اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

رونمایی از نخستین پروژه مناسب سازی پیوسته کشور در یزد

پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد برگزار می‌شود.

رئیس قوه قضاییه به استان یزد سفر می‌کند

مدیر کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه گفت: رئیس قوه قضاییه به همراه یک هیئت عالی قضایی جهت بررسی آخرین مسائل قضایی و حقوقی استان یزد روز پنجشنبه به یزد سفر می کند.

تفاهم‌نامه‌ ۸۳۰میلیارد ریالی با استانداری یزد امضا می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد، گفت: در سفر استانی به یزد تفاهم‌نامه‌ای در نظر گرفته شده است که مبلغ آن بالغ بر ۸۳۰میلیارد ریال است که البته این مبلغ جدای از تالار مرکزی یزد است که با احتساب تالار مبلغی بالای ۱۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

شناسایی و برخورد قضایی با قاچاق ارز

به گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات،طی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان یزد در نیمه ابتدایی سال جاری، یکی از قاچاقچیان ارز که در زمینه «خرید و فروش ارز» و «صدور حواله‌های ارزی غیرمجاز» فعالیت داشته است، پس از شناسایی با دستور مرجع قضایی دستگیر شد.
ابتکار:

سازمان‌های مردم نهاد کمپین نه به اسراف غذا تشکیل دهند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف آب و دیگر موارد، گفت: این موضوع باید از مزرعه تا سفره در نظر گرفته شود، زیرا در این مسیر ۳۰ درصد از موادغذایی هدر می‌رود که یزد به عنوان اولین شهر، می‌تواند با فعال‌سازی کمپین نه به اسراف غذا در این زمینه فرهنگ‌سازی کند.
به روایت تصویر