اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی
معاونت درمان وزارت بهداشت در ابلاغیه ای اعلام کرد:

ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی

معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی تاکید کرد.
نماینده یونیسف در ایران:

ایران به سمت از بین بردن انتقال ایدز از مادر به کودک حرکت می کند

نماینده یونیسف در ایران بابیان اینکه سابقه همکاری یونیسف با دولت و ملت ایران ۷ دهه بوده است، گفت:در برنامه پیشگیری از انتقال ایدز از مادر به کودک به ایران کمک کردیم و خوشبختانه ایران به سمتی حرکت می کند که انتقال ایدز از مادر به کودک از بین می رود.
معاون کل وزارت بهداشت:

تحریم‌ها، سلامت و نیازهای پزشکی را هدف گرفته است

معاون کل وزارت بهداشت ضمن تشریح برخی دستاوردهای کشورمان در حوزه مراقبت‌های بهداشتی، گفت: تحریم‌های یکجانبه آمریکا به رغم شعارهای آمریکا، سلامت، نیازهای دارویی، پزشکی و غذایی را هدف گرفته و وقت آن است که سازمان‌های بین‌المللی قاطعانه وضع و تداوم چنین تحریم‌هایی را محکوم کنند.
وزیر بهداشت تاکید کرد

لزوم پرهیز از دوقطبی و امنیتی شدن فضای دانشگاه‌ها

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم پرهیز از دوقطبی شدن و امنیتی شدن فضای دانشگاه ها، گفت: امروز باید سعی کنیم دیدگاه ها را بجای منازعه و مشاجره، به مفاهمه رهنمون کنیم.
تحقیقات در زمینه سرطان، امیدهای زیادی را برای درمان به وجود آورده است
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

تحقیقات در زمینه سرطان، امیدهای زیادی را برای درمان به وجود آورده است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: به سختی می توان از حمایت های دولتی برای حمایت از تحقیقات بهره گرفت، لذا چنانچه به منابع مردمی وصل شویم، موفق تر عمل کرده و حمایت از طرح های بیشتری را دنبال خواهیم کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت:

ارسال الکترونیکی اسناد به بیمه ها از اولویتهای مهم حوزه درمان است

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات پزشکی گفت: ‌راهی جز الکترونیکی شدن خدمات نداریم و یکی از اولویت‌های ما ارسال الکترونیکی اسناد به بیمه‌ها است به صورتی که امیدواریم تا پایان سال جاری همه بیمارستان‌ها، اسناد خود را به صورت الکترونیک ارسال نمایند.
وزیر بهداشت

سیستم مالی بیمارستان ها باید تغییر کند

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم تغییر سیستم پرداخت در بیمارستان ها، گفت: سیستم مالی بیمارستان ها باید تغییر کند و باید به سمت سیستم های مالی مدرن مانند DRG حرکت کنیم تا فاصله بین گروه های مختلف، از بین برود
ایجاد 37 هزار شغل در شهرک صنعتی دارویی برکت
وزیر بهداشت در استان البرز خبر داد:

ایجاد 37 هزار شغل در شهرک صنعتی دارویی برکت

وزیر بهداشت با بیان اینکه شهرک دارویی برکت به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در زمینی با مساحت بالغ بر ۲۰۰ هکتار ایجاد شده است، گفت: در ایجاد این شهرک، استانداردهای تدوین شده رعایت و زیرساخت‌های لازم برای فعالیت کارخانه‌های مختلف دارویی فراهم شده است.
معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد:

سفر سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای انجام امور درمانی به ایران

معاون کل وزارت بهداشت گفت: سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای مسایل درمانی به ایران سفر می کنند و هدف ما این است که ایران به مرکز اتصال منطقه در گردشگری سلامت تبدیل شده و به کشورهای دوست و همسایه خدمات ارائه دهد.
هدف‌گذاری برای کاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد

هدف‌گذاری برای کاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو

رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از تمامی فعالان اقتصادی و دارویی خواست تا تا ظرف یک سال آینده با کمک و پشتیبانی ستاد اجرای فرمان امام (ره) ۵۰۰ میلیون دلار از واردات دارو را کاهش دهند.
صفحه  از ۵۸
به روایت تصویر