اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

همتی: نسبت به ادامه توقف دارایی هایمان بی تفاوت نخواهیم بود

رییس کل بانک‌مرکزی گفت: مسدود شدن پول‌ ایران در کره جنوبی چالش اصلی است و در صورتی که این موضوع حل نشود، برای احقاق حقوق و استفاده از حق طبیعی و منابع مان در کره، پیگیری‌های حقوقی را که آغاز شده، ادامه خواهیم داد.

همتی:‌ بانک مرکزی برای خرید واکسن کرونا تابع وزارت بهداشت است

رییس کل بانک مرکزی گفت:‌ بانک مرکزی بدون سفارش وزارت بهداشت هیچ اقدامی را برای خرید واکسن انجام نمی‌دهد، اقدامی را هم که تاکنون انجام داده براساس قراردادی بوده که وزارت بهداشت با سازمان بهداشت جهانی برای خرید واکسن مشترک «کواکس» داشته است.
کاهش انتظارات تورمی کشور با توقف رشد پول در آذر ماه
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

کاهش انتظارات تورمی کشور با توقف رشد پول در آذر ماه

رییس کل بانک‌ مرکزی گفت: توقف رشد«پول» و کاهش رشد دوازده ماهه آن در آذرماه نسبت به آبان، علامت مهمی از کاهش انتظارات تورمی است.
رشد ۳۰ برابری پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه طی هفت سال گذشته

رشد ۳۰ برابری پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه طی هفت سال گذشته

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در گزارشی به تشریح تسهیلات و اعتبارات اعطایی نظام بانکی در راستای حمایت از اقشار آسیب‌دیده از کرونا، زوج‌های جوان، محرومان و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری پرداخت و از رشد ۳۰برابری اعطای این تسهیلات در هفت سال فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم خبر داد.

طرح یکسان‌سازی پیامک‌های رمز دوم کارت‌های بانکی از امروز اجرایی می‌شود

بانک مرکزی اعلام کرد: مرحله سوم طرح رمز دوم پویا در راستای استانداردسازی الگوی پیامک رمز پویا از امروز در تمام بانک‌ها اجرا می‌شود.
کاهش تورم نقطه به نقطه در آذرماه
بانک مرکزی اعلام کرد:

کاهش تورم نقطه به نقطه در آذرماه

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در آذر ۹۹ تورم نقطه به نقطه پس از هشت ماه کاهش یافت و بازارهای دارایی ثبات و کاهش قیمت را تجربه کردند.
همتی: پروژه بزرگ ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح پایان یافت

همتی: پروژه بزرگ ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح پایان یافت

رییس کل بانک مرکزی گفت: پروژه بزرگ و مهم ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

همتی: رشد اقتصادی کشور مثبت شد

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرد که رشد تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه (۱۰۰=۱۳۹۰) در شش ماههٔ نخست سال ۹۹ با نفت و بدون نفت، مثبت شده است.

سود سهام ۱۰ میلیون سهام دار با سجام واریز شد

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه امسال بیش از ۱۰ میلیون سهام‌دار سود سهام خود را از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) دریافت کرده‌اند، گفت: واریز سود از طریق سامانه سجام در سال جاری نسبت به پارسال افزایش یافته که تحولی بزرگ در تاریخ بازار سرمایه است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد:

رشد شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در نیمه اول سال جاری

بر اساس آخرین گزارش اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی، شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور در سه ماهه دوم نسبت به دوره مشابه سال قبل از رشد 11.9 درصدی برخوردار شده است.
صفحه  از ۳۶
به روایت تصویر
تازه ها