اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱

3 کاتالیست ایران‌ساخت رونمایی شد تا صنعت پتروشیمی از واردات بی‌نیاز شود

در نخستین روز از دومین همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست در صنعت پتروشیمی و پالایش نفت، از 3 محصول کاتالیست ایران‌ساخت رونمایی شد تا این صنعت بدون نیاز از واردات به مسیر خود ادامه دهد.
3 کاتالیست ایران‌ساخت به صنایع نفت و پتروشیمی ملحق شد؛

بهشتی: از ورود محصولات دانش‌بنیان به بازارهای صادراتی حمایت می‌شود

در همایش دوسالانه بومی‌سازی کاتالیست در صنعت پتروشیمی و پالایش نفت از 3 کاتالیست ایران‌ساخت شرکت نفت و گاز سرو رونمایی شد.
دعوت از همه فعالان صنعت فضایی برای نمایش توانمندی‌ها

دعوت از همه فعالان صنعت فضایی برای نمایش توانمندی‌ها

دبیرخانه‌ کنفرانس ظرفیت صنعت فضایی در دومین فراخوان با تاکید بر برنامه‌ریزی برای شناسایی همه استعدادهای صنعت فضایی موجود در کشور، از شرکت‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقی و صنعتی و پژوهشکده‌ها دعوت کرد تا توانمندی‌هایشان را در این کنفرانس و نمایشگاه جانبی آن ارائه دهند.
ورود نخستین محصول سلول‌درمانی ایران‌ساخت به فهرست دارویی کشور

ورود نخستین محصول سلول‌درمانی ایران‌ساخت به فهرست دارویی کشور

ریکالرسل به عنوان نخستین محصول سلولی ایران‌ساخت برای درمان بیماری پوستی ویتیلیگو، با تایید معاونت غذا و دارو در فهرست دارویی کشور قرار گرفت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

راه‌گشای توسعه علمی در سوریه راه‌اندازی زیست‌بوم فناوری است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع دانشجویان و فارغ‌التحصیلان سوری در ایران بر شکل‌گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در این کشور مبتنی بر فرهنگ و دارایی‌های بومی آن با همکاری دانش‌بنیان‌های ایرانی تاکید کرد.

ستاری: باید دانشگاه با اقتصاد و مردم همراه شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکیدبراینکه دانشگاه باید با اقتصاد و مردم همراه شود، گفت: تا زمانی که بخش خصوصی با دولت همراه نشود نمی‌توان انتظار تغییر داشت و حل مشکلات مردم تنها از طریق سرمایه گذاری در این بخش است و بحث تجاری‌سازی و اقتصاد دانش بنیان چیزی جز سرمایه گذاری در بخش خصوصی نیست.
تنظیم‌گری در زیست بوم ارتباطات حول محور توجه به ۳ اصل
وزیر ارتباطات وظایف کلیدی سازمان تنظیم مقررات را تشریح کرد؛

تنظیم‌گری در زیست بوم ارتباطات حول محور توجه به ۳ اصل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: توسعه عادلانه دسترسی همه مردم ایران به خدمات پرسرعت و با کیفیت ثابت و سیار توام با تحریک تقاضا برای خدمات دیجیتال بومی در کنار حمایت از طیف متنوع صاحبان کسب‌وکارها، تنظیم‌گری در این زیست بوم را به یکی از دشوارترین وظایف حاکمیتی بدل کرده است.
معاونت علمی و فناوری:

۱۷ قرارداد طرح کلان ملی فناوری در ۷ استان منعقد شد

مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام کرد: در ۳ ماه گذشته، قرارداد ۱۷ طرح جدید در حوزه نیازهای اساسی و راهبردی کشور در ۷ استان با اعتبار کل ۲۵۶.۴ میلیارد تومان منعقد شد.

همکاری شبکه تبادل و انتقال فناوری دی ۸ با کنگره سلامت کشورهای اسلامی

قائم‌ مقام دبیر شبکه D۸-TTEN گفت: شبکه تبادل و انتقال فناوری دی هشت (هشت کشور در حال توسعه اسلامی) با کنگره سلامت کشورهای اسلامی برای توسعه کسب و کارهای فناورانه کشورهای مسلمان در حوزه سلامت و مشارکت در حمایت از استارتاپ‌های حوزه سلامت این کشورها همکاری می‌کند.

موفقیت متخصصان ایرانی در تصویربرداری نوری پیشرفته از جریان خون مغزی

گروهی از متخصصان کشور موفق به تصویربرداری نوری پیشرفته از جریان خون مغز و بافت زنده با روش کانتراست اسپکلی لیزری با میدان دید و سرعت بالا شدند.
صفحه  از ۳۱
به روایت تصویر
تازه ها