اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
وزیر بهداشت در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه:

تحریم های یکجانبه علیه ایران بر سلامت مردم اثرات منفی دارد

وزیر بهداشت تاکید کرد: تحریم های یکجانبه و ظالمانه اخیر علیه مردم ایران، حتما تاثیرات منفی بر روی سلامت آنها و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی خواهد داشت که متاسفانه اقشار آسیب پذیر نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و لازم است که سازمان جهانی بهداشت همپا با سایر سازمانهای بین المللی و دولت ها، جلوی این تحریم ها را بگیرد.
برای تأمین سلول‌های بنیادی و اهدای پلاسما؛

امضای سند تفاهم میان سازمان انتقال خون و وزارت بهداشت

سند تفاهم تأمین سلول‌های بنیادی و اهدای پلاسما میان سازمان انتقال خون ایران و معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شد.

آغاز همکاری های مشترک ایران وارمنستان در حوزه تجهیزات پزشکی

مشاور وزیر و رییس اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، در نشست با معاون وزیر بهداشت ارمنستان گفت: برای گسترش همکاری های مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی می توانیم تفاهم نامه همکاری داشته و به طور جدی و عملیاتی این همکاری ها را دنبال کنیم.
به منظور حضور در اجلاس بین المللی سلامت مادر و کودک؛

وزیر بهداشت وارد هند شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به منظور حضور در اجلاس بین المللی سلامت مادر و کودک که 12 و 13 دسامبر(امروز و فردا) در دهلی نو برگزار می شود، وارد هند شد.
وزیر بهداشت:

ایجاد دانشکده در شهرهای کوچک مانند جدا کردن نوزاد از مادر است

وزیر بهداشت بابیان اینکه اقدامات نامناسبی در حوزه آموزش در کرمان انجام شده گفت: افتخار نیست که بگوییم در استان تعداد دانشگاه های علوم پزشکی زیادی وجود دارد؛ اینکه بخواهیم در هر شهر یک دانشکده ایجاد کنیم به صلاح نیست و ایجاد دانشکده های کوچک در شهرهای کوچک مانند جدا کردن نوزاد از مادر است در حالیکه اگر این مراکز تجمیع شوند می توانند قدرت بیشتری در حوزه علم و دانش داشته باشند.
حضور ایران در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هند
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل اعلام کرد:

حضور ایران در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هند

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از سفر وزیر بهداشت کشورمان به هند به منظور شرکت در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در این کشور خبر داد و گفت: در این اجلاس، فعالیت کشورها در زمینه بهبود خدمات بهداشت مادر و کودک و تغذیه و چالش های پیش روی کشورهای شرکت کننده در این زمینه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
رتبه 53 کشور در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات  
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

رتبه 53 کشور در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات  

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:  در نتیجه آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، پس از بررسی 15 ساله آمار تصادفات، ایران از رتبه هشتم دنیا از نظر کاهش مرگ و میر حوادث جاده ای به رتبه 53 رسیده که حاصل تلاش و اقدامات صورت گرفته در کشور است.
رییس بنیاد بیماری های خاص در سبزوار:

برنامه های جدیدی در زمینه بیماران خاص دردست اقدام است

رییس بنیاد بیماری های خاص در سبزوار گفت: برنامه های جدیدی در زمینه بیماران خاص به ویژه اوتیسم داریم که آنها را دنبال می‌کنیم.
اصطلاحی به عنوان داروی آزاد وجود ندارد
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

اصطلاحی به عنوان داروی آزاد وجود ندارد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: حداکثر پوشش بیمه ای از سوی دولت و سازمان های بیمه‌گر با توجه به بودجه بیماران خاص و صعب العلاج و مابه تفاوت قیمت ارز از طریق سازمان های بیمه گر در سطح عرضه اعمال می شود.
وزیر بهداشت در مراسم تجلیل از تلاش‌های ماندگار دکتر ایرج فاضل:

دکتر فاضل از فرزندان شایسته ایران زمین است

وزیر بهداشت با بیان اینکه دکتر فاضل یکی از فرزندان شایسته ایران زمین است،گفت:دکترفاضل مانندانسان های بامرام، از گوهرهای کمیاب است که موفق شده در مرتبه ای بالاتر از اخلاق و فارغ از گرایش های فکری و سیاسی، به کشور، به دین و مردم خدمت کند و امیدوارم تندرست و همواره عزیز باشند و افتخار می کنم که ارادتمند یک انسان با مرام هستم
صفحه  از ۳۸
به روایت تصویر