اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
جهانگیری تاکید کرد:

اصلاح ساختار‌ها به منظور فرصت‌سازی برای کشور در شرایط تحریم

معاون اول رییس جمهور در مراسم رونمايي از اين ۱۰ محصول با اشاره به اينكه تحريم مي تواند فرصت هاي جديدي پيش روي كشور ايجاد كند، بر اصلاح ساختارها به منظور فرصت سازي براي توليدات داخلي و نيز توسعه صادرات در شرايط تحريم و غير عادي كشور تاكيد كرد.
هدف آمریکا از تحریم صنعت خودور سازی ایجاد نارضایتی در مردم است
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

هدف آمریکا از تحریم صنعت خودور سازی ایجاد نارضایتی در مردم است

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

لزوم اختصاص منابع حذف یارانه در زمینه تولید

وزیر کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور توانسته هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاههای مرتبط برقرار کند، افزود: استانداری‌ها می‌توانند سه دهک یارانه‌بگیران را حذف کنند؛ این منابع باید صرف حمل و نقل و تولید شود.
دولت بر ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها تأکید جدی دارد
واعظی در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان بوشهر:

دولت بر ضرورت تفویض اختیار به استان‌ها تأکید جدی دارد

جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان بوشهر روز دوشنبه به ریاست رئیس دفتر رئیس جمهور، برگزار شد و در آن مهم‌ترین برنامه‌ها و ظرفیت‌های بخش عمومی، دولتی و بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

لاریجانی:رفع مشکلات در گرو مشارکت دانشگاهیان در بخش تولید است

رئیس مجلس شورای اسلامی رفع مشکلات موجود ناشی از تحریم ها را در گرو مشارکت دانشگاهیان و انجمن های علمی با بخش تولید دانست.
جلالی: حیات یک پارلمان کارآمد به اطلاعات و پژوهش وابسته است

جلالی: حیات یک پارلمان کارآمد به اطلاعات و پژوهش وابسته است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: پارلمان به عنوان نهادی که در راس هرم سیاست گذاری کشور قرار دارد، نمی تواند از پژوهش و تحقیقات علمی بی نیاز باشد، حیات یک پارلمان کارآمد به اطلاعات و پژوهش وابسته است.
جهانگیری تاکید کرد:

اقتصاد دانش بنیان از تعامل دانشگاه، صنعت و جامعه حاصل می‌شود

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به هدفگذاری‌های صورت گرفته برای تاب آوری اقتصاد کشور در برابر تکانه‌های خارجی گفت: شاه بیت مقاومت اقتصاد کشور در برابر تکانه‌های خارجی، اقتصاد دانش بنیان است.
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

با تعادل قیمت ها در بازار، نباید گذاشت به مردم اجحاف شود

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اکنون در مقطع تحریم هستیم و به طور طبیعی مردم با مشکلاتی مواجه هستند، افزود: در این شرایط سخت همه باید با وحدت همدیگر را یاری کنیم. یکی از مسایل بسیار مهم این است که مردم برای دسترسی به کالاهای اساسی با دشواری مواجه نباشند و قیمت‌ها در بازار متعادل باشد تا به مردم اجحاف نشود.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان مطرح کردند؛

چهلمین سالگرد انقلاب با شکوه‌تر از همیشه برگزار خواهد شد

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی «چهل سالگی» خود را نخواهد دید، گفتند: ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است و به توفیق الهی در 22 بهمن، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بیشتر از سالهای قبل برگزار خواهد کرد.
روحانی در پایان نشست سران سه‌قوه:

پروژه‌های ناتمام با تصمیم سران قوا به مردم واگذار می شود

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در این یکی دو سفری که به استان‌ها داشتم، شاهد افتتاح‌های بسیار زیاد و به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه‌ها هستیم، گفت: نسبت به پروژه‌های ناتمام هم در جلسه سران قوا تصمیمات خوبی گرفتیم که به مردم واگذار شود.
صفحه  از ۲۸
به روایت تصویر