اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲

دستور وزیر بهداشت برای تامین داروهای بیماران خاص و برخورد با محتکران

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه هرگونه احتکار دارو جرم است و با آن برخورد جدی خواهد شد، از راه اندازی نظام کسب اطلاع و واکنش سریع در حوزه دارو و ملزومات پزشکی خبر داد و بر تأمین جدی داروهای بیماران خاص تأکید کرد.
معاون اجتماعی وزرات بهداشت:

نخستین جشنواره ادبیات سلامت برگزار می‌شود

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» خبر داد.
تجهیز بیش از 93 درصد بیمارستانهای کشور به دستگاه فعال بی خطر ساز زباله
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

تجهیز بیش از 93 درصد بیمارستانهای کشور به دستگاه فعال بی خطر ساز زباله

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:بیش از 93 درصد بیمارستانهای کشور مجهز به دستگاه فعال بی خطر ساز زباله های بیمارستانی هستند و 4/2 درصد دستگاه فعال بی خطر ساز دارند امامشان تعمیرات هستند. 
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل خبر داد:

افزایش همکاری های بین المللی وزارت بهداشت با کشورهای مختلف

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل تاکید کرد: شرایط اخیر کشور نه تنها موجب کاهش همکاری های بین المللی نشده، بلکه افزایش روابط را نیز به همراه داشته و بر اهمیت همکاری های بین المللی نیز، افزوده است.
مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو :

تقویت تولیدکننده‌های داروهای طبیعی در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد

مدیرکل اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به ممنوعیت ثبت و ورود داروهای طبیعی جدید از شهریور سال گذشته، گفت: تقویت تولیدکننده های داروهای طبیعی در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.
وزیر بهداشت:

مردم برای تامین دارو با مشکل مواجه نخواهند شد

وزیر بهداشت گفت: در آینده کمبود دارو اتفاق نخواهد افتاد و مردم برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل مواجه نخواهند شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

طلب ۷۰۰ میلیارد تومانی وزارت بهداشت از بیمه‌ های تجاری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه مطالبات بخش اورژانس مراکز دولتی از بیمه های تجاری بین 600 تا 700 میلیارد تومان است، گفت: در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که در صورت عدم پرداخت مطالبات وزارت بهداشت، ارائه خدمات درمانی برای مصدومان ترافیکی تحت الشعاع قرار گرفته و در نهایت، مردم آسیب ببینند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت :

اجتماعی شدن سلامت، یک ضرورت است نه یک انتخاب

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: اجتماعی شدن سلامت با مشارکت مردمی، همکاری‌های بین‌بخشی و برقراری عدالت در سلامت روی خواهد داد و اجتماعی شدن سلامت در نگاه و رویکردهای روزآمد، یک ضرورت است نه یک انتخاب.

سامانه ثبت وقایع ناخواسته حیاتی رونمایی شد

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزرات بهداشت گفت: ثبت و گزارش وقایع ناخواسته حیاتی با هدف اصلاح فرآیند و جلوگیری از رخداد مجدد صورت می گیرد که بسیاری از دانشگاه ها در این راستا همراه وزارت بهداشت بوده اند.
بدون نظارت، امکان ارائه خدمت ایمن و با کیفیت وجود نخواهد داشت
معاون درمان وزارت بهداشت:

بدون نظارت، امکان ارائه خدمت ایمن و با کیفیت وجود نخواهد داشت

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: وظیفه اصلی ما دفاع از حقوق بیمار و ارائه خدمات درست و با کیفیت است. بنابراین برای اینکه حقوق مردم تحقق یابد و همچنان شیرینی طرح تحول احساس شود، باید نظارت های مستمر و جدی انجام شود.
صفحه  از ۲۸
به روایت تصویر