به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
در جریان سفر اعضای کمیسیون فرهنگی به تبریز تاکید شد

لزوم عدم تبعیض در ارائه خدمات به هنرمندان تهران و شهرستانی

اعضای کمیسیون فرهنگی پای دغدغه‌ها و مشکلات مطروحه از سوی نمایندگان سمن‌ها و نهادهای مردم نهاد فعال در حوزه‌های فرهنگی به ویژه موسسات قرآنی در تبریز نشستند.

نمایشگاه «دیدار مینا و زر» در کاخ سعدآباد برگزار می‌شود

دفتر توسعه و ترویج و آموزش معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، با همکاری موزه پوشاک سلطنتی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، نمایشگاه «کاربرد زربافت و ترمه در زندگی روزمره» را از 13 تا 17 تیر 96 در موزه پوشاک سلطنتی این مجموعه برگزار می‌کند.
پریوش نظریه

صنایع‌دستی ایران گنجینه‌ای ارزشمند است

پریوش نظریه بازیگر سینما و تلویزیون، صنایع‌دستی ایران را گنجینه‌ای ارزشمند دانست که می‌تواند هم‌پای نفت برای کشور درآمدزا باشد.

برپایی نمایشگاه مد و زیورآلات در حمایت از محیط زیست

نمایشگاه مد و زیورآلات در حمایت از محیط زیست از سوی گروه هنری "توما" برپا می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس

پوشاک نماد هویت یک ملت است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه پوشاک نماد هویت یک ملت است گفت: طرح‌های ایرانی – اسلامی قابلیت عرضه در بازار جهانی دارند و بر لزوم استفاده بهینه از فرصت نزدیکی به نوروز برای گسترش این مهم در جامعه تاکید کرد.

آثار دوره آهن درگورستان میرزاجان ایلام کشف شد

آثار دوره آهن در محوطه و گورستان میرزاجان ایلام کشف شد سرپرست هیأت برنامه کاوش محوطه و گورستان میرزاجان در استان ایلام از کشف آثار دوره آهن و ساسانی در این محوطه تاریخی خبر داد.

سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی تصویب شد

سند ملی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و مقرر گردید 10 سیاست اصلی برای ساماندهی وضعیت معماری در شهرهای کشور، با اولویت کلان‌شهرها به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ و برای تضمین، تبدیل به لایحه قانونی و یا بخشنامه‌هایی در سطوح اجرایی کشور شود.

دلایل یک فرماندار زن برای انتخاب لباس محلی

فرماندار سیستان و بلوچستان که در محل کار و برای شرکت در مراسم از لباس محلی سوزن‌دوزی‌شده منطقه‌اش استفاده می‌کند، معتقد است: زمانی که با پوشش محلی به مجالس وارد می‌شدم، دیگر کسی نمی‌توانست بگوید فرصت برای دختران و زنان ما فراهم نیست.

ساباط‌های تاریخی سمنان مرمت شدند

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری سمنان از مرمت تعدادی از ساباط‌ها بافت تاریخی سمنان خبر داد.

طرح‌هایی بر حفظ چند اثر میراث فرهنگی

«برج طغرل»، «عمارت مسعودیه» ، بقعه «شیخ صفی الدین اردبیلی» و روستای تاریخی «ابیانه» از جمله موضوع‌های برجسته و قابل توجه است.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر