اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
مرکز مدیریت راهبردی افتا

آلودگی هزاران رایانه با بدافزار Nodersok / Divergent

بدافزار Nodersok / Divergent تاکنون هزاران رایانه ویندوزی را با بارگیری و نصب نسخه‌ای از Node.js در سراسر جهان آلوده کرده است.
مشاور وزیر ارتباطات خبر داد:

افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت‌های مذهبی، ملی و منطقه‌ای از افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین امسال خبر داد.
ورود ایران به جمع سازندگان پلیمرهای پزشکی

ورود ایران به جمع سازندگان پلیمرهای پزشکی

یک شرکت ایرانی با استفاده از دانش روز جهان به فرایند ساخت پلیمرهای پزشکی وارد شده است.
وزیر ارتباطات در اجلاس اتحادیه RCC :

ناسیونالیسم فناورانه به استراتژی برخی قدرت‌ها تبدیل‌ شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع بابیان اینکه ناسیونالیسم فناورانه به استراتژی برخی قدرت‌های بزرگ تبدیل‌شده است تأکید کرد که انحصار فناوری هوش مصنوعی چالشی جدی برای همه ملل دنیا خواهد بود.​

ساخت بایو پرینتر استخوان‌ساز توسط یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی

یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه پزشکی در کشور، موفق به ساخت یک بایوپرینتر شده است که توانایی چاپ سه بعدی استخوان انسان را دارد.
وزیر علوم:

دانشگاه ها و مراکز علمی جایگاه خود را در کشور پیدا کرده‌اند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی کشور جایگاه خودشان را در کشور پیدا کرده اند هر چند گاهی نقدهایی می شود و ممکن است با پاسخِ رد این نقدها روبرو شویم یا حتی بخواهیم برخورد کنیم اما پشت هر نوع نقد، ایده ای است.

نتایج آزمون سراسری ۹۸ اعلام شد

نتایج نهایی آزمون سراسری (کنکور) سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شد.

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج انتخاب رشته متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کننده در آزمون سراسری سال 98 اعلام شد و داوطلبانی که در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org با درج کد ملی و کد دسترسی کارنامه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

وزیر ارتباطات: برخی با شفافیت مخالف هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز به واسطه توسعه فناوری اطلاعات خیلی‌ها در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنند، گفت: این افراد به واسطه شفافیت ایجاد شده با توسعه فناوری اطلاعات دشمنی دارند و این دشمنی‌ها به واسطه روشن کردن دست اندازی‌هایی است که به بیت‌المال صورت می‌گرفته است.
با تلاش معاونت علمی و فناوری در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان؛

بیش از ۴هزار شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد کشور نقش‌آفرین شدند

با اجرایی شدن قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اکنون ۴۴۶۲ شرکت از این حمایت‌ها بهره‌مند شده‌اند. این شرکت‌ها بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و فروشی بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد ریال در سال به ارمغان آورده‌اند.
صفحه  از ۱۸
به روایت تصویر