اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
۲۱.۵ میلیارد دلار، ارز برای واردات تامین شد
از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیرماه ۱۴۰۳؛

۲۱.۵ میلیارد دلار، ارز برای واردات تامین شد

بانک مرکزی اعلام کرد: از اول فروردین ماه تا ۳۰ تیرماه امسال، ۲۱ میلیارد و ۴۴۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی تامین شده است.
عرضه ارز اربعین از هفتم مرداد

عرضه ارز اربعین از هفتم مرداد

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در راستای تکریم زوار اربعین حسینی، آماده‌ایم از هفتم مردادماه ارز اربعین را از طریق شعبات منتخب هفت بانک عامل در سراسر کشور به زائران عتبات عالیات عرضه کنیم.
وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران:

شفافیت و كاهش فساد از بركات سامانه سیات است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه شفافیت، تسهیل، سرعت رسیدگی، دقت و به حداقل رسیدن امکان فساد از برکات سامانه سیات است، گفت: تعیین تکلیف کالاهای اموال تملیکی در دولت سیزدهم، 540 درصد رشد داشته است.

خاندوزی: طبق گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی ایران به بالای ۵ درصد رسید

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: گزارش بانک جهانی در ۲۰۲۴ منتشر شد که در آن رشد اقتصادی ایران به بالای ۵ درصد رسید و نرخ بیکاری به ۷.۶ درصد کاهش یافت.
زائرین اربعین حسینی (ع) برای تأمین ارز مورد نیاز از ۷ مرداد اقدام کنند
بانک مرکزی:

زائرین اربعین حسینی (ع) برای تأمین ارز مورد نیاز از ۷ مرداد اقدام کنند

طبق اعلام بانک مرکزی فروش ارز به زائرین بالای پنج سال از تاریخ هفتم مرداد ۱۴۰۳ تا پایان روز سوم شهریور ۱۴۰۳ با ارائه اصل کارت ملی و گذرنامه یا «برگه تردد اربعین» معتبر زائر، ثبت در سامانه "نظارت ارز (سنا) " در سرفصل «ارز زیارتی اربعین» (کد سرفصل ۵۰) و با الزام درج کد رهگیری در سامانه مربوطه امکان‌پذیر است.
نرخ تورم تولیدکننده برای نخستین بار پس از ۶۷ ماه وارد کانال ۲۰ درصد شد
معاون بانک مرکزی:

نرخ تورم تولیدکننده برای نخستین بار پس از ۶۷ ماه وارد کانال ۲۰ درصد شد

معاون سیاستگذاری پولی بانک مرکزی از تداوم کاهش نرخ تورم سالانه و نقطه‌به‌نقطه مصرف‌کننده در خردادماه امسال و بازگشت نرخ تورم سالانه تولیدکننده به کانال ۲۰ درصد پس از ۶۷ ماه خبر داد و گفت: نرخ رشد پایه پولی نیز از ۴۵ درصد ابتدای سال گذشته به ۲۱.۱ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۳ کاهش یافت و نرخ رشد نقدینگی هم با ۷.۶ درصد کاهش به ۲۵.۶ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۳ رسید.
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

امضای نخستین قرارداد پیمان پولی ایران و روسیه

رئیس‌کل بانک مرکزی از امضای نخستین قرارداد پیمان پولی دوجانبه برای تبادلات تجاری میان ایران و روسیه خبر داد و اعلام کرد: زیرساخت معاملات توافقی ریال برون‌مرزی (ریال آفشور) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبرداد:

اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت متناسب سازی حقوق بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از واریز مبلغ سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان در راستای اجرای قانون برنامه هفتم پیشرفت، آیین نامه اجرایی ‌متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

بانک جهانی: کاهش ۶.۲ میلیون نفری تعداد فقرا در ایران در دولت رئیسی

بر اساس برآورد بانک جهانی، تعداد فقرا در ایران در ۲ سال نخست دولت شهید رئیسی ۶.۲ میلیون نفر کاهش یافته است.
بانک مرکزی:

درآمدهای ارزی کشور در بهار امسال ۴ میلیارد دلار افزایش یافت

بانک مرکزی از افزایش ۴ میلیارد دلاری درآمدهای ارزی کشور در فصل بهار سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: درآمدهای ارزی کشور در سه‌ماهه نخست امسال به ۲۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.
صفحه  از ۸۴
به روایت تصویر
ویژه ها
تازه ها