اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران در ازبکستان اعلام کرد:

آمادگی کامل اتاق بازرگانی ایران برای توسعه روابط تجاری با ازبکستان

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران در همایش تجاری ایران و ازبکستان که در حاشیه سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور، گفت: ازبکستان با برخورداری از اشتراکات عمیق تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و همچنین به لحاظ جغرافیایی از جایگاه خاصی برای کشور ایران برخوردار است.
وزیر صمت در همایش تجاری ایران و ازبکستان :

ازبکستان یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران در آسیای میانه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش تجاری ایران و ازبکستان در تاشکند گفت: امیدوارم برگزاری سیزدهمین اجلاس همکاری‌های مشترک دو کشور فرصتی برای توسعه و تقویت همکاری های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه گذاری و مقدمه ای برای توسعه و تعمیق روابط بلند مدت دو کشور شود.
برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های ایران در ازبکستان
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران اعلام کرد:

برگزاری نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های ایران در ازبکستان

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران گفت: نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران همزمان با نشست مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان از فردا با حضور 37 شرکت معتبر ایرانی در تاشکند آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
سهم ۶۲ درصدی بخش تولید در تامین درآمدهای مالیاتی کشور
وزیر صمت اعلام کرد:

سهم ۶۲ درصدی بخش تولید در تامین درآمدهای مالیاتی کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بطور مستمر آمار تولید 44 گروه کالایی در کشور مورد رصد قرار می گیرد و ماهیانه روند تولیدات به اطلاع مسئولان ارشد نظام می رسد.
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خبرداد:

افزایش تسهیلات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در مورد افزایش سقف تسهیلات پرداختی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: سقف پرداخت این تسهیلات 3 میلیارد تومان بوده است که یک ماه پیش افزایش این رقم به 5 میلیارد تومان به تصویب رسید.
وزیر صمت:

اولویت های استراتژیک توسعه صنعتی کشور تعیین شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هماهنگی تامین مالی صنایع پیشران که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد؛ گفت: اولویت های استراتژیک توسعه صنعتی کشور شناسایی شده است و این واحد ها جهت تامین مالی و نقدینگی مورد نیاز خود به بانک های عامل معرفی می شوند.

اولین پرواز تهران به مقصد تاشکند انجام شد

در آستانه سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ازبکستان، اولین پرواز خط هوایی تهران – تاشکند امروز به حرکت در آمد.

امضای ۳ تفاهم‌نامه همکاری میان ایران و عمان

در جریان هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان سه تفاهم نامه همکاری در زمینه های گوناگون به امضا رسید.
وزیر صمت تاکید کرد:

هدف گذاری 5 میلیارد دلاری روابط تجاری ایران و عمان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان، در دیدار طرف عمانی گفت: امیدوارم دستگاه های مرتبط با این کمیسیون از فرصت این اجلاس برای شناسایی ظرفیت های جدید همکاری و توسعه روابط تجاری متناسب با علایق و تاکیدات مقامات دو کشور نهایت بهره برداری را داشته باشند.
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

تجلیل از 44 صادرکننده نمونه و ممتاز در مراسم روز ملی صادرات 98

رئیس کل سازمان توسعه تجارت در بیست و سومین مراسم روز ملی صادرات در سالن اجلاس سران گفت: صادرکنندگان نمونه سال جاری در این شرایط جنگ اقتصادی توانستند به عنوان نمونه بدرخشند، کشور تاکنون چنین تجربه سختی را در تجارت خارجی و فشار حداکثری نداشته هست.
صفحه  از ۴۵
به روایت تصویر
تازه ها