اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵

ضرورت رعایت مسائل زیست‌محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی

رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در دیدار با استاندار لرستان گفت: رعایت مسائل زیست‌محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی ضرورت دارد.

تاکید بر بومی سازی استانداردهای زیست محیطی بر اساس اقلیم ایران

نشست مشترک روسای سازمان های حفاظت محیط زیست ، استاندارد و دبیر کل سازمان جهانی ایزو در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

کلانتری: اولویت بندی در مصرف آب الزامی است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با توجه به کاهش منابع آبی و شرایط خشکسالی کشور، اولویت بندی مصرف آب در بخش های مختلف برای دستیابی به بیشترین بازدهی الزامی است.

کارگروه مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

اولین جلسه کارگروه سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی،مشاور ریاست سازمان در امور بیماریها و نمایندگان یگان حفاظت،دفتر شکار و صید و دفتر حیات وحش برگزار شد.
شناسایی و رفع آلاینده‌های زیست محیطی درمسیر فرودگاه امام

شناسایی و رفع آلاینده‌های زیست محیطی درمسیر فرودگاه امام

معاون خدمات شهری منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: آلاینده‌های زیست محیطی و ایجاد کننده بوی نامطبوع درمسیر فرودگاه امام (ره) شناسایی و رفع خواهد شد.

مناطق پرخطر زمین‌لغزش کشور مشخص شد

مدیرگروه آب‌زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی از تهیه نقشه‌ ملی پهنه‌بندی زمین لغرش کشور خبر داد و گفت: این نقشه‌ها اطلاعاتی در زمینه مناطق پرخطر و کم خطرتر از نظر وقوع زمین لغزش ارائه می‌دهند.
کلانتری تاکید کرد:

مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی برای حفظ محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس دو روزه «وزرا برای اقدام زیست محیطی» به میزبانی بروکسل بر مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی در خصوص تامین منابع مالی، انتقال تکنولوژی و ظرفیت سازی برای کشورهای کمتر توسعه یافته در زمینه محیط زیست تاکید کرد.

اصول ۴۰گانه زیست محیطی به وزارت راه و شهر سازی ابلاغ شد

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست ،اصول ۴۰گانه زیست محیطی در طراحی، اجرا و بهره برداری از راه های کشور به منظور رعایت در تمامی طرح ها و پروژه های راه سازی به وزارت راه و شهر سازی ابلاغ کرد.

ظرفیت‌های زیستی و طبیعی آب‌های جنوب ایران شناسایی شد

هدف عمده گشت تحقیقاتی با کشتی "کاوشگر دریایی خلیج‌فارس" رصد آسیب‌ها و کشف ظرفیت‌های زیستی و طبیعی در آب‌های جنوب ایران عمده هدف گشت تحقیقاتی است، که محققان به آن دست یافتند.
بزرگترین تخلف زیست‌محیطی ۹۶ در محدوده حفاظتی جاجرود
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مطرح کرد:

بزرگترین تخلف زیست‌محیطی ۹۶ در محدوده حفاظتی جاجرود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بزرگترین پرونده‌ای سال گذشته در زمینه تخلفات زیست محیطی،مربوط به تخلفات شکار صید در محدوده حفاظتی جاجرود بوده است که از متخلفین این پرونده حدود ۷۹ رأس قوچ، میش و آهو کشف و ضبط شد و پرونده این افراد در یکی از مراکز قضایی در حال پیگیری است.
صفحه  از ۱۲
به روایت تصویر