اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲

کارگروه مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

اولین جلسه کارگروه سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی،مشاور ریاست سازمان در امور بیماریها و نمایندگان یگان حفاظت،دفتر شکار و صید و دفتر حیات وحش برگزار شد.
شناسایی و رفع آلاینده‌های زیست محیطی درمسیر فرودگاه امام

شناسایی و رفع آلاینده‌های زیست محیطی درمسیر فرودگاه امام

معاون خدمات شهری منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: آلاینده‌های زیست محیطی و ایجاد کننده بوی نامطبوع درمسیر فرودگاه امام (ره) شناسایی و رفع خواهد شد.

مناطق پرخطر زمین‌لغزش کشور مشخص شد

مدیرگروه آب‌زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از تهیه نقشه‌ ملی پهنه‌بندی زمین لغرش کشور خبر داد و گفت: این نقشه‌ها اطلاعاتی در زمینه مناطق پرخطر و کم خطرتر از نظر وقوع زمین لغزش ارائه می‌دهند.
کلانتری تاکید کرد:

مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی برای حفظ محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس دو روزه «وزرا برای اقدام زیست محیطی» به میزبانی بروکسل بر مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی در خصوص تامین منابع مالی، انتقال تکنولوژی و ظرفیت سازی برای کشورهای کمتر توسعه یافته در زمینه محیط زیست تاکید کرد.

اصول ۴۰گانه زیست محیطی به وزارت راه و شهر سازی ابلاغ شد

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست ،اصول ۴۰گانه زیست محیطی در طراحی، اجرا و بهره برداری از راه های کشور به منظور رعایت در تمامی طرح ها و پروژه های راه سازی به وزارت راه و شهر سازی ابلاغ کرد.

ظرفیت‌های زیستی و طبیعی آب‌های جنوب ایران شناسایی شد

هدف عمده گشت تحقیقاتی با کشتی "کاوشگر دریایی خلیج‌فارس" رصد آسیب‌ها و کشف ظرفیت‌های زیستی و طبیعی در آب‌های جنوب ایران عمده هدف گشت تحقیقاتی است، که محققان به آن دست یافتند.
بزرگترین تخلف زیست‌محیطی ۹۶ در محدوده حفاظتی جاجرود
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کرد:

بزرگترین تخلف زیست‌محیطی ۹۶ در محدوده حفاظتی جاجرود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بزرگترین پرونده‌ای سال گذشته در زمینه تخلفات زیست محیطی،مربوط به تخلفات شکار صید در محدوده حفاظتی جاجرود بوده است که از متخلفین این پرونده حدود ۷۹ رأس قوچ، میش و آهو کشف و ضبط شد و پرونده این افراد در یکی از مراکز قضایی در حال پیگیری است.
کلانتری:

۱۰۰درصد ریزگردهای بهار و تابستان منشاء خارجی دارد

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه منشا تمام ریزگردهای بهار و تابستان خارجی است، گفت: رایزنی ظریف برای طرح مسئله در مجامع بین‌المللی موثر است.
امضای سه تفاهم‌نامه محیط زیستی در روز زمین پاک

امضای سه تفاهم‌نامه محیط زیستی در روز زمین پاک

سه تفاهم‌نامه همکاری میان این سازمان و سازمان حفاظت محیط زیست، پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی و پژوهشکده علوم زمین و پارک علم و فناوری یزد به امضاء رسید.

دوم اردیبهشت ( 22 آوریل)، روز جهانی زمین پاک

روز جهانی زمین می‌خواهد به ما یادآوری کند که زمین و بوم سازگان‌های آن، حیات را برای بشر و سایر زیستمندان ممکن می‌سازد.
صفحه  از ۱۲
به روایت تصویر