اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
آذزی جهرمی:

برای مدیریت زنده، باید لحظه‌ای شاخص ها را پایش کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برای مدیریت زنده باید بتوان لحظه ای شاخص ها را پایش کرد، گفت: مبارزه با قاچاق یکی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی است که حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است.

طراحی سنسوری برای تخمین نیروی مچ دست با هدف ساخت دست مصنوعی

پژوهشگران دانشگاه‌ صنعتی امیرکبیر با همکاری محققان 2 دانشگاه دیگر سنسورهایی را برای تخمین نیروی مچ دست به منظور ساخت دست مصنوعی عرضه کردند.

آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۷ اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۲۰۱ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ خبر داد و گفت: این مهلت هشتم بهمن ماه پایان می‌پذیرد.
۵ اسفند،

آغاز مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی در دانشگاه امیرکبیر

مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی (winter School) برای دهمین دوره در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ماه اسفند به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد.

موفقیت محققان کشور در ساخت کاتالیزگر تبدیل متانول به هیدروکربن‌ها

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف در یک طرح تحقیقاتی پنج ساله، به دانش ساخت کاتالیزگر و شرایط فرآیند تبدیل متانول به هیدروکربن‌های الفینی و آروماتیک‌ها با ارزش افزوده بالا دست یافتند.
صادرات شیشه نانویی ایران به ۴ قاره

صادرات شیشه نانویی ایران به ۴ قاره

محققان کشور موفق به صادرات آینه‌ها و شیشه‌های مبتنی بر نانو فناوری به 35 کشور شدند که به گفته آنها این محصولات دارای یک لایه نانومتری با قابلیت کنترل گرما و سرما و ضریب انتقال حرارت پایین است.
آغاز نام نویسی ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر

آغاز نام نویسی ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر فرصت ثبت نام در ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک این دانشگاه را تا ۵ بهمن اعلام کرد.

محقق ایرانی مدیر علمی فیزیک مواد زنده در موسسه "ماکس پلانک" شد

دانش‌آموخته دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و استاد تمام فیزیک ماده‌چگال در دانشگاه آکسفورد به عنوان مدیر علمی بخش فیزیک مواد زنده در پژوهشگاه دینامیک و خودسامان‌دهی موسسه ماکس‌پلانک گوتینگن آلمان انتخاب شد.

قرص هوشمند برای تشخیص بیماری‌های دستگاه گوارش

محققان دانشگاه ملبورن استرالیا نخستین آزمایش‌های بالینی کپسول دیجیتالی را که قادر به اندازه‌گیری فاکتورهای دستگاه گوارش و تشخیص بیماری‌های مربوط به آن است، به اتمام رساندند.

هواوی میت ۱۰ یا ال جی وی ۳۰؛ کدام بهتر است؟

اگر در حال حاضر قصد داشته باشید گوشی مناسبی از نظر قیمت و کارایی انتخاب کنید و چندان به دنبال برندهای پر حاشیه ای همچون سامسونگ و اپل نباشید، می توانید دو مدل از گوشی های تازه وارد بازار به نام های هواوی میت 10، و ال جی وی30 را انتخاب کنید.
صفحه  از ۹
به روایت تصویر