اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
آغاز خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب کشور
معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی ایران خبر داد:

آغاز خرید تضمینی ۲۳ هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب کشور

معاون ‌بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید تضمینی ۲۳هزار تن پیاز مازاد در کشور خبر داد و گفت: خرید تضمینی پیاز با هدف تنظیم بازار این محصول، حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان درحال انجام است.

خاوازی:اتفاقات بازار مرغ را باید در جای دیگری جستجو کرد

وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه در حال حاضر احتکار و منجمد کردن مرغ در بازار به چشم می‌خورد، گفت: نیاز تهران به مرغ حدود یک هزار و ۲۰۰ تن است در حالی که در سه شیفت حدود هزار تن بسته‌بندی شد اما ما شاهد تخلفات گسترده در این حوزه هستیم.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

اجرای ۳۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در سال جاری

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۳۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در سال جاری در کشور انجام شده است.
در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد؛

بخشودگی سود و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال ۹۴ کشاورزان، دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه ها و واحدهای صنایع تبدیلی-تکمیلی بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال اصل آن به مدت ۳ سال کرد.
وزیر جهاد کشاورزی:

سطح گلخانه‌های کشور تا پایان دولت به ۲۵ هزار هکتار می‌رسد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا پیش از دولت تدبیر و امید ۸ هزار هکتار گلخانه در کشور داشتیم که امروز این میزان به ۲۱ هزار هکتار گلخانه رسیده و تا پایان دولت دوازدهم، سطح گلخانه‌های کشور به ۲۵ هزار هکتار خواهد رسید.

۲۸۸ پروژه آبرسانی عشایر در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۸۸ پروژه آبرسانی به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد که با این طرح، شاخص برخورداری عشایر از آب تمیز از ۴۳ درصد به ۶۳ درصد خواهد رسید.
وزیر جهاد کشاورزی:

خودکفایی تولید بذر سبزی و صیفی تا پایان ۱۴۰۰

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در بذر سبزی و صیفی دچار غفلت تاریخی شده‌ایم، اما با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرمان امام‌(ره) تلاش داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ در تولید بذر سبزی و صیفی به خودکفایی برسیم.

وزیر جهاد کشاورزی: خاک، بانک ژنی مطمئن برای نسل‌های آینده است

وزیر جهاد کشاورزی گفت:خاک، بانک ژنی بسیار مطمئن برای نسل‌های آینده است و کار ساخت واکسن از ابتدا تاکنون از میکرو ارگانیسم‌های خاک شروع شده و بسیاری از ژن‌هایی که دانشمندان به دنبال آن هستند از دل خاک به دست می‌آید.
عرضه روزانه گوشت مرغ با قیمت های مصوب ادامه دارد

عرضه روزانه گوشت مرغ با قیمت های مصوب ادامه دارد

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: روزانه حدود ۶۵۰ تن مرغ گرم با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ و ۳۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران توزیع می شود که این روند ادامه دارد.
تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی ماموریت داد؛

تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی

زیر جهاد کشاورزی به معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی این وزارتخانه ماموریت داد تا نسبت به تشکیل کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اقدام کند
صفحه  از ۳۱
به روایت تصویر
تازه ها