اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵

رحمانی: صادرات به کشورهای منطقه باید به 10 درصد افزایش یابد

مراسم معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران صبح امروز با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت برگزار شد. رضا رحمانی در این مراسم تاکید کرد که صادرت ایران به کشور های منطقه باید به ده درصد افزایش یابد.

وزیر صنعت: برنامه ساماندهی خودرو آماده می‌شود

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی، در دیدار با صاحبان صنایع استان گفت: در حال آماده سازی برنامه ساماندهی خودرو هستیم که توسعه کیفی و قطعه سازی و .. را به دنبال دارد ، صنعت خودرو صنعت مادر است اما مشکلاتی اساسی دارد و باید برنامه بدهیم.
افتتاح کارخانه ذوب نورد با ظرفیت تولید‌۲۴۰هزارتن شمش فولادی

افتتاح کارخانه ذوب نورد با ظرفیت تولید‌۲۴۰هزارتن شمش فولادی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح کارخانه ذوب نورد" توانا رام"در تبریز با ظرفیت تولید سالانه ۲۴۰هزارتن شمش فولادی ساختمانی گفت: امروز ظرفیت خوبی از جلسات سران قوا در اختیار ما هست که می توانند قوانین مخل تولید را در جهت تسهیل گری و حمایت از تولید داخلی اصلاح کنند .
افزایش نرخ ارز فرصتی برای توسعه صادرات است
وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت:

افزایش نرخ ارز فرصتی برای توسعه صادرات است

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: اگر تحریم در بخش هایی محدودیت ایجادکرده اما در جاهایی فرصت هایی نیز برای کشور فراهم‌کرده است. به طور مثال افزایش نرخ ارز، صادرات را به خصوص در تولید پوشاک و لوازم خانگی توجیه پذیرترکرده است.
رشد دو رقمی تولید محصولات معدنی در مهر 97
طی مهرماه سال جاری صورت گرفت؛

رشد دو رقمی تولید محصولات معدنی در مهر 97

آمارهای تولید مهرماه امسال محصولات معدنی و صنایع معدنی حاکی از رشد دو رقمی محصولات این حوزه دارد. کنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی، شمش فولاد محصولاتی هستند که به ترتیب بیشترین آمار تولید بنامشان ثبت شده است.
اشتغال بیش از 1500 نفر با سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی
رحمانی:

اشتغال بیش از 1500 نفر با سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه 6 پروژه که به صورت همزمان در استان آذربایجان غربی افتتاح و کلنگ زنی شد گفت: این 6 پروژه برای1585 نفر اشتغال ایجاد کرده است که مجموع سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه‌ها 289 میلیارد تومان ریالی ، 12 میلیون دلار و 13.4 میلیون یورو، ارزی بوده و مجموع سرمایه گذاری ازمنابع صندوق توسعه و آورده بخش خصوصی بوده است.

صندوق ضمانت صادرات سپر دفاعی در جنگهای اقتصادی

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق یکی از ابزارهای دفاعی و سپر حفاظتی صادرات در جنگهای اقتصادی است.

تشکیل نخستین نشست کمیسیون ملی برند ایران

نخستین نشست کمیسیون ملی نام نشان(برند) های تجاری ایران با حضور اعضای اصلی بخش دولتی در محل سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

تشریح اولویت‌های ستاد تنظیم بازار

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت مهمترین اولویت های ستاد تنظیم بازار را تشریح و تاکید کرد: بیش از 40 درصد از از تولید ناخالص داخلی کشور در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت است .
ثبت جهانی ۲۹منطقه فرش دستباف ایران

ثبت جهانی ۲۹منطقه فرش دستباف ایران

رئیس مالکیت فکری قوه قضاییه، گفت: ۲۹ منطقه فرش دستباف ایران از ۲۹ منقطه جغرافیایی کشور تاکنون در سازمان جهانی مالکیت‌های فکری ثبت شده است.
صفحه  از ۹
به روایت تصویر
تازه ها