اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱

رشد۴۲ درصدی ارزش تجارت ایران با کشورهای همسایه

رئیس‌کل گمرک ایران گفت: روابط تجاری ایران با ۱۵ کشور همسایه در ۹ ماه نخست امسال ۱۸ درصد ازنظر وزنی و ۴۲ درصد ازنظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته به نحوی که در این مدت میزان تجارت با همسایگان از ۷۵ میلیون تن کالا به ارزش ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار عبور کرد.
وزیر ارتباطات خبر داد:

بیش از ۸۰ محصول تولیدی پارک فناوری اطلاعات، در بازار داخلی و خارجی

وزیر ارتباطات گفت: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، در حال حاضر میزبان بیش از ۵۰ شرکت نوآور در حوزه فناوری اطلاعات است که بیش از ۸۰ محصول تولیدی آن‌ها را روانه بازارهای داخلی و بین‌المللی می‌شود.
در سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل شد؛

تشکیل کارگروه تدوین لایحه جامع حقوق و مزایای کارکنان دولت

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: نظر دولت مخالفت کلی و اصولی با برقراری فوق‌العاده ویژه خصوصاً در مورد پرسنل واحدهای صفی قوه قضائیه نبوده ودولت معتقد به همه‌ جانبه‌نگری، متناسب‌سازی و عدالت محوری در اصلاح حقوق و دستمزد کارکنان است.
رییس سازمان برنامه و بودجه:

هدف اصلی لایحه بودجه ۱۴۰۱ بازگشت اعتماد مردم به اقتصاد است

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، در جلسه با نمایندگان مجلس اظهار داشت: اولین هدف در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بازگرداندن ثبات و اعتماد مردمی به اقتصاد است و سازمان برنامه و بودجه آمادگی دارد تا راه‌حل‌های واقعی و عینی که از سوی مجلس ارائه می‌شود را جهت دستیابی به اهداف اقتصادی به کار گیرد.
در نامه وزارت ارتباطات خطاب به مدیران متا و اینستاگرام؛

سانسور تصاویر و مطالب مرتبط با شهید سلیمانی را پایان دهید

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای خطاب به مدیران پلتفرم‌های متا و اینستاگرام با محکوم کردن سانسور مطالب و تصاویر مرتبط با شهید سلیمانی در اینستاگرام، خواستار پایان دادن به این سانسور و بازگرداندن حساب‌ها و پست‌های تعلیق شده در پی اعمال این سیاست شد.

نمایشگاه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی در ازبکستان برگزارمی‌شود

مدیرعامل شرکت "سبد طلایی ایرانیان" از ارائه آخرین دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی در شهر تاشکند ازبکستان خبر داد.

آغاز نخستین حراج الکترونیکی اموال تملیکی

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام‌کرد: نخستین حراج اموال تملیکی به صورت الکترونیک امروز (شنبه، ۱۱ دی‌ماه) با ۱۰ پارتی از استان تهران برای عموم مردم در دسترس است.

وزیرتعاون: با اقدامات انجام شده، وضعیت در ماه‌های آینده بهتر می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ماه‌های آینده با تصمیماتی که گرفته شده، وضعیت خیلی بهتری خواهیم داشت و نتایج خود را به طور قطعی نشان خواهد داد.
رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد:

ریخت‌وپاش‌ دستگاه‌ها در دولت سیزدهم تکرار نخواهد شد

رییس سازمان برنامه وبودجه کشور اعلام کرد: برای بستن بودجه بدون کسری، دولت نخستین قدم را با کاهش ۱۵ درصدی هزینه‌های خود (به غیر از حقوق) محکم برداشته است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی :

مشاغل خانگی ارتباط مستقیمی با توسعه اشتغال دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجوز مشاغل خانگی باید ظرف سه روز، تایید یا رد شود ، در غیر این صورت، سیستم به طور اتوماتیک مجوز را صادر می کند.
صفحه  از ۱۰۳
به روایت تصویر
تازه ها