اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
رهبر انقلاب

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری کنیم

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با اشاره به اینکه نماز از جمله‌ی بزرگترین و جذاب‌ترین نعمت‌های شگفتی‌ساز است که انسان را در برابر این پدیده‌ی الهی خیره و مبهوت می‌کند، خاطرنشان کردند: خداوند این نعمت را به ما هدیه فرمود که با آن جان خود را پالایش کنیم و ارتباطات بشری را برخوردار از معنویت کرده و امن و سلامت روانی و رهایی از چالش‌های ستیزگرانه و بهجت و نشاط را نصیب جامعه سازیم.
روحانی در جلسه هیات دولت:

واقعیت ها باید برای مردم توضیح داده شود

رئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است.
بررسی اولویت دار طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

بررسی اولویت دار طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

نمایندگان مردم در خانه ملت طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور را به صورت اولویت دار بررسی نمودند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

بررسی استیضاح ۳ وزیر در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

«اقتصاد دانش بنیان به عنوان تنها راه نجات اقتصاد کشور»، «وضعیت لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری»، «۳۸ استیضاح در کارنامه مجلس دهم» و «بررسی استیضاح ۳ وزیر در کمیسیون‌های مجلس» موضوعات مطرح سخنگوی هیات رئیسه مجلس در نشست خبری است.
روحانی در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان:

قدرت باید نقد شود چون اگر نقد نشود احتمال انحراف دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه دانشجو به عنوان کسی که دنبال حقیقت است ، باید قدرت را نقد کند، تصریح کرد: واقعیت ها را بیان و انتقاد کنیم اما برچست نزنیم و نقد دانشجو باید بی محابا و در عین حال با محتوا باشد.
اطلاعیه دفتر سخنگوی دولت:

نرخ دلار در بودجه سال ۹۹ برای کالاهای اساسی ۴۲۰۰ تومان است

دفتر سخنگوی دولت با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص نرخ دلار برای کالاهای اساسی در بودجه سال آینده اعلام کرد: منظور سخنگوی دولت دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان بوده که به اشتباه ۴۵۰۰ تومان بیان شده است.
رئیس جمهور در همایش بیمه و توسعه:

ماهیت بیمه امنیت بخشی به جامعه است

رئیس جمهور ماهیت بیمه را امنیت بخشی به جامعه دانست و تاکید کرد: کار بیمه و عملکرد این صنعت باید به گونه ای باشد که مردم احساس آرامش کنند.
روحانی در دیدار جمعی از معلولان کشور:

اختصاص یکهزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان

رئیس جمهور، کار و خدمت به افراد دارای معلولیت را موجب افتخار دانست و تاکید کرد: وظیفه ما مهارت‌آموزی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، ایجاد فرصت برابر برای آنان و مهیا کردن فضایی است که این عزیزان بدون دغدغه و با آرامش به زندگی و فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهند.

توصیه کدخدایی به داوطلبان نمایندگی مجلس

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد که شایستگی و توان انجام وظایف نمایندگی از ضروریات عقلی است.
با دستورجهانگیری

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید

معاون اول رییس‌جمهوری آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر معافیت ۵۰ درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید را ابلاغ کرد.
صفحه  از ۷۹
به روایت تصویر