اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
محققان ایرانی به روشی نوین در درمان سرطان دست یافتند

محققان ایرانی به روشی نوین در درمان سرطان دست یافتند

گروهی از محققین متشکل از دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران توانستند در پژوهشی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به روشی نوین برای درمان سرطان نوروبلاستوما دست یابند که اولین از نوع خود در جهان است.

دستیابی پژوهشگران ایران به فناوری پرتو نگاری مادون قرمز

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف برای نخستین بار در خاورمیانه موفق شدند به فناوری تصویربرداری مادون قرمز با قابلیت آشکارسازی در محدوده تِراهرتز دست یابند.
مهار کانون‌های ریزگرد با باکتری‌های بومی
دستاورد جدید محققان در کاهش طوفان‌های ریزگرد تشریح شد

مهار کانون‌های ریزگرد با باکتری‌های بومی

محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با استفاده از سویه باکتری‌های بومی خاک، ماده‌ای را برای تثبیت ارائه کردند که به گقته آنها علاوه بر آنکه در محیط امکان کاشت گیاه وجود دارد در اکوسیستم منطقه نیز اختلالی ایجاد نخواهد کرد.

سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه همکاری امضا کردند

عصر دیروز، تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف با حضور معاونان و جمعی از مدیران کل هر دو مجموعه به امضای نیره پیروزبخت، رییس سازمان استاندارد و محمود فتوحی فیروزآبادی، رییس دانشگاه در ساختمان ریاست دانشگاه صنعتی شریف رسید.

عارف: شاخص‌های فضای کسب و کار نگران کننده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاخص­‌های ما در رابطه با فضای کسب و کار نگران کننده است، گفت: جهت­‌گیری­‌های کلی ما باید حمایت از اقتصاد دانش بنیان باشد.
وزیر ارتباطات مطرح کرد

نگاه وزارت ارتباطات در عرصه فضای مجازی توسعه محور است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روابط عمومی ها سه دسته اند، دسته اول سکوت ایجاد می کنند، روابط عمومی نوع دوم از مدیرانشان اطلاع رسانی می کنند و روابط عمومی های نوع سوم که امروز کم داریم به تعالی سازمان کمک می کنند، بنابراین انتظار ما گسترش نوع سوم روابط عمومی است که مورد حمایت بنده است.
واکنش کنایه‌آمیز فیروز نادری به سخنان ترامپ

برای آنهایی که "خلیج فارس" را با "گلف عربی" اشتباه می‌گیرند!

فیروز نادری از مدیران ارشد ناسا با انتشار عکسی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا را که از واژه جعلی خلیج ع ر ب ی استفاده کرده بود مورد تمسخر قرار داد.

اخذ تاییدیه استاندارد برای دستگاه سنجش میزان کلر در آب

دستگاه سنجش میزان کلر در آب موفق به اخذ تاییدیه استاندارد صنایع انرژی ایران (EPIL) شد.
جزئیات فناوری‌های جدید پلیس پیشگیری اعلام شد

تشریح نحوه فعالیت لباس‌های دوربین‌دار مأموران پلیس

رییس پلیس پیشگیری ناجا جزئیاتی از سامانه‌های جدید رونمایی شده در پلیس پیشگیری را تشریح کرد.
شارژ باتری

شارژ باتری "آسفالتی"در 5 دقیقه

محققان دانشگاه رایس موفق شدند با استفاده از افزودن آسفالت به باتری‌های لیتیوم-آهن، قابلیت‌های آنها را تا حد خوبی افزایش دهند.
صفحه  از ۷
به روایت تصویر