اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
هیچگونه افزایش قیمت بر تجهیزات پزشکی اعمال نشده است
سخنگوی وزارت بهداشت

هیچگونه افزایش قیمت بر تجهیزات پزشکی اعمال نشده است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:هیچگونه افزایش قیمتی بر تجهیزات و کالا‌های پزشکی اعمال نشده است و در تمام موارد با قیمت تعیین شده قبلی باید این موارد به فروش برسند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

اجلاس منطقه ای سالمندی در ایران برگزار می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در یازدهمین نشست دولت های عضو کنوانسیون رعایت حقوق معلولان، از برگزاری اجلاس منطقه ای سالمندی در تهران خبر داد و گفت: این اجلاس در هفته اول آبان و با حضور ۳۰۰ میهمان خارجی برگزار می شود.
جلب مشارکت مردم و جوامع مدنی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر

جلب مشارکت مردم و جوامع مدنی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر

نایب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر درخصوص جلب مشارکت ذی‌نفعان و تعیین مقررات در پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر و خدمات سلامت روان اظهار داشت: دولت ها باید تعامل مناسبی با بخش خصوصی، دانشگاه ها، جامعه مدنی و مردم داشته باشند و با رویکرد جامعه نگر و با نظر به تجارب و چالش ها، مدل های مبتنی بر جامعه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر را تبیین نمایند.
فوق تخصص بیماری های عفونی مطرح کرد:

واکسن HPV عارضه ندارد

دکتر مینو محرز، فوق تخصص بیماری های عفونی با بيان اینکه واكسن HPV عارضه اي ندارد، بر تزريق اين واكسن تاكيد كرد و گفت: نوع 16 ویروس HPV با سرطان دهانه رحم رابطه مستقیم دارد.
تفاهم نامه احداث مرکز پزشکی هسته ای به امضا رسید
با حضور وزیر بهداشت و رییس سازمان انرژی اتمی:

تفاهم نامه احداث مرکز پزشکی هسته ای به امضا رسید

تفاهم نامه احداث و تامین منابع مالی مرکز بزرگ آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان با حضور وزیر بهداشت و رییس سازمان انرژی اتمی به امضا رسید.
رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت خبر داد:

آمادگی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت برای پوشش مراسم ارتحال امام

رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: این مرکز با هماهنگی و همکاری ستاد مراسم ارتحال و کمیته بهداشت و درمان، برنامه ریزی لازم برای کنترل عوامل محیطی در کلیه مراحل تهیه مواد اولیه و فرآیند تهیه، نگهداری، انتقال و توزیع بین زائرین را انجام داده و در تمام مراحل با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی البرز، تهران، ایران و شهید بهشتی اقدامات لازم را انجام داده است.
رییس انستیتو پاستور ایران مطرح شد:

امکان تولید واکسن HPV در داخل کشور وجود دارد

رییس انستیتو پاستور ایران با تاکید براینکه امکان تولید واکسن HPV در داخل کشور وجود دارد، گفت: درحال حاضر دانشمندان ایرانی روی این واکسن کار کرده اند و پیشرفت های خوبی حاصل شده است، بنابراین در نقطه صفر نیستیم.
دبيرخانه ستاد كشوري كنترل دخانيات مرکز سلامت محیط و کار اعلام کرد:

70 نوع از ترکیبات موجود در مواد دخانی سرطانزا است

براساس اعلام دبيرخانه ستاد كشوري كنترل دخانيات مرکز سلامت محیط و کار، درصورت عدم برنامه ریزی و پیشگیری لازم در مهار اپیدمی دخانیات، کشورهای ایران، مصر و پاکستان تا 40 سال آینده بیشترین میزان مصرف دخانیات را خواهند داشت.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

نوروویروس علت مسمومیت مردم کلاردشت بوده است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که در طول ۲۴ ساعت گذشته روند مراجعه بیماران مبتلا به بیماری گوارشی در شهرستان کلاردشت رو به کاهش بوده است، افزود : همه بیماران مراجعه کننده پس از انجام اقدامات درمانی لازم به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند و در حال حاضر هیچ مورد بستری در بیمارستان نداریم .
مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی ۳۹ هزار نوزاد مبتلا به بيماري کم کاری تیرویید درکشور

سرپرست دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت از شناسایی ۳۹ هزار نوزاد مبتلا به بيماري کم کاری تیرویید در کشور با روش غربالگری بعداز تولد خبر داد.
صفحه  از ۲۴
به روایت تصویر