اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸
آغاز فعالیت قطار گردشگری تبریز-رازی در ۳۰ شهریور
معاون مسافری راه‌آهن خبر داد

آغاز فعالیت قطار گردشگری تبریز-رازی در ۳۰ شهریور

معاون مسافری شرکت راه‌آهن از آغاز فعالیت قطار گردشگری تبریز-رازی در روز ۳۰ شهریور خبر داد و گفت: حرکت این قطار در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت ۶ صبح از تبریز خواهد بود.
علی‌اصغر مونسان

اشتغال ماندگار و اقتصاد پایدار در گرو توسعه گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی: از مزیت‌های صنعت گردشگری این است که در قبال هر شغل مستقیم در زمینه گردشگری چندین شغل وابسته و پیرامونی ایجاد می‌شود.
بهمن نامور‌مطلق خبر داد

دو شهرو یک روستای صنایع‌دستی ایران جهانی شدند

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت سیرجان به‌عنوان «شهر جهانی گلیم»، مریوان به‌عنوان «شهر جهانی کلاش» و کلپورگان به‌عنوان «دهکده جهانی سفال» در شورای جهانی صنایع‌دستی خبر داد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از شهر چنگدوی چین

گردشگران چینی می‌توانند در فرودگاه ویزای سه‌ماهه دریافت کنند

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که برای شرکت در بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری به چین سفر کرده است. با اعلام این خبر افزود: «ما علاقه‌مندیم که با ارائه ویزای فرودگاهی سه‌ماهه، چینی‌های بیشتری به ایران سفر کنند.»

آجیل تبریز ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در یک سال و نیم گذشته 5 مورد از آثار ناملموس استان در فهرست ملی به ثبت رسیده است از تداوم این روند در راستای برندسازی خبر داد.

جشنواره انگور در ارومیه آغاز شد

ارومیه به عنوان قطب تولید انگور کشور شناخته می‌شود. به این منظور جشنواره‌ای با هدف شناساندن این محصول برای پنجمین سال پیاپی از ۱۶ تا ۲۴ شهریور در دهکده تفریحی چی‌چست ارومیه در حال برگزاری است. این جشنواره به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی و نشان دادن آداب و رسوم کهن آذربایجان با برگزاری بیش از ۲۲ جشن و برنامه فرهنگی اجرا می‌شود.
با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام درگلستان افتتاح می شود

یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در استان گلستان با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح می‌شود.
مونسان در دیدار با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس

توزیع عادلانه درآمد با توسعه گردشگری و استفاده از میراث‌فرهنگی

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در دیدار با اعضای فراکسیون تولید اشتغال مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که توسعه صنعت گردشگری، صنایع‌دستی و استفاده از ظرفیت‌های میراثی می‌تواند مهاجرت از روستاها را متوقف و درآمد را عادلانه توزیع کند.
معاون صنایع‌دستی کشور

هدف نمایشگاه صنایع‌دستی کاهش وابستگی هنرمندان به دولت است

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی هدف اصلی نمایشگاه صنایع‌دستی را وابستگی بیشتر هنرمندان به بازار و مردم، و کاهش وابستگی آن‌ها به دولت عنوان کرد.

مهم‌ترین برنامه‌ها ی مونسان اعلام شد

مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد و علی‌اصغر مونسان در این مراسم از چشم‌اندازها و برنامه‌های خود برای سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت.
صفحه  از ۶
به روایت تصویر