اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
استان تهران در مخاطره فرونشست قرار دارد
هشدار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران؛

استان تهران در مخاطره فرونشست قرار دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از پیگیری معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص موضوعات مرتبط با فرونشست خبر داد.

گسترش همکاری‎های مناطق نفت‎خیز جنوب و پژوهشگاه صنعت نفت

در نشست مشترک مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و رئیس پژوهشگاه صنعت نفت بر ضرورت گسترش همکاری های دو جانیه تاکید شد.
برنامه ریزی برای تولید روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت در چند سال آینده
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اعلام کرد:

برنامه ریزی برای تولید روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت در چند سال آینده

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان اعلام کرد: تولید روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت در چند سال آینده این شرکت برنامه ریزی شده است و از این منظر می توان شرکت نفت و گاز اروندان را یک شرکت جوان و آتیه ساز در صنعت نفت ایران دانست.

استقبال کشاورزان هرمزگان از آب شیرین‌کن

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان گفت: با توجه به خشکسالی‌های دو دهه اخیر در استان هرمزگان، سطح کیفیت آب موجود در دشت‌ها به شدت کاهش یافته‌است، به همین دلیل استفاده از آب‌شیرین‌کن مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته‌است.
وزیر نیرو:

رکورد صادرات، تولید و صرفه‌جویی در مصرف برق شکسته شد

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه پیک تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کرده‌ایم، گفت: امسال با بهره‌برداری از سه هزار و 250 مگاوات نیروگاه جدید، صرفه‌جویی سه هزار و 874 مگاواتی در مصرف برق پیک و صادرات 2.3 میلیارد کیلووات ساعت انرژی به کشورهای همسایه در فصول گرم رکوردهای جدیدی در این بخش به ثبت برسانیم.
افق های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:

افق های جدیدی پیش روی صنعت حفاری است

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه افق های جدیدی پیش روی صنعت حفاری قرار دارد، گفت: تحقق حفاری و تکمیل 41 حلقه چاه نفت و گاز، دو هزار و 300 عملیات خدمات فنی و مهندسی به چاه ها و اجرایی شدن قرارداد پروژه های جدید همسو با پاسخگویی مناسب به مسئولیت های اجتماعی در چهار ماه نخست سال جاری از سوی این شرکت است.

تعداد دشت های ممنوعه همچنان رو به افزایش است

مدیرکل حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حال تعداد دشت های حاضر به ۴۰۵ دشت رسیده و ۱۷ دشت دیگر در حال بررسی است که این موضوع بسیار هشدار دهنده است چراکه بیش از 95 درصد پتانسیل آب زیرزمینی کشور در این دشت ها قرار دارد.
شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا افزایش یافت

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا افزایش یافت

یک شرکت خدمات حفاری اعلام کرد: شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا هفته گذشته برای نخستین بار از ماه ژوئن امسال تاکنون افزایش یافته است.
معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان کرمانشاه:

شهروندان "هرسین" نگران کیفیت آب نباشند

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: کدورت احتمالی آب در شهر هرسین ناشی از شستشوی رسوب در شبکه بوده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

صرفه‌جویی 3300 مگاواتی مصرف برق در پیک تابستان امسال

سخنگوی صنعت برق با تقدیر از همکاری مشترکان برق به منظور گذر موفق و بدون خاموشی از پیک مصرف تابستان امسال، گفت: صرفه‌جویی سه هزار و 300 مگاواتی پیک تابستان امسال تنها با همکاری مشترکان برق سراسر کشور میسر شده است.
صفحه  از ۱۷۰
به روایت تصویر
تازه ها