به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
ایران دستاوردهای خوبی در مقابله با گرد و غبارها داشته است
دستیار دبیرکل سازمان ملل

ایران دستاوردهای خوبی در مقابله با گرد و غبارها داشته است

دستیار دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر این که مقابله با معضل گرد و غبار همکاری های جهانی را می طلبد، گفت: ایران دستاوردهای خوبی در مقابله با مساله گرد و غبارها داشته است.

تأکید محیط زیست به اجرای سریع طرح جامع فاضلاب تهران

رئیس محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به اهمیت تصفیه فاضلاب های خانگی در شهر تهران، طرح جامع فاضلاب تهران باید به سرعت اجرایی شود.

مرگ 18 قطعه فلامینگوی تالاب شادگان

18 قطعه فلامینگو در اثر برخورد با سیم های نگهدارنده دکل‌های برق فشار قوی در محدوده تالاب شادگان کشته شدند.
ابتکار خبر داد

ورود ۵۱ تریلیون قطعه پلاستیکی به دریاها

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از فاجعه ای تحت عنوان ورود ۵۱ تریلیون قطعه پلاستیکی به دریاهای جهان و افزایش سرعت نابودی دریاها بر اساس روند فزاینده ورود پلاستیک ها و ماکروپلاستیک های مورد استفاده در موادی همچون شوینده ها یا مواد دارویی و آرایشی خبر داد.

جدال مرگ وزندگی تنها موجودزنده دریاچه ارومیه

بحران خشک شدن دریاچه ارومیه سال‌هاست دامن‌گیر «آرتمیا» تنها جاندار این تالاب بین‌المللی شده و حالا نفس‌های این موجود ارزشمند و اقتصادی به شماره افتاده است.

انرژی‌های مغفول مانده در کشاورزی

دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی گفت: بهره گیری از این نوع انرژی در کشاورزی با وجود کاربردهای مختلف، فعلا محدود به بعضی گلخانه ها و واحدهای دامداری است.
ابتکار در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی

مشارکت بخش خصوصی از سیاست درهای باز محیط زیست است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استقبال بخش خصوصی از سیاست درهای باز سازمان حفاظت محیط زیست منجر به افزایش مشارکت این بخش در طرح های مختلف محیط زیستی همچون بیمه گونه های حیات وحش و ایجاد قرق های اختصاصی شد.

ارتفاعات بازی دراز در کرمانشاه آتش گرفت

فرماندار قصرشیرین از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ارتفاعات بازی دراز مشرف بر شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه خبر داد.

نابودی مرجان‌ها صنعت شیلات را تحت ثاثیر قرار می‌دهد

مدیر کل دفتر زیست بوم‌های دریای سازمان حفاظت محیط زیست از احتمال سفیدشدگی مرجان‌های ایران در ماه‌های مرداد و شهریور خبر داد. به گفته وی سفیدشدگی که منجر به نابودی مرجان‌‎ها می‌شود، صنعت شیلات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اعلام آمادگی صندوق ملی محیط زیست برای توسعه صنعت سبز

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: در لایحه هوای پاک نمایندگان مجلس 20 درصد از عوارض را برای صندوق ملی محیط زیست در نظر گرفتند که اگر این عوارض به صندوق ملی محیط زیست واریز شود ما می توانیم با اصلاح ساختار صنایع و اعمال ملاحظات محیط زیستی، رشد اقتصادی کشور را افزایش دهیم .
صفحه  از ۸
به روایت تصویر