اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵

نیروگاه‌ها از اولویت حمایت بانک‌ها خارج شده‌اند

عضو سندیکای صنعت برق ایران گفت: بزرگترین مانع ما در زمینه احداث و توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر این است که بانک‌ها حمایت نمی‌کنند و نیروگاه‌ها از اولویت دولت و بانک‌ها خارج شده‌اند و این یک مانع بزرگ است.
تولیدبیش از 90 درصد نیاز داخل کابل های آبی با دانش بومی

تولیدبیش از 90 درصد نیاز داخل کابل های آبی با دانش بومی

عضو سندیکای صنعت برق گفت: ایران اکنون در تولید کابل آبی با به روزترین کیفیت خودکفا بوده و موفق شدیم با تکیه بر دانش ایرانی، در عمیق های چاه های آب شرب جهان، در جهرم با عمق ۵۱۸ متر و در لار با عمق ۵۱۰ متر، از کابل های آبی تولید داخل بهره بگیریم.
سقوط درآمد نفتی اوپک به پایین‌ترین رکورد ۱۸ ساله

سقوط درآمد نفتی اوپک به پایین‌ترین رکورد ۱۸ ساله

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدیدی برآورد کرد درآمد صادرات نفت اوپک در سال ۲۰۲۰ احتمالا به ۳۲۳ میلیارد دلار رسیده که پایین ترین سطح درآمد این گروه در ۱۸ سال گذشته بوده است.
آماده‌باش تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو در مناطق زلزله‌زده هرمزگان
مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو خبر داد:

آماده‌باش تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو در مناطق زلزله‌زده هرمزگان

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو از لحظه وقوع حادثه در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان، در حالت آماده‌باش بوده و رفع عیب شبکه‌های آب و برق آغاز شده است.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت توانیر:

جامعه باید نسبت به انرژی احساس مسئولیت داشته باشد

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت توانیر با بیان اینکه جامعه باید نسبت به انرژی احساس مسئولیت داشته باشد، گفت: رشد مصرف انرژی در کشور ۵۰ درصد است که از این نظر هشتمین کشور جهان به‌شمار می‌آید.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو عنوان کرد:

ارتقای سواد آبی، نتیجه تعامل بخش‌های دولتی و خصوصی است

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با اشاره به تعامل بخش خصوصی با بخش دولتی در زمینه گسترش سواد آبی گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر بخش خصوصی پابه‌پای بخش دولتی در زمینه مسائل آبی ورود کرده و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.
توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی صورت گرفت

مقاوم سازی تاسیسات و پست های برق در برابرسیل و زلزله

عضو انجمن ژئوتکنیک ایران بابیان اینکه ۵ تا ۱۰ درصد تجهیزات صنعت برق کشور نیازمند مقاوم سازی هستند،گفت: حوادثی مانند سیل، زلزله، فرونشست و رانش زمین خطری جدی برای صنعت برق کشور محسوب می‌شود که می بایست ضمن ارزیابی فنی و دقیق نسبت به مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی آنها اقدام های موثری بعمل آورد.
ساتکین : ریل گذاری منابع مالی برای سال های آینده گامی اساسی در توسعه تجدیدپذیر ها است

ساتکین : ریل گذاری منابع مالی برای سال های آینده گامی اساسی در توسعه تجدیدپذیر ها است

رییس ساتبا با تاکید براینکه ریل گذاری برای سال های آینده گامی اساسی برای توسعه تجدید پذیرها است، گفت: یکی از اصلی ترین گام تامین منابع جدید در بحث تجدیدپذیر هاست .
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی آبفای کشور:

70 درصد آب توزیعی در شبکه را 40 درصد مشترکان مصرف می‌کنند

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در کشور، 60 درصد مشترکان زیر 30 درصد آب تولیدی در شبکه توزیع را مصرف می‌کنند و مابقی مصرف مربوط به 40 درصد مشترکان است که 70 درصد آب توزیعی را به خود اختصاص می‌دهند.
سخنگوی صنعت برق خبر داد:

جمع آوری بیش از هزار مرکز غیرمجاز تولید رمزارز

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۶۲۲ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز جمع آوری شده گفت: این تعداد مرکز غیر مجاز حدود ۲۶۰ مگاوات مصرف برق را به خود اختصاص داده بودند.
صفحه  از ۲۶۲
به روایت تصویر
تازه ها