اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت مطرح کرد:

هدف گذاری برای اول شدن در حوزه گردشگری سلامت در منطقه

رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، گفت: در سال 96 حدود 300 هزار بیمار بین الملل وارد کشور شده و این رقم در سال جاری 1.5 تا 2 برابر افزایش پیدا کرده است، البته براساس سندچشم انداز 20 ساله، باید تا سال 1404 به عدد دو میلیون گردشگر سلامت در سال دست پیدا کنیم.
تکمیل عادلانه پروژه های نیمه تمام وزارت بهداشت
معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت تاکید کرد:

تکمیل عادلانه پروژه های نیمه تمام وزارت بهداشت

معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: باید پروژه‌های نیمه تمام وزارت بهداشت عادلانه ادامه پیدا کند و یا عادلانه واگذار شود. واقعیت این است که وزارت بهداشت می‌تواند به افراد کم توان و محروم در مناطق ‏مختلف کمک کند و این یک رسالت است.
اجرای بیش از 9 هزار پروژه در وزارت بهداشت
معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبرداد:

اجرای بیش از 9 هزار پروژه در وزارت بهداشت

معاون سابق توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت پشتیبانی از ماموریت های انجام شده در حوزه سلامت را از وظایف معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی دانست و گفت: در حوزه عمرانی بیش از ۹ هزار پروژه با مساحتی بالغ بر ۵ میلیون متر مربع به پایان رسید و ۳۰ هزار تخت جدید به بخش درمانی افزوده شد.
وزیر بهداشت:

وزارت بهداشت نباید وارد بنگاه داری اقتصادی شود

وزیر بهداشت تاکید کرد: نباید بگذاریم وزارت بهداشت به جای ارائه خدمت وارد بنگاه داری اقتصادی شود.
رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد:

استقرار آمبولانس های اورژانس در مسیرهای راهپیمایی 22 بهمن

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در مجموع، حضور 7 هزار نیروی کادر فوریت های پزشکی، 5500 آمبولانس و 64 اتوبوس آمبولانس در مسیرهای راهپیمایی روز 22 بهمن پیش بینی شده است.
وزیر بهداشت

دیواری بین دانشگاه آزاد و دولتی وجود ندارد

وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دیواری بین دانشگاه آزاد و دولتی وجود ندارد و ما مشتاقیم که بخش خصوصی با رعایت استانداردها و حقوق شهروندی به حوزه سلامت وارد شود.

افتتاح 1300 پروژه بخش بهداشت و سلامت در دهه فجر

بیش از یک هزار و 300 طرح بهداشتی، درمانی، آموزشی، کمک آموزشی، ورزشی و رفاهی در دهه فجر در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور افتتاح می شود.
64 درصد جمعيت كشور دچار اضافه وزن و چاقي هستند
معاون وزارت بهداشت اعلام كرد:

64 درصد جمعيت كشور دچار اضافه وزن و چاقي هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت بااشاره به افزايش چاقي سطح كشور به ويژه مدارس در سطح كشور، گفت: متاسفانه چاقي در كشور ما در حال افزايش است و 64 درصدجمعيت كشور يا با اضافه وزن و يا با چاقي حاد مواجه هستند و سه استان سمنان قم و تهران بيشترين اضافه وزن را در كشور دارند .
جذب 19 هزار پرستار در سال 98-99
معاون پرستاري وزارت بهداشت اعلام كرد:

جذب 19 هزار پرستار در سال 98-99

معاون پرستاري وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشكي اعلام كرد: در سال 98-99 با تصويب قانون و تاييد وزرات بهداشت 19 هزار پرستار جديد جذب مي شود كه مشكل كمبود پرستار را در كشور حل خواهد كرد.
کمک ۴۰۰ میلیاردی خیرین به بخش سلامت در ۶ ماهه نخست سال
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اعلام کرد:

کمک ۴۰۰ میلیاردی خیرین به بخش سلامت در ۶ ماهه نخست سال

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به کمک ۴۰۰ میلیاردی خیرین حوزه سلامت در ۶ماهه نخست سال، گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که مردم بیمار نشوند و پیشگیری قبل از درمان را مدنظر داشته باشیم.
صفحه  از ۴۴
به روایت تصویر