اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
ابراهیمی مطرح کرد:

ابزارهای نظارتی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بعد از قانون انتزاع وظایف از وزارت صنعت، معدن و تجارت و انتقال به وزارت جهاد کشاورزی بخش نظارتی که در قالب تعزیرات و تنظیم بازار است به‌صورت کامل منتقل نشده است.

اصلاح و بازسازی ۴۱۹ هکتار گلخانه در کشور

با اصلاح، بازسازی و نوسازی ۴۱۹ هکتار از گلخانه های کشور در سال ۹۶ حدود ۱۱۲ درصد برنامه های معاونت امور باغبانی در این حوزه محقق شد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران خبر داد:

اجرای تکنولوژی های نوین در صیادی ایران

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران دررابطه با برنامه ایران برای استفاده از تکنولوژی های نوین گفت: برنامه ایران استفاده از تکنولوژی های نوین در صیادی است که استفاده از شناورهای لانگ لاینر برای صید تون ماهیان است و با استفاده از آن تا پایان برنامه ششم ٨٠ هزار تن به صید تون ماهیان افزوده خواهد شد.
تکرار تجربه سال ۷۷ در بازار گوشت قرمز
ابراهیمی مطرح کرد:

تکرار تجربه سال ۷۷ در بازار گوشت قرمز

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه سال‌های ۷۷ را تجربه کرده‌ایم که مجبور به ارائه تعداد زیادی دام مولد به بازار شدیم، تصور من این است که در سال جاری نیز این موضوع را تجربه می‌کنیم.
اخبار صیادی این روزهای برخی شبکه ها با اغراض غیر صیادی است
دوجی رئیس اتحادیه صیادان کشور اعلام کرد:

اخبار صیادی این روزهای برخی شبکه ها با اغراض غیر صیادی است

رئیس اتحادیه سراسری صیادان کشور گفت: متاسفانه دربرخی از شبکه های اجتماعی با نشر اکاذیب چند روزی است با مطرح کردن مطالبی از قبیل اینکه صاحب شناوری در آبهای قشم توسط خارجی ها کشته شده است، شناور صیادی چینی او را کشت و ... به تشویش اذهان عمومی می پردازند.

روند رو به رشد صید با قلاب در خلیج فارس و عمان

صید با قلاب در آبهای جنوب خلیج فارس و دریای عمان با سرعت جشمگیری روبه رشد است.
1.2 میلیارد مترمکعب آب کشاورزی امسال صرفه جویی شد

1.2 میلیارد مترمکعب آب کشاورزی امسال صرفه جویی شد

مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از صرفه جویی 1.27 میلیارد متر مکعب آب با اجرای 288 هزار و 341 هکتار سامانه های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.

استقبال سرمایه گذاران ژاپنی از ظرفیت های شیلاتی چابهار

سرمایه گذاران ژاپنی پس از بازدید از پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری در چابهار، از سرمایه گذاری در بخشهای مختلف از جمله خرید و صادرات تون ماهیان صید شده به روش قلاب ( لانگ لاین )، تکثیر و پرورش هامور ماهی و برخی گونه های با ارزش دیگر، فرآوری و صادرات محصولات شیلاتی چابهار استقبال کردند.

آغاز عملیات لایروبی اسکله صیادی بریس و رمین

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: اولین قدم اجرایی برای لایروبی اسکله های صیادی بریس و رمین در استان سیستان و بلوچستان برداشته شد.

افزایش بی سابقه صید ماهی سفید در شمال کشور

بهسازی رودخانه ها توسط صیادان علت افزایش بی سابقه صید ماهی سفید در شمال کشور است.
صفحه  از ۱۶
به روایت تصویر