اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱

آزمون وکالت ۲۰ اسفند برگزار می‌شود

سخنگوی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) از برگزاری قطعی آزمون کارآموزی وکالت در تاریخ بیستم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

کیف‌های ۴۰ میلیارد تومانی رشوه در دادگاه تخلفات شهرداری لواسان

در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری لواسان، کیف‌های حاوی دلار و یورو رشوه به ارزش ۴۰ میلیارد تومان نمایش داده شد.
قائم مقام دادگستری استان تهران:

اقدامات حمایتی برای ارتقاء اعتماد ایثارگران به دستگاه قضا شناسایی می‌شود

قائم مقام دادگستری استان تهران گفت: اقدامات حمایتی قابل تحقق برای ارتقاء اعتماد جامعه ایثارگران به دستگاه قضایی شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی تقویت می‌شود.
رئیس قوه قضاییه:

تلاش‌ها برای همترازی پرداختی کارکنان قوه قضاییه ادامه دارد

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر پیگیری مجدانه و مستمر برای رسیدگی به وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان قضایی گفت: در مسیر تلاش‌ها برای بهبود وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان دستگاه قضایی به هیچ وجه نباید اقدامی صورت گیرد که زمینه سوءاستفاده و شعف دشمنان و بدخواهان را فراهم آورد.
رئیس کل دادگستری استان تهران:

حکم پرونده طلای شادی حداکثر تا ۲ ماه آینده اجرا شود

رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از مجتمع قضایی شهید «باهنر» به سرپرست دادسرای ناحیه چهار ماموریت داد روند اجرای حکم پرونده موسوم به «طلای شادی» با حدود ۴۲۰۰ شاکی را شخصا پیگیری کند تا حکم این پرونده حداکثر طی دو ماه آینده اجرا شود.

دیدار وزیردادگستری با مسئول دبیرخانه کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد

وزیر دادگستری با مسئول دبیرخانه کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد دیدار کرد.

دادگاه رسیدگی به پرونده شهردار و اعضای شورای شهر لواسان برگزار شد

دادگاه رسیدگی به پرونده شهردار و اعضای شورای شهر لواسان به ریاست قاضی بابایی روز دوشنبه در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
دادستان کشور:

دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ریشه‌های قاچاق را در کشور شناسایی کنند

دادستان کل کشور گفت:‌ دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید همانگونه که با ظواهر و عوامل امر قاچاق به خوبی برخورد می کنند، ریشه‌ها و سردسته‌های این مسئله را هم شناسایی کنند و اجازه ندهند ضربه‌های سنگین قاچاق به بدنه کشور لطمه وارد کند.

انجام ۲۰۰ دیدار در میز خدمت وزارت دادگستری حین سفر رییس جمهوری به قم

میز خدمت وزارت دادگستری در سفر استانی رییس جمهوری به استان قم، بیش از ۲۰۰ دیدار چهره به چهره و بیش از ۵۰۰ فقره درخواست مردمی دریافت کرد.
فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران :

۹ دی، نماد حضور آگاهانه و آینه تمام نمای اقتدار ملت بود

فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامی داشت حماسه عاشورایی ۹ دی در پیامی نوشت: این روز نماد حضور آگاهانه و آینه تمام نمای مقتدرانه ملتی بود که با هوشیاری در برابر فتنه دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی و آنان را رسوا کردند.
صفحه  از ۶۲
به روایت تصویر