اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

ضرورت جلوگیری از انتشار اخبار کذب درباره شیر

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اخبار کذب و خلاف واقعی مثل وجود سم آفلاتوکسین در شیر موجب می شود که مردم همان مقدار از شیر که مصرف می کردند را هم از سبد غذایی روزانه خود حذف کنند که این امر پیامدهای زیانباری به دنبال دارد.
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد:

توزیع روزانه بیش از 200 هزار نسخه الکترونیک در سامانه پرونده الکترونیک سلامت

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: در تمامی مراکز وابسته با دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سطح یک و دو خدمات، امکان نسخه نویسی الکترونیک فراهم شده و روزانه بیش از 200 هزار نسخه الکترونیک در سامانه توزیع می شود.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران :

کاهش ۹۰ درصدی انواع سرطان‌ها و زگیل‌ها با تزریق واکسن Hpv

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد سرطان های دهانه رحم عامل دوم مرگ بعد از سرطان های پستان است، گفت: در کاهش این بیماری دنیا به سمت واکسن HPV برای پیشگیری از سرطان ها و عوارض ناشی از عفونت ها با HPV رفته است که با تزریق این واکسن ۷۰ تا ۹۰ درصد ابتلا به سرطان کاهش می یابد.
نبود ریجستری ثبت بیمار مهم‌ترین عامل نبود آمار مشخص بیماری پوستی است
رییس انجمن متخصصین پوست ایران مطرح كرد:

نبود ریجستری ثبت بیمار مهم‌ترین عامل نبود آمار مشخص بیماری پوستی است

رییس انجمن متخصصین پوست ایران نبود ریجستری ثبت بیمار را از مهم‌ترین عوامل در نبود آماری مشخص از بیماری پوستی دانست و گفت: متاسفانه به دلیل نداشتن ریجستری ثبت بیمار هنوز آماری مشخص از شایعه ترین بیماری پوستی در کشور نداریم .
رییس مرکز آموزشی پژوهشی بیماری پوست ‌و جذام:

سالانه بین ۱۵ تا ۲۵ هزار موردجدید بیماری سالک در ایران دیده می شود

رییس مرکز آموزشی پژوهشی بیماری پوست ‌و جذام با اشاره به اینکه ۹۰ درصد موارد سالک در ۷ کشور دنیا اتفاق می افتد، اظهار داشت: متاسفانه کشور ما نیز یکی از مناطق آلوده به این بیماری است که سالانه بین ۱۵ تا ۲۵ هزار مورد جدید در آن دیده می شود که این تنها موارد ثبت شده توسط وزارت بهداشت می باشد.
اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سیل بسیار ستودنی است
وزیر بهداشت:

اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سیل بسیار ستودنی است

وزیر بهداشت،گفت: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قبل، حین و بعد از وقوع سیل گسترده جنوب استان سیستان و بلوچستان و شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه، ببسیار ستودنی است و از بهورزان، کادر بهداشتی و درمانی، نیروهای اورژانس و دست اندرکاران حوزه سلامت این استان، تشکر ویژه می کنم.
اجازه نداده ایم که تولیدات ملی زیر بار واردات دارویی له شوند
وزیر بهداشت در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

اجازه نداده ایم که تولیدات ملی زیر بار واردات دارویی له شوند

وزیر بهداشت تاکید کرد: ما تاکنون اجازه نداده ایم که تولیدات ملی زیر بار واردات دارویی له شوند و امیدوارم با این روند، به خودکفایی ملی در عرصه تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی کشور کمک شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

داخلی سازی محصولات پزشکی باعث توسعه تکنولوژی و دانش شده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در حال حاضر بهترین داروها و تجهیزات پزشکی در کشور تولید می شود اما فرهنگ عمومی و زیرساخت های فکری، مصرف کالای خارجی را ترجیح می دهد که باید با این فرهنگ و زیرساخت فکری، مبارزه کنیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت:

ایران رتبه هفتم جهان در بخش داروسازی را داراست

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: با تلاش محققان کشور در بخش داروسازی رتبه هفتم جهان و رتبه نخست در منطقه را دارا می باشیم .
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

کاهش بودجه تحقیقاتی ایران در GDP از 0.5 به حدود 0.3 درصد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: بودجه تحقیقاتی ایران در GDP از .۰۵ به حدود ۰.۳ کاهش یافته و محققین کشور نسبت به ۲۵ سال پیش در پژوهش، فقیرتر شده اند و گاهی قادر به پرداخت حق الزحمه همکاران خود نیستند.
صفحه  از ۸۲
به روایت تصویر