اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
معاون فناوری رییس جمهور در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت نیرو:

صنعت آب و برق بازاری بزرگ برای شرکت‌های دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: وزارت نیرو و صنعت آب و برق در تجاری سازی و داخلی سازی پیشرو بوده و ایده‌های جدید نیازمند حمایت‌های خاص است.
رئیس سومین همایش نانو پزشکی و نانو ایمنی اعلام کرد:

رتبه چهارم ایران در نانو فناوری

رئیس سومین همایش نانو پزشکی و نانو ایمنی اعلام کرد: ایران با ۱۴۰۰ مقاله (ای اس ای) در دنیا رتبه چهارم نانو فناوری را به خود اختصاص داده است و فاصله زیادی با کشور های همسایه در تولید علم و فناوری نانو داریم .
مشارکت استارت‌آپ‌ها تنها راه نجات بازیگران سنتی
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور

مشارکت استارت‌آپ‌ها تنها راه نجات بازیگران سنتی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوربا بیان اینکه بازیگران سنتی عرصه حمل‌ونقل کشور در رقابت با استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ۱۰۰درصد بازنده‌اند، گفت: تنها راه آنها مشارکت و سرمایه گذاری در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان است.
دانش از نفت مهمتر است
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

دانش از نفت مهمتر است

سورنا ستاری با بیان اینکه اگر می‌خواهید با تحریم‌ها مقابله کنید باید از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود، گفت: باید بدانیم که نفت هیچ اهمیتی ندارد بلکه دانش از نفت مهمتر است و این مهم باید تبدیل به یک فرهنگ شود.

آغازرسمی فعالیت اولین فراصندوق با سرمایه ۶۵۰ میلیارد تومان

مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیر تاسیس فرا صندوق گفت: این صندوق با مشارکت ۱۰بنگاه‌ اقتصادی با اعتبار اولیه ۶۵۰ میلیارد تومان از امروز به طور رسمی آغاز به کار می‌کند.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری:

پهنه‌های شهری میزبان کارخانه‌های نوآوری می‌شوند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: پهنه‌های شهری فرسوده بستری مناسب برای تبدیل ایده‌های خلاقانه به نوآوری هستند و زایشگاه‌ ایده‌های نوآورانه به‌شمار می‌روند. با تسهیل‌گری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این پهنه‌های شهری در نقاط مختلف کشور میزبان کارخانه‌های نوآوری می‌شود.

رونمایی از ۴ داروی پروبیوتیک در پارک فناوری پردیس

از ۴ محصول پروبیوتیک نسل جدید با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو،در پارک فناوری پردیس رونمایی کرد.
‫ REDUCTOR بدافزاری که ترافیک HTTPS را سرقت می‌کند

شناسایی بدافزار جاسوسی سایبری از دیپلمات‌ها

آوریل ۲۰۱۹، بدافزار جدیدی کشف شد که ارتباطات وب رمزگذاری شده را به روشی چشمگیر به خطر می‌اندازد. با تجزیه و تحلیل این بدافزار، تأیید شد که اپراتورها یک سری کنترل خاص روی کانال شبکه‌ هدف دارند. محققان دریافتند که از Reductor برای جاسوسی سایبری از اشخاص دیپلماتیک که عضوی از جمهوری‌های پس از اتحاد جماهیر شوروی هستند و به عنوان کشورهای مستقل مشترک المنافع شناخته می‌شوند، استفاده می‌شود.

شایعه رپرتاژ ۵۰هزار دلاری برای وزیر ارتباطات رسما تکذیب شد

یک کانال تلگرامی ساعاتی قبل مدعی شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای انتشار گزارش در «فارین پالیسی» Foreign Policy ، پنجاه هزار دلار به این نشریه آمریکایی پرداخت کرده است. زمانی که پای شکایت از این منبع خبری به میان آمد، آن‌ها رسما عذرخواهی کردند و منکر انتشار این خبر از کانال خودشان شدند.
بازگشت هزینه ۲۶ میلیارد تومانی اینترنت به کاربران
وزیر ارتباطات اعلام کرد:

بازگشت هزینه ۲۶ میلیارد تومانی اینترنت به کاربران

در پی اعتراض زائرین کربلا به قیمت اینترنت، وزیر ارتباطات اعلام کرد، از اپراتورها می‌خواهد تا مصارف را در قالب بسته محاسبه و پول‌های اخذ شده را به زوار بازگردانند. این وعده از امشب عملی می‌شود و اپراتورها ۲۶ میلیارد تومان تفاوت نرخ اینترنت که در قالب بسته محاسبه شده است به کاربران برمی‌گردانند.
صفحه  از ۱۹
به روایت تصویر