اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
وزیر علوم تاکید کرد؛

ضرورت تبیین ماموریت و برنامه های صندوق نوآوری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از صندوق نوآوری و شکوفایی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را "سرچشمه ایده های نو و نوآوری در کشور" توصیف و تاکید کرد: از آنجا که موسسان شرکت های دانش بنیان برآمده از دانشگاه ها و جزو نخبگبان دانشگاهی هستند، تبیین برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی در میان اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی یک ضرورت اساسی است.
کسب مقام اول دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد؛

کسب مقام اول دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی نجوم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خبر داد: دانش آموزان ایرانی در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک (IOAA 2018) با کسب 5 مدال طلا، مقام اول جهان را کسب کردند.
خبر خوش وزیر ارتباطات :

ایران به عضویت شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات درآمد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عضویت ایران به عنوان عضو شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) خبر داد و گفت: امروز و در روز آغازین بازگشت تحریمهای یک‌جانبه آمریکا، پس از مدتها، با یک اجماع جهانی ایران با رای ۱۴۶ کشور دنیا به عضویت شورای حکام اتحادیه جهانی ارتباطات درآمد.
معاون وزیر ارتباطات با کم اثر خواندن تحریم ها:

هرچه جهانی تر شویم تحریم غیر ممکن تر خواهد شد

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در یادداشتی که در روزنامه شرق منتشر کرد با تشریح نحوه تحریم اینترنت، تصریح کرد که لازم است تا گسترش زیرساخت های اتصالی به جهان را در دستور کار قرار دهیم.

آغاز نام نویسی فیراکاپ آزاد ایران از ۱۵ آبان

پیش ثبت‌نام جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۲۰۱۹ (فیراکاپ آزاد ایران) از ۱۵ آبان آغاز می‌شود و تا ۳۰ آذر ادامه دارد.

" شهریار" و ۲ منطقه تهران تحت تاثیر فرونشست زمین

معاون فنی سازمان نقشه‌برداری بیشترین فرونشست در استان تهران را مربوط به جنوب و جنوب غرب تهران دانست و گفت: منطقه ۱۸ و ۱۹ تهران نیز تحت تاثیر این پدیده قرار دارد.
افزایش قربانیان آلودگی مسیریاب ها بدلیل بی توجهی مالکان تجهیزات
مرکز ماهر اعلام کرد:

افزایش قربانیان آلودگی مسیریاب ها بدلیل بی توجهی مالکان تجهیزات

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه ای کشور اعلام کرد: بی توجهی مالکان تجهیزات مسیریاب های میکروتیک به هشدارها و توصیه های مرکز ماهر برای مقابله با آسیب پذیری آنها، سبب سرعت گرفتن آلودگی دستگاهها و افزایش قربانیان شده است.
آذری جهرمی:

ماهواره امیرکبیر آماده تحویل به وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از طرح‌های دانشگاه امیرکبیر،گفت: مراحل ساخت این ماهواره در دانشگاه امیرکبیر به اتمام رسیده و به زودی تحویل وزارت ارتباطات می شود و در نوبت پرتاب قرار می گیرد.
مرکز ماهر ایران اعلام کرد:

وقوع یک حمله هدفمند در سیستم عامل ویندوز در منطقه خاورمیانه

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه ای ایران از وقوع یک حمله جدید و هدفمند به رایانه ها خبر داد و اعلام کرد: بیشترین حمله ها در منطقه خاورمیانه صورت گرفته است.

یکصد و سی و نهمین نشست اتحادیه بین المجالس IPU جهانی

نشست یکصد و سی و نهم اتحادیه بین المجالس (ژنو۔ ۲۲ الى ۲۶ مهر ۱۳۹۷) با شعار " رهبری پارلمان‌ در ارتقاء صلح و توسعه در عصر نوآوری و تغییرات فناوری" برگزار می‌گردد.
صفحه  از ۱۲
به روایت تصویر