اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴

تقاضای زیست‌محیطی سازمان ملل از ایران

نماینده مقیم سازمان ملل در تهران: دولت ایران و سازمان حفاظت محیط زیست به تعهدات خود در قبال پروتکل مونترال برای حفاظت از لایه ازن عمل کرده است.
روز جهانی حفاظت از لایه ازون

ازون، سپر حفاظتی میان انسان و پرتو فرابنفش

لایه ازون با جذب پرتو فرابنفش خورشید، موجب ادامه زندگی روی کره زمین می‌شود و نابودی آن به منزله نابودی حیات انسان ها است.

25 شهریور روز پاکسازی جهانی

روز پاکسازی جهان، یک جنبش مردمی مدنی است که در سال 2008 در استونی آغاز شد. به این شکل که 50000 نفر با هم متحد شدند تا کل کشور را فقط در پنج ساعت تمیز کنند. از آن زمان، این طرح موفقیت‌آمیز گسترش یافته است، یک کشور در یک روز، در سراسر جهان.

دیدار مجمع خیرین کشور با کلانتری

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی و حمایت خیرین در حفظ محیط زیست و رفع چالش های آن، پیشنهاد داد: مجمع خیرین محیط زیست تشکیل شود.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری

بیلان منفی آب، تهدید جدی برای گسترش بیابان زایی

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: براساس آخرین بررسی های صورت گرفته 80 درصد آب های زیر زمینی کاهش یافته است که برای رفع این چالش بزرگ مقابله با بهره برداری های بی رویه امری ضروری است.

جنگ زودهنگام با کلانتری

تقابل اخیر میان رییس جدید سازمان محیط زیست با فعالان و کارشناسان این حوزه احتمالا آغاز یک جنگ بزرگ است. جنگ رویکردها و اولویت ها. احتمالا با اقدامات بیشتر سازمان نارضایتی ها و انتقادات افزایش بیشتری یابد. در همین حال این جنگ می تواند ابعاد دیگری هم پیدا کند. با توجه به تاکید کلانتری بر مسئله آب و حفظ منابع آبی باید دید او با وزارت نیرو و کشاورزی و اقدامات آنها چه می کند.
عیسی کلانتری

مسئله نخست کشور آب است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مسئله آب را نباید قربانی مسئله ای مانند یوزپلنگ کرد. هر دو اهمیت دارند اما الویت های کشور باید در نظر گرفته شود.

برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز در لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از برگزاری ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در این استان با همکاری بین بخشی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد خبرداد.
فعالیت معدن بدون مجوز زیست محیطی
ابهام درمورد آلودگی معدن طلای ورزقان

فعالیت معدن بدون مجوز زیست محیطی

معدن طلای اندریان ورزقان بدون مجوز زیست محیطی و تایید ارزیاب ها در حال فعالیت است و بنا به گفته محلی‌ها آلودگی هایی که ایجاد می کند، به حیات وحش منطقه آسیب می زند.

تقدیر کلانتری از ظریف به دلیل حمایت از یوزپلنگ ایرانی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، از پیام ویدیویی ایشان به‌ مناسبت فرارسیدن نهم شهریور روز ملی یوزپلنگ ایرانی تقدیر و تشکر کرد.
صفحه  از ۹
به روایت تصویر