اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
بر اساس اعلام بانک مرکزی

افزایش قیمت یورو؛ ثبات نرخ دلار

بانک مرکزی نرخ انواع ارز‌ها را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۳ ارز مانند یورو و پوند در مقایسه با پنج‌شنبه گذشته افزایش و قیمت ۱۴ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

همتی: نرخ رشد تولیدات صنعتی در شهریورماه مثبت شد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: گزارش ماهانه تولیدات صنعتی شرکت‌های بورسی که بیش از نیمی از تولید صنعتی کشور را در اختیار دارند، حاکی است که رشد تولید صنعتی در شهریورماه امسال نسبت به مردادماه ۱.۲ درصد مثبت بوده است.
همتی: تملک بیش از ۳۳ درصد سهام بانک‌ها ممنوع است

همتی: تملک بیش از ۳۳ درصد سهام بانک‌ها ممنوع است

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در یکی از شبکه های اجتماعی تاکید کرد: برپایه دستورالعمل چگونگی تملک سهام بانک‌ها، تملک بیش از ۳۳ درصد سهام بانک، برای هر مالک واحد (اشخاص حقیقی یاحقوقی دارای روابط مالی، خویشاوندی، نیابتی، وکالتی یا مدیریتی) ممنوع بوده و تملک سهام بین۱۰ تا ۳۳ درصد فقط با تایید بانک مرکزی مقدور است.

بخشودگی سود و جرایم بانک مسکن به مدت سه ماه

بانک مسکن طرح بخشودگی سود و جرایم تسهیلات مسکن را برای مشتریان مشمول اولویت‌های ابلاغی بانک مرکزی به مدت سه ماه دیگر در دستور کار قرار داد.
در جلسه هماهنگی نظام بانکی مطرح شد

ارائه خدمات بانکی به زائران اربعین حسینی

دبیرکل بانک مرکزی گفت: نظام بانکی برای ارایه خدمات بهتر نیازمند همکاری نهاد‌های استانی و محلی است و این همکاری سطح ارایه خدمات بانکی را ارتقا خواهد داد.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره ارز مورد نیاز زوار اربعین

زائران اربعین حسینی در صورت نیاز به خرید ارز می‌توانند نسبت به خرید حداکثر مبلغ ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به نرخ بازار ثانویه ارز از صرافی‌های مجاز و بانک‌های منتخب ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان اقدام کنند.

یارانه‌‌ها امشب واریز می‌شود

صد و سومین مرحله یارانه نقدی امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
همتی:

زائران اربعین از هم اکنون ارز خود را تهیه کنند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: زائران اربعین که نیاز به ارز دارند می‌توانند از هم اکنون از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
رئیس کل بانک مرکزی:

تامین نقدینگی واحدهای تولیدی با مدیریت بهینه منابع ارزی

رئیس کل بانک مرکزی مدیریت بهینه منابع ارزی بدلیل شرایط تحریم را از موضوعات اصلی بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: برای مدیریت نقدینگی و هدایت آن به تولید، باید وزارتخانه های مربوطه خصوصا صمت با شناسایی واحدهای تولیدی فعال و مولد همکاری لازم را با بانک مرکزی داشته باشند.
شورای پول و اعتبار تصویب کرد؛

دستورالعمل تملک سهام بانک‌ها‌ و مؤسسات اعتباری غيربانکی

شورای پول و اعتبار «دستورالعمل تملک سهام بانک‌ها‌ و مؤسسات اعتباری غيربانکی» و افزایش سقف فردی تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا در سال 1398 را تصویب کرد.
صفحه  از ۱۵
به روایت تصویر
تازه ها