اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
در اولین روز هفته سلامت عنوان شد؛

ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات تشخیصی و درمانی سرطان

مشاور معاون درمان در امور سرطان و رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، در اولین روز از هفته سلامت که به عنوان "عدالت در دسترسی به خدمات سلامت؛ حق مردم، مسئولیت حکومت " نامگذاری شده است، ارتقای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، توسعه نیروی انسانی و همچنین ارائه خدمات استاندارد را سه راهبرد مهم برای بهبود مراقبت سرطان عنوان کرد و بر افزایش دسترسی عادلانه مردم به خدمات تشخیصی و درمانی سرطان تاکید کرد.
مدیر کل امور حقوقی، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو خبر داد:

معرفی 242 فروشگاه اینترنتی داروی قاچاق به مراجع قضایی

مدیر کل امور حقوقی، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو از معرفی 242 فروشگاه اینترنتی داروی قاچاق به مراجع قضایی خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت:

شیوع اختلالات روانپزشکی در تهران ٣٠ درصد است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس آمارهای به دست آمده میزان شیوع اختلالات روانپزشکی در تهران2 / ٣٠ درصد است اما شیوع این اختلال در کشور 4 / 23 درصد از کل جمعیت بالغ است.
تریبون ها نباید محلی برای انعکاس اخبار ناامیدکننده باشند
وزیر بهداشت:

تریبون ها نباید محلی برای انعکاس اخبار ناامیدکننده باشند

وزیربهداشت با بیان اینکه اگر آبی برای مردم نمی آوریم، کوزه ای را نیز نشکنیم، بر انتقال اخبار صحیح و امیدبخش در جامعه تاکید کرد و گفت: بعضی از افراد برای اینکه دیده شوند با بیماری خودشیفتگی، دائم اخبار ناامیدکننده به جامعه منتقل می کنند و پیش بینی هایی می کنند که دانش و مسئولیت آن را ندارند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:

حذف یک میلیون بیمه شده غیرفعال در هم پوشانی با سازمان‌های بیمه‌گر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر رفع هم‌پوشانی بیمه ها گفت: تاکنون حدود یک میلیون بیمه شده غیرفعال با اجرای طرح رفع هم‌پوشانی با سازمانهای بیمه‌گر حذف شده‌اند.
وزیر بهداشت در آیین افتتاح 115 پروژه اورژانس پیش بیمارستانی:

حضور زنان در اورژانس ۱۱۵ از سال آینده

وزیر بهداشت از حضور تکنسین‌های زن در اورژانس در سال ۹۷ خبر داد و گفت: امروز ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی افتتاح شد که عمده آنها در مناطق کم‌برخوردار بوده است.
وزیر ارتباطات در نشست مشترک با وزیر بهداشت:

پیشنهاد سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه باید کارگروهی مشترک میان دو وزارتخانه برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود، گفت: باید شاخص هایی برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مشخص شود.
اگر کشور بخواهد پیشرفت کند باید از مسیر علم و پژوهش عبورکند
وزیر بهداشت در همایش دستیابی به مرجعیت علمی:

اگر کشور بخواهد پیشرفت کند باید از مسیر علم و پژوهش عبورکند

وزیر بهداشت با اشاره به وجود 625 عضو هیات علمی با شاخص اچ ایندکس بیشتر از 15 در حوزه علوم پزشکی در کشور، گفت: اگر کشور بخواهد پیشرفت کند و به افق 1404 دست پیدا کند از مسیر علم و پژوهش و احترام به افرادی که در این حوزه سربازان افتخار آفرین وطن و از قهرمانان ملی هستند، میسر است.
برداشت ۱۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین ۲ واکسن
سخنگوي وزارت بهداشت :

برداشت ۱۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین ۲ واکسن

سخنگوی وزارت بهداشت از صدور مجوز برداشت ۱۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک خبر داد.
با حضور وزیر بهداشت؛

2 داروی جدیدایرانی برای بیماری‌های قلبی و هپاتیت C معرفی شد

با حضور وزیر بهداشت در پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد بیمارستان شریعتی تهران، دو داروی جدید سووداک(SOVODAK) با خاصیت درمان هپاتیت C و داروی پلی پیل(POLYPII) با خاصیت ضد انعقاد خون و کاهنده فشار خون و چربی خون برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی معرفی شد.
صفحه  از ۲۱
به روایت تصویر