اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
خبر خوش همتی از گشایش‌های ارزی و بهبود صادرات نفت

خبر خوش همتی از گشایش‌های ارزی و بهبود صادرات نفت

رییس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای جنگ روانی و فشار علیه ایران، گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ارزی ما در بعضی کشورها در آستانه ثمردهی بوده و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته است.
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

اولویت های اصلی بانک مرکزی کنترل تورم،پایداری بازارها و تامین ارز است

رییس کل بانک مرکزی در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: با وجود همه سختی‌هامصمم به کنترل تورم، پایداری بازارها و تامین ارز برای نیازهای مردم به عنوان اولویت‌های اصلی محسوب می شود.

بانک مرکزی:پرداخت کمک ودیعه مسکن سرعت گرفت

انک مرکزی با اشاره به اینکه پرداخت کمک ودیعه مسکن سرعت گرفته است، اعلام کرد: تاکنون تعداد دو هزار و ۳۵۸ پرونده در بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات بانکی کمک ودیعه مسکن تشکیل و یک هزار و ۶۳۹ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
همتی:

بانک مرکزی سیاست‌گذاری نوین پولی را آغاز کرد

رییس کل بانک مرکزی گفت: اکنون باید از ساختار سنتی سیاست‌گذاری پولی که ۶۰ سال براساس آن فعالیت شده، فاصله بگیریم و برای تحقق این هدف، پژوهشکده نقش موثری می‌تواند ایفا کند و سیاست‌گذاری نوین پولی را آغاز کرده‌ایم و در اندیشه طراحی مسیری قرار داریم که به واسطه آن بتوان تورم را کنترل و هدف گذاری کرد.
بر اساس اعلام وزارت اقتصاد؛

تعداد کدهای بورسی به ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش یافت

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد؛ تعداد کدهای بورسی از ۹ میلیون و ۸۶ هزار مورد در پایان مردادماه سال گذشته با احتساب کدهای مربوط به سهام عدالت، به ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار کد در مردادماه سال جاری افزایش یافت.

راه‌اندازی سامانه‌ای برای پاسخگویی به مشکلات سهامداران عدالت

ستاد آزاد سازی سهام عدالت برای رفع مشکلات سهامداران از راه‌اندازی سامانه‌ای تحت عنوان مرکز تماس ذینفعان بازار سرمایه خبر داد.

خرید573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک‌ها

573.1 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک‌ها و سایر موسسات مالی، از طریق فرآیند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) در 12 دوره حراج هفتگی، خریداری شد.

موافقت شورای پول و اعتبار با صدور کیف پول الکترونیک توسط بانک‌ها

بانک مرکزی گزارش داد: شورای پول و اعتبار به منظور تسهیل در جریان مبادلات خرد، با صدور کیف الکترونیک پول از طریق بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی بر اساس ضوابط راهبری و نظارتی که توسط بانک مرکزی تهیه و ابلاغ خواهد شد، مشروط بر آنکه منجر به خلق پول نشود، موافقت کرد.
تامین سکه‌های پیش خرید شده سال ۹۷
همتی خبرداد:

تامین سکه‌های پیش خرید شده سال ۹۷

رئیس کل بانک مرکزی از ایفای تعهد این بانک در تامین سکه‌هایی خبر داد که در سال ۹۷ پیش ثبت نام شده اند.
عضو شورای فقهی بانک مرکزی اعلام کرد:

انتشار اوراق ودیعه، مشکل شرعی ندارد

عضو شورای فقهی بانک مرکزی، ضمن تایید انتشار اوراق ودیعه توسط این بانک مرکزی گفت: با این تصمیم از سوی بانک مرکزی بی‌شک گردش مالی بهبود یافته و این سیاست انقباضی آثار مثبتی را به دنبال خواهد داشت که از نظر شرعی نیز مشکلی ندارد.
صفحه  از ۳۱
به روایت تصویر
تازه ها