اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
اطلاعیه جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران تا پایان هفته جاری تمدید شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنوف همکار براساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونای تهران از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت و تا پایان هفته جاری تعطیلی مراکز فرهنگی هنری را تمدید کرد.
جهانگیری: دولت در حد توان دغدغه‌های اصحاب فرهنگ و هنر را مرتفع می‌کند

جهانگیری: دولت در حد توان دغدغه‌های اصحاب فرهنگ و هنر را مرتفع می‌کند

معاون اول رییس جمهوری، اصحاب فرهنگ و هنر را عامل همبستگی، انسجام و امید به آینده عنوان کرد و گفت: درگذشت استاد شجریان و حضور پرشمار مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری این استاد بزرگ نشان داد که هنرمندان بزرگ، سرمایه‌هایی نمادین برای کشور هستند.

برگزاری بیش از ۲۵۰ برنامه به مناسبت چهل‌سالگی دفاع مقدس در وزارت فرهنگ

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران از برگزاری ۲۵۰ برنامه توسط این وزارتخانه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تا پایان سال خبر داد.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

وزیر فرهنگ و اشاد اسلامی به مناسبت نشست مجازی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار گفت: شهریار سخن، در زمره نام بزرگان قرار گرفت و در دهه پایانی عمرش آثاری ماندگار از عظمت روح فداکاری مردم ایران اسلامی آفرید.
وزیر فرهنگ:

در حوزه فرهنگ نیازمند یک زبان ملموس برای جمعیت هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه فرهنگ نیازمند یک زبان ملموس در مورد جمعیت هستیم، در این زمینه کلی‌گویی خوب نبوده و در عین حال باید پیام‌های آموزنده دور را کنار گذاشته و به سمت پیام‌های نزدیک که بتواند در جامعه تاثیر سریع‌تر بگذارد برویم.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

هفته پایانی ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی برای دریافت تسهیلات کرونا

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت ۱۹۲۷۱ فقره پرونده در سامانه کارا برای دریافت تسیهلات کرونا خبر داد.
وزیر فرهنگ: افزایش دو تا ۳ برابری خبرنگاران بیمه شده

وزیر فرهنگ: افزایش دو تا ۳ برابری خبرنگاران بیمه شده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیمه کردن خبرنگاران را نیازمند تامین منابع لازم دانست و گفت: تعداد خبرنگارانی که از مزایای صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند نسبت به گذشته ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معیشت پایدار را مناسک سازی کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معیشت پایدار، بهداشت و درمان و فراغت را سه ضلع جدی حوزه تعاون و احسان در ماه‌های محرم و صفر عنوان کرد و بر ضرورت پرداختن به مناسک سازی پایدار در کنار معیشت روزمره نیازمندان، تاکید کرد.

جدیدترین اطلاعیه وزارت ارشاد درباره وضعیت فعالیت مراکز فرهنگی هنری

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال انتشار اطلاعیه استانداری تهران گفت: در خصوص اطلاعیه استانداری تهران در حال پیگیری از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم تا چنانچه مصوبه‌ای در این زمینه وجود دارد به این وزارتخانه ابلاغ شود تا تعطیلی فعالیت‌ها و مراکز فرهنگی و هنری از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع‌رسانی شود.

وزیر فرهنگ: شورای هماهنگی موسیقی کشور تشکیل شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای تدوین و تصویب سیاست‌های اجرایی، ضوابط و آیین نامه‌های مربوط به حوزه موسیقی و انجام هماهنگی‌های لازم بین نهادهای مسئول در امر موسیقی، شورای هماهنگی موسیقی کشور تشکیل شود.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر