اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

ارزآوری ۴۵۰ میلیون دلاری با فروش محصولات زیستی ایرانی

فروش محصولات زیستی کشور در بازار‌های جهانی هدفی است که به تدوین ۳۰ برنامه منجر شد تا ۴۵۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور داشته باشد.
ستاری:

توسعه شرکت های دانش‌بنیان بزرگترین دستاورد اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در رفع نیاز کشور گفت: امروز خوشبختانه به همت شرکت‌های دانش‌بنیان تولید نخستین واکسن آبزیان و نخستین واکسن آنفلوآنزای نوترکیب انسانی (فصلی) رونمایی شد.
با حضوری ستاری؛

افتتاح یک مرکز نوآوری و ۲ طرح فناورانه در دانشگاه تهران

۲ مرکز نوآوری و یک طرح فناورانه در دانشکده ها و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح و رونمایی شد.
تحریم مانع دسترسی به «ویز» شده است
وزیر ارتباطات:‌

تحریم مانع دسترسی به «ویز» شده است

وزیر ارتباطات گفت: اپلیکیشن مسیریاب «ویز» فیلتر نشده و عدم دسترسی به آن به دلیل تحریم است، البته به این معنی نیست که سیاست‌های فیلترینگ حساب و کتابی دارد.

ارائه فرصت پژوهشی به ۳۰۰ محقق ایرانی خارج کشور

۳۰۰ نفر از محققان پسادکتری از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا از فرصت پژوهشی و تحقیقاتی ارائه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده کردند.

دانش‌بنیان‌ها محصولی برای مدیریت بهینه آپارتمان‌ها طراحی کردند

یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با طراحی سامانه جامع مدیریت ساختمان موارد اختلاف برانگیزی همچون هزینه شارژ و قبوض را مدیریت کند.

ستاری: زیست فناوری حوزه‌ای درآمدزا برای کشورها محسوب می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به زیست فناوری به عنوان حوزه‌ای درآمدزا اشاره کرد، گفت: آینده دنیا، در این حوزه رقم می خورد و این حوزه بسیار ثروت افزا است.

ستاری: ایده‌پردازان جوان پیروز میدان مبارزه با اقتصاد نفتی هستند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، با بیان این که مبارزه امروز میان فعالان زیست بوم نوآوری و یکه‌تازان فرهنگ خام‌فروش و نفت‌محور است، گفت: فرهنگ اقتصاد نفتی با روح نوآوری، تعارض و تناقض دارد و هنر فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری، خلق ارزش افزوده از نوآوری، به مثابه بزرگ‌ترین موهبت خداوند برای بشر است.
پذیرش ۱۲ هزار نفر از شرکت‌کنندگان آزمون دکتری در دانشگاه‌های دولتی
رییس سازمان سنجش خبر داد:

پذیرش ۱۲ هزار نفر از شرکت‌کنندگان آزمون دکتری در دانشگاه‌های دولتی

رییس سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: ظرفیت پذیرش کنکور دکتری ۱۴۰۰ هنوز نهایی نشده است اما پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۲ هزار نفر از شرکت‌کنندگان این آزمون در دانشگاه‌های دولتی پذیرش شوند.
فروش ۱۲ میلیارددلاری دانش‌بنیان‌ها در حال طعنه زدن به اقتصادنفتی است
ستاری:

فروش ۱۲ میلیارددلاری دانش‌بنیان‌ها در حال طعنه زدن به اقتصادنفتی است

معاون علمی‌وفناوری رییس جمهوری در دیدار با وزیر تحقیقات‌وآموزش‌عالی سوریه گفت:بزرگترین استارتاپ‌های منطقه در حوزه‌ نانو، زیست‌فناوری، فناوری اطلاعات‌وارتباطات و هوافضا متعلق به ایران است که فروش آنها به بیش از ۱۲میلیارد دلار در سال رسیده و این اقتصاد در حال طعنه زدن به اقتصاد نفتی است.
صفحه  از ۲۶
به روایت تصویر