگی تبدیل شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به افتتاح پروژه‌های متعدد برای توسعه و عمران اصفهان گفت: خوشبختانه امروز همه ایران و از جمله اصفهان به کارگاه سازندگی تبدیل شده و این نشان می‌دهد که فشار حداکثری و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران شکست خورده است.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر