اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

نخستین واحد بازیافت پساب صنعتی در مناطق نفتخیز جنوب احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با هدف استفاده صحیح از منابع آب، حفظ محیط زیست و پیشگیری از انتشار آلاینده‌ها، واحد تصفیه و بازیافت پساب صنعتی در مجاورت واحد نمک‌زدایی شماره ۳ اهواز احداث می‌شود.
وزیر نیرو در جمع مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور:

بی‌نیازی از تولید جدید انرژی در گرو اصلاح بدمصرفی برق است

وزیر نیرو گفت: در صورت اصلاح بدمصرفی موجود بخش انرژی می‌توان منابع جدیدی را تامین کرد تا این روند بتواند ما را از سرمایه‌گذاری برای تولید جدید بی‌نیاز کند.
به زودی انجام خواهد شد:

اجرای طرح ملی اکتشاف آب کارستی با آخرین فناوری روز دنیا

اکتشاف مواد معدنی پنهان و شناسایی آب‌های زیرزمینی (کارست) به کمک ژئوفیزیک هوایی با روش الکترومغناطیس برای نخستین بار در کشور به عنوان طرح ملی و با استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا به زودی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور انجام می‌شود.
پیش بینی افزایش صادرات نفت ایران در آوریل

ایران در ماه مارس ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام صادر کرد

ایران در ماه مارس حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کرده است، پیش‌بینی می‌شود این رقم در ماه آوریل افزایش یابد.
مديركل نظارت برتوزيع توانير خبر داد

اعزام اكيپ هاي عملياتي از سه استان به سوي البرز

مديركل نظارت برتوزيع توانير از اعزام اكيپ هاي عملياتي از سه استان به سوي استان البرز خبرداد و گفت: اين گروه ها در كنار اكيپ هاي عملياتي خود شركت توزيع برق البرز فعاليت خواهند كرد.
مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان :

حجم آب در سد زاینده‌رود به ۱۵۶ میلیون مترمکعب رسیده است

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اصفهان با اعلام این که حجم آب در سد زاینده رود به ۱۵۶ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: ورودی سد زاینده رود نسبت به سال قبل یک چهارم شده است.
با حضور وزیر نیرو؛

18 طرح آب و فاضلاب مشهد به بهره‌برداری رسید

18 طرح آب و فاضلاب مشهد با حضور وزیر نیرو در مناطق مختلف شهر این شهر مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران خبر داد:

سهم ۵۰ درصدی ناوگان نفتکش ایران از بازارهای جهانی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از افزایش سهم این شرکت در بازارهای جهانی خبر داد و گفت: از ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی و با لغو تحریم‎ها توانستیم در مدت کوتاهی سهم خود را در بازارهای جهانی به حدود ۵۰ درصد افزایش دهیم.

احداث سه نیروگاه برق‌آبی و تصفیه‌خانه آب در ساری

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مازندران از اجرای سه نیروگاه برق‌آبی کوچک در حد فاصل سد شهید رجایی تا تصفیه‌خانه ساری خبر داد.
21 هزار واحد صنعتی گازدار می شود
با تصویب دولت و تا سال 98؛

21 هزار واحد صنعتی گازدار می شود

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت:براساس مصوبه پیشنهادی وزارت نفت و تصویب آن از سوی هیات دولت کار گازرسانی به 21هزار واحد صنعتی در دستور کار قرار دارد و تا سال 98 همه این واحدها گازدار می شود.
صفحه  از ۸۳
به روایت تصویر