اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
رئیس سازمان میراث فرهنگی:

پژوهشگاه باید به پژوهش‌های کاربردی بپردازد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پژوهشگاه باید به پژوهش های کاربردی و باز کردن گره از مشکلات بپردازد.

آمار ورود گردشگران خارجی در 7 ماه نخست سال اعلام شد

بنا بر اعلام معاون گردشگری، عراق با نزدیک به 2میلیون مسافر همچنان درصدر کشورهایی است که در هفت ماه نخست امسال، بیشترین گردشگر را روانه ایران کرده‌اند.
معاون رئیس جمهوری:

تسریع در روند صدور ویزا برای اتباع انگلیس وایران

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیداربا سفیربریتانیا گفت: تسریع در روند صدور ویزا برای اتباع دو کشور از دیگر زمینه‌هایی است که می‌تواند مورد توافق و تفاهم قرار گیرد، چراکه هدف بیشتر ایرانیانی که درخواست ویزا دارند گردش یا فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی است و نباید این افراد برای گرفتن ویزا دچار زحمت شوند.
در پیام مونسان به دبیرکل سازمان جهانی گردشگری تاکید شد:

آمادگی ایران برای همکاری با UNWTOدر زمینه تقویت صنعت گردشگری

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پیامی از دبیرکل سازمان جهانی گردشگری برای حضور در چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در شهر همدان تقدیر کرد و بر تعامل و همکاری برای تقویت صنعت گردشگری تاکید کرد.

پشتیبانی سازمان جهانی گردشگری از تلاش‌های ایران

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در پیامی به رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر حمایت و پشتیبانی از توسعه گردشگری کشورمان تاکید کرده است.
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

سازمان میراث فرهنگی بدون توسعه تشکیلات به وزارتخانه تبدیل می‌شود

نمایندگان مردم در خانه ملت با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بدون توسعه تشکیلات و افزایش نیروی انسانی به وزارتخانه موافقت کردند که بر این اساس هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری وزارتخانه تأمین می‌شود.

بازدید از موزه‌ها در روز جهانی کودک رایگان است

معاون پشتیانی و توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به‌مناسبت ۱۶ مهر روز جهانی کودک، بازدید از موزه‌های تحت پوشش این سازمان برای بازدیدکنندگان به‌همراه کودکان تا ۱۲ سال رایگان است.
به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از فرمانده یگان حفاظت تجلیل کرد

همزمان با فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی تجلیل به‌عمل آورد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد

افزایش رشد گردشگران خارجی به کشور

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «گردشگری ورودی در ایران در یک سال اخیر به رغم تمام تهدیدهای بین المللی به ویژه در ماه های اخیر، رشد مطلوبی را تجربه کرد. ورود گردشگران خارجی تنها در پنج‌ماه نخست امسال ۴۵ درصد رشد داشته است .
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی:

سردیس هخامنشی به تخت‌جمشید بازمی‌گردد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: سردیس هخامنشی پس از هماهنگی‌های لازم در اسرع وقت به ایران بازگردانده می‌شود و در جای اصلی خود در تخت جمشید قرار می گیرد.
صفحه  از ۱۱
به روایت تصویر