اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار

سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با دعوت از فعالان بخش آب برای حضور در جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای آب و انرژی گفت: این جشنواره در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار برای دسترسی همگانی به آب و انرژی و کاملاً منطبق با استراتژی برنامه بین‌الدولی آبشناسی یونسکو (IHP) است.

کاهش 40 درصدی بارش‌ها نسبت به متوسط بلندمدت

وزیر نیرو با بیان این‌که بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، در سال آبی 1400-1399 با کمبود قابل توجه بارش‌ و کمبود پوشش برف مواجه هستیم، گفت: با همکاری نزدیک سازمان هواشناسی و بررسی‌های بخش آب کشور، از مدت‌ها پیش در تدارک برنامه‌ریزی برای چنین شرایطی بوده‌ایم.

برنامه ریزی توانیر برای استفاده از همه پتانسیل ادارات در پیک امسال

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از الزام قانونی ادارات و دستگاه های اجرایی و ضرورت همکاری همه جانبه مشترکان بزرگ در سال ۱۴۰۰ و همچنین برنامه های ویژه شرکت های توزیع برق سراسر کشور به منظور مدیریت مصرف انرژی و کسب اطمینان از تامین برق موردنیاز و تضمین آسایش مشترکان خانگی و صاحبان اصناف، خبر داد.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی

69 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی برای پیک تابستان آماده می‌شود

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تا نیمه خردادماه 69 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق مورد نیاز پیک تابستان امسال آماده خواهد شد.
وزیر نیرو

ساخت روتور توربین بخار از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی کشور است

وزیر نیرو ساخت نخستین روتور توربین بخار ایرانی را یکی از نمودهای ظرفیت بالای منابع انسانی در کشور برشمرد و افزود: این اقدام یکی از روزنه‌های نور به سوی یک آینده مطمئن و توام با نشاط، رونق و توسعه نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه است.
در قالب هفته سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران رونمایی شد

نخستین روتور توربین بخار نیروگاه «بعثت»، امروز (سه‌شنبه) در قالب هفته سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط وزیر نیرو رونمایی شد و به این ترتیب، ایران به جمع پنج کشور برتر سازنده این نوع روتور پیوست.
در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

8 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 175 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

هشت پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 175 میلیارد تومان، با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.
8 پروژه صنعت آب و برق در 3 استان‌ کشور فردا افتتاح می‌شود
با حضور وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

8 پروژه صنعت آب و برق در 3 استان‌ کشور فردا افتتاح می‌شود

هشت پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 175 میلیارد تومان در سه استان تهران، اصفهان و چهارمحال و بختیاری فردا سه‌شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.
مدیر عامل تعمیرات نیروگاهی ایران اعلام کرد:

ایران در میان ۵ کشور برتر سازنده روتور توربین بخار

مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه روتور توربین بخار نیروگاه بعثت در قالب هفته سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران توسط وزیر نیرو رونمایی می‌شود، گفت: ایران با ساخت این روتور توربین بخار در میان پنج کشور برتر سازنده این روتورها قرار گرفته است.
ثبت کم بارش‌ترین فروردین ماه نیم قرن اخیر در استان تهران

ثبت کم بارش‌ترین فروردین ماه نیم قرن اخیر در استان تهران

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران، گفت: در نخستین ماه فصل بهار تنها با ثبت 2 میلی‌متر بارندگی، شاهد کم بارش‌ترین فروردین ماه استان تهران در طول 53 سال اخیر بودیم و بر این اساس میزان بارندگی نسبت به فروردین سال گذشته و متوسط بلندمدت کاهش چشمگیری داشته است.
صفحه  از ۲۸۰
به روایت تصویر
تازه ها