اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰

موزه رضا عباسی میزبان آثار خوشنویسی «خط و نقش ایرانی»

نمایشگاه آثار خوشنویسی خط و نقش ایرانی از 23 تا 27 اسفند ماه در موزه رضاعباسی برگزار می شود.
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی خبر داد

گشایش نمایشگاه ملی صنایع دستی؛ فردا

معاون سازمان میراث فرهنگی گفت: در نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران، هنر‌های سنتی هنرمندان ۳۱ استان کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
۱۱ تا ۱۴ آذرماه؛

نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک ایران، با حضور تولیدکنندگان معتبر داخلی و خارجی (۱۱الی ۱۴آذرماه) در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
مونسان در افتتاحیه چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری:

تحریم کنندگان نمی توانند خوبی ها و جاذبه های ایران را تحریم کنند

معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت: تحریم کنندگان نمی توانند خوبی ها و جاذبه های سرزمین ایران را تحریم و گردشگران جهان را از تماشای ایران محروم کنند.

توضیح شهرداری درباره خانه پدری فروغ فرخزاد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۱ تهران در پی اخبار منتشرشده دریاره تخریب خانه پدری فروغ فرخزاد گفت: هیچ‌گونه پروانه تخریب و نوسازی برای این خانه صادر نشده است.

بازدید مونسان از معاونت صنایع‌دستی و پژوهشکده هنرهای سنتی

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از معاونت صنایع‌دستی و پژوهشکده هنرهای سنتی بازدید کرد.
بهشتی در جمع اقتصاددانان مطرح کرد؛

اقتصاد ما به هنر پشت کرده است

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با اشاره به زندگی ایرانیان در طول تاریخ از راه صنعت و تجارت تصریح کرد: اقتصاد ما امروز به هنر، موسیقی، سینما و... پشت کرده است، درحالی‌که تنها از این طریق است که در مقیاس جهانی می توانیم سرمان را بالا بگیریم و موفق شویم ، زیرا تولیدات هنری ایران در بازارهای جهانی ارزش والایی دارند ولی در بخش صنعت موفقیت چندانی نداشته‌ایم.
تلاش ایران برای ثبت جهانی سایر کلیساهای مهم ارامنه
طالبیان در مراسم شب فرهنگی ارمنستان خبر داد

تلاش ایران برای ثبت جهانی سایر کلیساهای مهم ارامنه

شب فرهنگی ارمنستان و مراسم اختتامیه نمایشگاه «ایران و ارمنستان: خاطره یک سرزمین» سه‌شنبه ۲۶ دی ۹۶ در موزه ملی ایران برگزار شد.
محب خدایی در همایش گردشگری سلامت تأکید کرد

آمادگی سازمان میراث‌فرهنگی برای توسعه توریسم سلامت

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: این سازمان برای توسعه توریسم سلامت آمادگی کاملی برای همکاری با وزارت بهداشت دارد تا پتانسیل و ظرفیت و توانمندی پزشکی ایران را در جامعه جهانی تبلیغ کند.

نخستین مسجد دو طبقه دنیای اسلام جهانی می‌شود

رییس اداره میراث فرهنگی اردستان: درخواست ایران برای ثبت مسجد جامع اردستان به عنوان اثر شاخص تاریخی و نخستین مسجد دو طبقه جهان اسلام در یونسکو پذیرفته شده است.
صفحه  از ۴
به روایت تصویر