اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
پرفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران درگذشت

پرفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی ایران درگذشت

پرفسور پرویز کردوانی، دارنده نشان درجه یک دانش و چهره ماندگار که به "پدر علم کویرشناسی ایران" شهرت دارند، در سن ۹۰ سالگی دارفانی را وداع گفت.

کلانتری: دنیا نسبت به محیط زیست باید تجدید نظر کند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه امروز دیگر محیط زیست مربوط به یک منطقه و یک کشور نیست،گفت:دنیا نسبت به محیط زیست باید تجدید نظر کند

کلانتری: فروش خودروهای بدون مجوز محیط زیست غیرقانونی است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: فروش یا پیش فروش همه خودروهایی که مجوز محیط‌زیست را نگرفته‌اند، غیرقانونی است و بر اساس پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست، جلوی این تخلف گرفته می‌شود.
جهانگیری: محیط زیست ملک مشاع ایرانیان و ضامن عدالت بین نسلی است

جهانگیری: محیط زیست ملک مشاع ایرانیان و ضامن عدالت بین نسلی است

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه انفال قابل وقف نیست، گفت: جنگل‌ها و محیط زیست ملک مشاع همه ایرانیان و ضامن عدالت بین نسلی است، از آن نمی‌گذریم.
توضیحات کلانتری درباره مصاحبه تقطیع شده

توضیحات کلانتری درباره مصاحبه تقطیع شده

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره مصاحبه تقطیع شده خود که چند روزی است در فضای مجازی دست به دست می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.
هر تهرانی از آلودگی هوا چقدر خسارت می‌بیند؟

هر تهرانی از آلودگی هوا چقدر خسارت می‌بیند؟

سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم در راستای کاهش آلودگی هوا پیشنهاد اسقاط موتورسیکلت‌های توقیفی را داد تا این سؤال پیش بیاید که موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها چطور می‌تواند روی آلودگی هوای کلانشهرها تأثیر داشته باشد.
معاون رئیس جمهور مطرح کرد :

نگاه ویژه شرکت سهامی نمایشگاه هابه صنایع سازگار با محیط زیست

معاون رئیس جمهور با ابزار خرسندی از اقدامات موثر شرکت نمایشگاه های بین المللی در حوزه محیط زیست گفت: این شرکت با ارایه تخفیف های مناسب به صنایع سازگار نگاه ویژه به موضوعات محیط زیست دارد.
کلانتری

عده‌ای تولیدات ژنتیک را مقابل اصلاح نباتات قرار می‌دهند

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه عده‌ای تولیدات ارگانیک را مقابل اصلاح نباتات قرار می‌دهند، گفت: کسی مخالف تولیدات ارگانیک نیست اما می‌توان بدون استفاده از کود و سم، نصف یا حتی یک سوم تولیدات کشور را تولید کرد.

پدر طبیعت ایران درگذشت

غلامعلی بسکی، پیشکسوت و پدر دلسوز طبیعت ایران بعد از تحمل یک دوره بیماری بامداد چهارشنبه فوت کرد.

بهبود وضعیت تالاب‌های استان اردبیل باید مورد حمایت قرار گیرد

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از برنامه‌های محیط زیست در راستای حفظ و بهبود وضعیت تالاب نئور و سایر تالاب‌های استان گفت: لایروبی و ساماندهی سد نئور با جدیت پیگیری می‌شود .
صفحه  از ۱۴
به روایت تصویر