اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴

محوطه عقرب، مهم‌ترین استقرارگاه دوره شوش2

محوطه عقرب با وسعتی حدود 5 هکتار مهم‌ترین استقرارگاه دوره شوش2 (اروک) دشت دهلران محسوب می‌شود.

شعار اربعین ۹۶ انتخاب شد

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین ۹۶ انتخاب شد.
حمید مومن‌زاده‌خولنجانی شبیه‌گردان

جشنواره آیینی سنتی باعث احیاء مجالس شبیه‌خوانی شده

حمید مومن‌زاده‌خولنجانی معتقد است جشنواره آیینی سنتی با رویکردی که نسبت به مجالس غریب دارد موجب شده گروه‌های شبیه‌خوانی علاقه‌مند بیش از پیش به اجرای این مجالس بپردازند.
در جریان سفر اعضای کمیسیون فرهنگی به تبریز تاکید شد

لزوم عدم تبعیض در ارائه خدمات به هنرمندان تهران و شهرستانی

اعضای کمیسیون فرهنگی پای دغدغه‌ها و مشکلات مطروحه از سوی نمایندگان سمن‌ها و نهادهای مردم نهاد فعال در حوزه‌های فرهنگی به ویژه موسسات قرآنی در تبریز نشستند.

نمایشگاه «دیدار مینا و زر» در کاخ سعدآباد برگزار می‌شود

دفتر توسعه و ترویج و آموزش معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، با همکاری موزه پوشاک سلطنتی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، نمایشگاه «کاربرد زربافت و ترمه در زندگی روزمره» را از 13 تا 17 تیر 96 در موزه پوشاک سلطنتی این مجموعه برگزار می‌کند.
پریوش نظریه

صنایع‌دستی ایران گنجینه‌ای ارزشمند است

پریوش نظریه بازیگر سینما و تلویزیون، صنایع‌دستی ایران را گنجینه‌ای ارزشمند دانست که می‌تواند هم‌پای نفت برای کشور درآمدزا باشد.

برپایی نمایشگاه مد و زیورآلات در حمایت از محیط زیست

نمایشگاه مد و زیورآلات در حمایت از محیط زیست از سوی گروه هنری "توما" برپا می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس

پوشاک نماد هویت یک ملت است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه پوشاک نماد هویت یک ملت است گفت: طرح‌های ایرانی – اسلامی قابلیت عرضه در بازار جهانی دارند و بر لزوم استفاده بهینه از فرصت نزدیکی به نوروز برای گسترش این مهم در جامعه تاکید کرد.

آثار دوره آهن درگورستان میرزاجان ایلام کشف شد

آثار دوره آهن در محوطه و گورستان میرزاجان ایلام کشف شد سرپرست هیأت برنامه کاوش محوطه و گورستان میرزاجان در استان ایلام از کشف آثار دوره آهن و ساسانی در این محوطه تاریخی خبر داد.

سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی تصویب شد

سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و مقرر گردید 10 سیاست اصلی برای ساماندهی وضعیت معماری در شهرهای کشور، با اولویت کلان‌شهرها به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ و برای تضمین، تبدیل به لایحه قانونی و یا بخشنامه‌هایی در سطوح اجرایی کشور شود.
صفحه  از ۳
به روایت تصویر