اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
در حاشیه جلسه هیئت دولت مطرح شد؛

لزوم واگذاری خودروسازی‌ها به بخش‌خصوصی

وزیر صمت اعلام کرد: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است.
رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته اعلام کرد :

افزایش ۸۰ درصدی اعطای تسهیلات در ۶ ماهه نخست امسال

رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید وزیر صمت از محل این صندوق با ارائه گزارشی از افزایش ۸۰ درصدی تسهیلات مالی و رشد ۱۵ درصدی صدور ضمانت نامه ها در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی خبرداد :

راه اندازی اپلیکیشن راهنمای تجارت درکشور

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از راه اندازی اپلیکشین راهنمای تجارت در راستای استفاده از ظرفیت های صادرات و واردات کشور های مختلف و همسایه برای ارتقا و توسعه تجار و علاقه مندان حوزه تجارت و بازرگانی در کشور خبر داد.
معاون قوه قضائیه اعلام کرد:

صیانت از تولید و اشتغال در کشورمأموریت ویژه قوه قضائیه است

معاون قوه قضائیه،از تشکیل شوراهای حل اختلاف تخصصی در حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری خبر داد و گفت: یکی از دغدغه های نظام جمهوری اسلامی ایران در این برهه از زمان، توجه ویژه و حمایت قاطع قوه قضائیه از تولید و اشتغال در کشور است
وزیر صنعت اعلام کرد؛

حضوربخش خصوصی یکی از راهکارهای مقابله با تحریم است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حضور بخش خصوصی یکی از راهکارهای مقابله با تحریم است گفت: یکی از مباحث مهم در راستای رونق تولید که مورد تاکید قرار گرفته، بهبود فضای کسب و کار است.
تشکیل شوراهای حل اختلاف در مراکز صنعتی، معدنی و تجاری

تشکیل شوراهای حل اختلاف در مراکز صنعتی، معدنی و تجاری

تفاهم‌نامه همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت با قوه قضاییه برای تشکیل شوراهای حل اختلاف در مراکز صنعتی، معدنی و تجاری امضا شد.
در نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی آنوگا کلن آلمان مطرح شد:

تمایل آلمان برای همکاری با ایران در حوزه صنایع غذایی

مدیر فدراسیون صنایع غذایی و نوشیدنی آلمان در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی آنوگا کلن آلمان با اظهار تمایل این کشور برای همکاری بیشتر با ایران در حوزه صنایع غذایی، از پیشنهادات طرف ایرانی در این زمینه نیز استقبال کرد.
حجت الاسلام ابوترابی فرد مطرح کرد :

امروز شاهد جهش معناداری در حوزه تولید کشور هستیم

حجت الاسلام ابوترابی فرد، عضو هیات حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، گفت: از زحمات وزیر صمت و همکاران ایشان و صنعتگران و قطعه سازان در راه رشد و شکوفایی اقتصاد به خصوص در شرایط سخت تحمیلی که دشمنان به وجود آورده اند، تقدیر و تشکر می کنم.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد :

۲۰ هزار خودرو از پارکینگ خودروسازان خارج شد

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان برگزاری میز اول و دوم در مجموع ۷۷ قطعه ساخته می شود که بیش از ۱۷۵ میلیون یورو کاهش ارزبری دارد، ادامه داد: از قراردادهای میز اول 12 قطعه به تولید انبوه رسیده است و با تکمیل ۳ قطعه در میز اول ۲۰ هزار خودرو از کف پارکینگ‌ها خارج شده است.

وزیر صمت:با رونق تولید، کل چرخه اقتصاد به حرکت در می آید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو گفت: برگزاری این ‌میز تخصصی جدید در حوزه تعمیق ساخت داخل، در واقع یک پیروزی جدید در جنگ اقتصادی است.
صفحه  از ۴۰
به روایت تصویر
تازه ها