اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه

احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: در حال حاضر 3 کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای بحث شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.
لزوم پایش مستمر وضعیت واحدهای صنعتی فعال در کشور
مقیمی تاکید کرد:

لزوم پایش مستمر وضعیت واحدهای صنعتی فعال در کشور

معاون امور صنایع وزارت صمت در دومین روز گردهمایی معاونان امور صنایع و مسئولان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سراسر کشور گفت: پایش مستمر وضعیت واحدهای صنعتی فعال در سطح کشور باید در دستور کار سازمان های استانی قرار گیرد.
رئيس مركز ملي فرش ايران:

باید فرهنگ استفاده از فرش دستباف را در کشور نهادینه کنیم

رئيس مركز ملي فرش ايران با اشاره به اینکه باید فرهنگ استفاده از فرش دستباف را در کشور نهادینه کنیم، گفت: سعی نموده ایم در جهت رونق بازار فرش داخلی، با فروش اقساطی در سراسر کشور فرش دستباف را در سبد خانوار قرار دهیم.
قائم مقام امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرداد:

فعال شدن رایزنان صادراتی در 15 کشور

قائم مقام امور بازرگانی وزارت صنعت، معدن، تجارت از فعال شدن 15 رایزن صادراتی با همکاری سازمان توسعه و تجارت تا پایان سال در کشورهای هدف خبرداد و افزود: صدور ویزا برای تجار وصادر کنندگان در قالب ویزای صادراتی تسهیل خواهد شد.
شناسایی ۱۸ خوشه صنعتی در استان همدان
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد :

شناسایی ۱۸ خوشه صنعتی در استان همدان

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ۱۸خوشه صنعتی در استان همدان شناسایی شده است، امکان سنجی ۱۲ خوشه انجام شده است، چهار خوشه صنعتی به اتمام رسیده و دو خوشه دیگر در دست اجرا است.
وزیر صمت در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان :

راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ‌ها است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ‌ها است،گفت: استقبال خوبی که از برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی‌های ساخت داخل و رونق تولید شد،نشانگر این است که نهضت ساخت داخل با قدرت و قوت در حال شکل گیری است.
وزیر صمت در ملایر :

هیچ واحد تولیدی در استان همدان بخاطر تحریم ها تعطیل نشده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارگروهی برای شناسایی ظرفیت های صادراتی ملایر و همدان تشکیل شود، گفت: شرکت های مدیریت صادرات، اعتبارات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸ می توانند به سمت صنعت مبل و منبت ملایر بیایند.
معاون وزیر صمت در فیروزآباد اعلام کرد :

اجرای برنامه های توسعه فرش دستباف در قالب خوشه فرش فارس

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان فیروزآباد در زمینه فرش دستباف بر حمایت و تقویت هنر صنعت فرش دست بافت دراین شهرستان تاکید کرد و گفت: برنامه های توسعه فرش دستباف در قالب خوشه فرش فارس با حمایت های این سازمان و شرکت شهرک های صنعتی فارس انجام خواهد شد.
توانمندی ایران برای توسعه همکاری های صنعتی با سایر کشورها
معاون وزیر صمت در دیدار با مدیر ارشد سازمان یونیدو مطرح کرد :

توانمندی ایران برای توسعه همکاری های صنعتی با سایر کشورها

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت با اشاره به توانمندی های نیروی انسانی متخصص ایران، گفت: ظرفیت های لازم برای گسترش همکاری های صنعتی با یونیدو و سایر کشورها وجود دارد.
پیروزی در جنگ اقتصادی با الگوهای فکری و فرهنگی متناسب
مشاور وزیر صنعت تاکید کرد؛

پیروزی در جنگ اقتصادی با الگوهای فکری و فرهنگی متناسب

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی "زنده باد زندگی" شبکه دوم سیما با تاکید بر ضرورت همسویی سیاست های اقتصادی با نوع عملکرد مدیران در مرحله اجرا، گفت: برای پیروزی در جنگ اقتصادی باید الگوهای فکری و فرهنگی متناسب با شرایط روز را بکار ببندیم.
صفحه  از ۳۴
به روایت تصویر
تازه ها