به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خبرداد

تدوین طرح جامع مقابله با حریق راهکاری برای مدیریت بحران

قائم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح جامع مقابله با حریق با همکاری وزارت کشور، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها برای مدیریت بحران در زمان حریق تدوین شده است.
اکبری تاکیدکرد

تنظیم بازار تولیدداخلی، راهگشای صادرات صیفی‌جات

رییس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بدون مشتری ماندن صیفی جات در اراضی کشاورزی، بطور مستقیم به اقتصاد معیشتی کشاورزان ضربه وارد می کند.
از ابتدای برداشت گندم تاکنون

گلستان‌ رتبه دوم‌ تولید گندم کشور را کسب کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون بیش از ۴۵۷ هزارتن گندم از کشاورزان گلستانی خریداری شد و تا الآن‌ گلستان‌ رتبه دوم‌ تولید گندم کشور را کسب کرده است.
رئیس شورای تامین دام کشور اعلام کرد

کاهش قیمت گوشت قرمز در ماه مبارک رمضان

رئیس تامین شورای دام کشور با بیان این که گوشت قرمز مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان قیمت هرکیلوگرم لاشه بره تولید داخل از 380 هزارریال به 350 هزارریال رسید که 30 هزارریال کاهش قیمت را نشان می دهد.
کتابخانه دانشگاه کرنل امریکا

یک قرن تحقیقات کشاورزی کتاب دیجیتال می‌شود

دانشگاه کرنل امریکا با همکاری Kathryn J. Boor ،Ronald P. Lynch رئیس کتابخانه این دانشگاه، به انتشار دستاوردهای علمی یک قرن تحقیقات کشاورزی به‌صورت دیجیتال اقدام کرده است.

عرضه ۲۰ هزار تن گوشت مرغ 5300 تومانی در ماه رمضان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین،توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 20 هزارتن گوشت مرغ 5300 تومانی برای تنظیم بازار ماه رمضان عرضه می شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبرداد

پیشنهادات اروپایی برای سرمایه گذاری در فرآوری زعفران

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بعد از برجام بخشی از محدودیت ها و تتگناهای مالی و اعتباری برطرف شده و امروز پیشنهادات خوبی از اروپا برای سرمایه گذاری در این حوزه دریافت کرده ایم.
مشاور کمیسیون کشاورزی و آب اتاق تهران عنوان کرد

نیاز به راه اندازی کشت و صنعت ها و استراتژی کشاورزی

شاهرخ ظهیری مشاور کمیسیون کشاورزی و آب اتاق تهران گفت: برای توسعه کشاورزی در کشور و پیشرفت در این حوزه راه اندازی کشت و صنعت ها و داشتن برنامه ریزی و استراتژی لازم و ضرروی است.

افتتاح سیلو ۲۳ هزار تنی ذخیره گندم در دهلران

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: یک واحد سیلوي ذخیره گندم در دشت عباس شهرستان دهلران با ظرفیت ۲۳ هزار تن افتتاح شد.
نماینده مردم سمیرم

سرنوشت پسته در بازار جهانی برای طلای سرخ تکرار نشود

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه چینی ها ۷ سال دیگر گوی سبقت تولید زعفران را از ایران می گیرند،گفت: سرنوشت پسته ایرانی نباید در بازار جهانی برای طلای سرخ تکرار شود زیرا ماشاهد جابجایی رتبه ممتاز کشور با آمریکا در بازار جهانی پسته بوده ایم.
صفحه  از ۷
به روایت تصویر