اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸
مبادلات تجاری و مالی ایران و سریلانکا گسترش می‌یابد
رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر انرژی سریلانکا تأکید کرد:

مبادلات تجاری و مالی ایران و سریلانکا گسترش می‌یابد

رییس کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل و فصل مسائل مالی بین ایران و سریلانکا در دستور کار است.
با حکم وزیر اقتصاد؛

سعید محمد دبیرشورای عالی مناطق آزاد تجاری شد

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور حکمی، سعید محمد را به سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.

عرضه ۳۶۷ میلیون دلار در سامانه نیما

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (دوشنبه، ۲۹ شهریورماه) شاهد عرضه حدود ۳۶۷ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

رشد ۱۲.۸ درصدی نقدینگی

رییس کل بانک مرکزی گفت:‌ حجم نقدینگی در پایان مردادماه امسال به رقم ۳۹ میلیون و ۲۱۴ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲.۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.
مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد:

سهامداران دریافت کارت اعتباری را جایگزین فروش سهام عدالت کنند

مدیر پروژه کارت اعتباری سهام عدالت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: فروش سهام عدالت اشتباه است، افراد با نگهداری از سهام و دریافت کارت اعتباری می‌ توانند نیاز مالی خود را برطرف کنند.
مهلت یک هفته‌ای سهامداران بورس برای تکمیل ثبت‌نام در سجام
مدیر ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد:

مهلت یک هفته‌ای سهامداران بورس برای تکمیل ثبت‌نام در سجام

مدیر ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه سهامداران حقیقی بازار سرمایه باید در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت خود را تکمیل کنند، گفت: سهامداران ۱۸ تا ۶۵ سال تا بیستم شهریورماه فرصت دارند تا فرایند ثبت‌نام خود را در سامانه سجام قطعی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم:

دولت و بانک ها استقراض از بانک مرکزی را متوقف کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت و بانک های ما باید به سمت متوقف کردن استقراض از بانک مرکزی بروند و مشکلات بانک ها برای نقدینگی، در بازار غیر بانکی حل شود.
تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم تحقق عدالت در نظام بانکی کشور

تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم تحقق عدالت در نظام بانکی کشور

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر لزوم تحقق عدالت بانکی، گفت: نظام بانکی ما وثیقه محور است. در این نظام ثروتمندان بر فقرا ترجیح داده می‌شوند، زیرا ثروتمندان هستند که وثیقه لازم را دارند و بدین ترتیب نیازمندان از اعتبارات بانکی محروم می‌شوند.
تداوم روند نزولی قیمت ارز
رییس بانک مرکزی اعلام کرد:

تداوم روند نزولی قیمت ارز

رییس کل بانک مرکزی گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش قیمت نرخ ارز در بازار از ۲۸ هزار تومان به ۲۶ هزارتومان بودیم و انتظارداریم این روند ادامه یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خداحافظی کرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیامی آزادسازی سهام عدالت، ایجاد سامانه پرداخت الکترونیکی سود سهام و بهره‌برداری از سفته و برات الکترونیکی در پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار را بخشی از فعالیت‌ها در این وزارتخانه اعلام کرد.
صفحه  از ۴۲
به روایت تصویر
تازه ها