اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰

وزیر اطلاعات: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان‌هاست

وزیر اطلاعات با بیان این که رفتارهایی موجب ایجاد عقده ی حقارت می شود گفت: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان هاست و در این صورت شاهد فراز مغزها نخواهیم بود.
ظریف:

همه مردم ایران وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم

وزیر امور خارجه با بیان اینکه همه مردم ایران وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم، گفت: آنچه موجب حفظ کشور در برابر فشارها و ناملایمات شده، فرهنگ ایثار و شهادت است که شما نمونه‌های آن هستید و همه مردم ایران با این فرهنگ کشور را در برابر فشارها و تجاوزات بیمه کرده‌اند.
برداشت از صندوق توسعه ملی بدون اذن رهبری امکانپذیر نیست
ادیانی:

برداشت از صندوق توسعه ملی بدون اذن رهبری امکانپذیر نیست

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: دولت بدون آنکه اذن رهبری را در خصوص استفاده از صندوق توسعه ملی برای تامین منابع مالی مدیریت پسماند بگیرد، در لایحه بودجه پیش‌بینی کرده که خلاف قانون است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:

شعار «خدمت‌رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید

پنج‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۸ جمعی از نمایندگان گروههای جهادی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار بر «پیشرفت بدون حد در اندیشه و کار جهادی»، «لزوم تبدیل حرکتهای جهادی به گفتمان عمومی» و «لزوم ثبات قدم در صراط مستقیم» تأکید کردند.

ربیعی:علت تعویق نشست سه جانبه مسائل فنی است

سخنگوی دولت درباره علت تعویق نشست سران کشورهای ایران روسیه و ‌آذربایجان گفت: دیروز رئیس جمهور محترم آذربایجان با آقای روحانی تلفنی صحبت کردند. علت این تعویق مسائل فنی بوده و هر سه کشور درباره برگزاری نشست در زمان دیگر به توافق رسیدند.
روحاني در جلسه هيئت دولت:

تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی ندارد

رئیس جمهور گفت: هدف اقدامات قدرت‌های بزرگ بویژه آمریکا در این منطقه ، چیزی جز ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشورهای اسلامی و منطقه نیست و کشورهای ساحلی خلیج فارس در کنار هم می‌توانند امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنند.
قدم‌های خوبی برای پروژه اراک برداشته شده است
رییس سازمان انرژی اتمی:

قدم‌های خوبی برای پروژه اراک برداشته شده است

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان این که قدم‌های خوبی برای پروژه اراک برداشته شده است، گفت: ما در اراک به بخش ساخت تجهیزات رسیدیم و مراحل طراحی را پشت سر گذاشتیم، ملت ایران بدانند که مسائل در این زمینه به خوبی پیش می رود.
وزیر کشور:

اگر همکاری رسانه‌ها با وزارت کشور نباشد نمی‌توانیم امنیت را تامین کنیم

وزیر کشور با بیان این که در حوادث دی 96 رسانه‌های دشمن سعی در بزرگنمایی ناآرامی داشتند گفت: اگر همکاری رسانه‌ها با وزارت کشور نباشد ما نمی‌توانیم امنیت را تامین کنیم.
روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:

باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها رفع مشکلات مردم باشد

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات مردم و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حل این مشکلات، گفت: اصل حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌ها باشد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به زائران بیت الله الحرام:

معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به زائران بیت الله الحرام فرمودند: ترفند معامله‌ قرن که به‌وسیله آمریکای ظالم و همراهان خائن آن زمینه‌سازی می‌شود، جنایتی در حق جامعه‌ بشری است. همگان را به حضور فعال برای شکست این مکر دشمن فرا می‌خوانیم و به حول و قوه‌ الهی آن را و همه ترفندهای دیگر جبهه‌ استکبار را در برابر همت و ایمان جبهه‌ مقاومت محکوم به شکست می‌دانیم.
صفحه  از ۶۰
به روایت تصویر