اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
سند برند ملی گردشگری تا دهه فجر آماده می‌شود
مونسان:

سند برند ملی گردشگری تا دهه فجر آماده می‌شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به بازگشت موفقیت‌آمیز 1783 قطعه از الواح هخامنشی به کشور گفت: این یک اقدام بزرگ و ارزشمند به‌حساب می‌آید و خبرهای خوش دیگری هم در راه است که در زمان خودش اعلام می‌شود.

نمایش الواح باروی تخت جمشید در موزه ملی ایران

الواح باروی تخت جمشید شب گذشته به موزه ملی تحویل داده شد و از فردا چهارشنبه 10 مهرماه در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود.

پیام دبیر کل سازمان گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری

دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به مناسبت 5 مهر روز جهانی گردشگری پیامی صادر کرد.

بلیت موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی ۵ مهر نیم‌بها است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بلیت موزه ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی تحت نظر این وزارتخانه را برای ۵ مهر، نیم‌بها اعلام کرد.
دستور رئیس جمهور به وزیر میراث فرهنگی:

با گسترش صنعت گردشگری نقش بسزایی در تولید و اشتغال ایفا کنید

رئیس جمهور از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست تا با گسترش صنعت گردشگری ، تنوع صنایع دستی و بهبود شرایط صنعتگران ملی، به گونه ای تلاش کند که این وزارتخانه بتواند نقش بسزایی در زمینه اشتغال و تولید ایفا نماید.
در نشست معاون گردشگری با سفیر اتریش در تهران بررسی شد

برگزاری سمینار تخصصی گردشگری ایران و اتریش

معاون گردشگری در نشست با سفیر اتریش در تهران که در محل معاونت گردشگری برگزار شد، مقدمات برگزاری «سمپوزیوم گردشگری کوهستان و طبیعت‌گردی» در تاریخ ۳ و ۴ مهرماه و نیز برپایی سومین «کارگروه فنی همکارهای گردشگری ایران و اتریش» در تاریخ ۲ مهرماه سال جاری در تهران را بررسی کرد.

اسامی مجروحان ایرانی حادثه کربلا اعلام شد

نماینده سازمان حج در عراق اعلام کرد: چهار ایرانی در بین مصدومان حادثه مراسم عزاداری عاشورای حسینی(ع) در کربلا شناسایی شدند.
کرمانشاه دارای ۱۱۰ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی است
مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه:

کرمانشاه دارای ۱۱۰ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی است

مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه گفت: این استان دارای ۱۱۰ نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی و ۱۱ مهر اصالت یونسکو در این حوزه است.
با دستور رئیس‌جمهور

افتتاح هم‌زمان 226 پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی

در چهارمین روز از هفته دولت، 226 پروژه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی با حضور علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با دستور رئیس جمهوری اسلامی ایران به‌صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.

پیام مونسان به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پیامی فرارسیدن روز موزه و هفته میراث‌فرهنگی را تبریک گفت.
صفحه  از ۱۴
به روایت تصویر