اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

نقش اهالی رسانه در ارتقا و کاهش امنیت ملی

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با بیان اینکه اهالی رسانه چه نقشی در ارتقا یا کاهش امنیت ملی و سرمایه اجتماعی دارند، از چالشی‌ترین موضوعات امروز ما است گفت:اهالی رسانه در ارتقا و کاهش امنیت ملی نقش دارند.
وزیر فرهنگ

اختصاص دو‌ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ و هنر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اختصاص دو درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی کشور می‌تواند تحول‌آفرینی حوزه فرهنگ و همر را به وجود آورد، گفت: پیش‌بینی ما این است که با این اقدام دو رویکرد سیاست‌گذاری واحد در هزینه کرد دستگاه‌ها و ایجاد جهش در اعتبارات فرهنگی را این مهم به همراه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ: نام قاسم سلیمانی در تاریخ به ثبت رسیده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی توئیتری در فضای مجازی نوشت: نام بلند حاج قاسم سلیمانی عزیز به عنوان یکی از نمادهای مهم سربلندی همه مسلمین جهان در تاریخ به ثبت رسیده است.
همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی انجام شد؛

انتشار چهار نشریه به زبان‌های مختلف دنیا با موضوع سردار سلیمانی

موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی همزمان با فرا رسیدن دومین سالگرد عروج ملکوتی شهید حاج قاسم سلیمانی اقدام به انتشار چهارنشریه به زبان‌های مختلف دنیا با موضوع سردار دلها پرداخت.
وزیر فرهنگ تاکید کرد:

باید مطالبات رهبر انقلاب را در مورد ۱۰ میلیون حافظ به نتیجه برسانیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب درباره قرآن گفت: معظم له چند سال قبل عدد ۱۰ میلیون حافظ را مطرح کردند که با این تعداد فاصله بسیاری داریم و باید این مطالبات را که در شأن انقلاب اسلامی است به نتیجه برسانیم.
وزیر فرهنگ:

تلاش ما این است که پای اساتید دانشگاه را به تصمیم‌سازی باز می‌کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر همکاری وزارتخانه با مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه هنر گفت: تلاش مان این است پای دانشگاه و استادان هنر را به حوزه‌های تصمیم‌سازی باز کنیم.
تبعات سیاست‌های انقباضی در حوزه فرهنگ برای دولت

تبعات سیاست‌های انقباضی در حوزه فرهنگ برای دولت

واژه سیاست های انقباضی بیشترین کاربرد را در مباحث مالی داشته است. امروز در چهارمین ماه از حکمرانی دولت رئیسی شاهد تبلور سیاست های انقباضی و بسته در حوزه فرهنگ به خصوص در بخش رسانه هستیم.
وزیر فرهنگ از تالار فرهنگ و هنر ساری بازدید کرد

وزیر فرهنگ از تالار فرهنگ و هنر ساری بازدید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در تالار مرکزی فرهنگ و هنر ساری از مراحل تکمیل این پروژه بازدید و در جریان روند عملیاتی آن قرار گرفت.

وزیرفرهنگ: سینمای ایران باید در راه تقویت منافع ملی ایران حرکت کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در ستاد برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های برگزاری این رویداد قرار گرفت و تاکید کرد که سینمای ایران باید در راه تقویت منافع ملی ایران حرکت کند.
وزیر ارشاد: دولت نگاه ویژه‌ای به طرح‌های عمرانی لرستان دارد

وزیر ارشاد: دولت نگاه ویژه‌ای به طرح‌های عمرانی لرستان دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان نماینده دولت در سفر استانی به لرستان راهی پلدختر شده است گفت: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به طرح‌های عمرانی این استان دارد و بر تعیین تکلیف و تکمیل آنها مصمم است.
صفحه  از ۱۲
به روایت تصویر