اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

ماجرای جاسازی قرصهای مشکوک در کیک‌های خوراکی

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه گزارشات واصله به وزارت بهداشت مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک‌های خوراکی،‌ به هیچ عنوان به خط تولید این محصولات مربوط نیست،‌ گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان،‌ مشخص شد این قرص‌ها پس از تولید و در مرحله‌ عرضه داخل کیک‌ها گذاشته شده‌است.
در سفر وزیر بهداشت به قم انجام شد؛

امضای دو تفاهم نامه درحوزه سلامت

دو تفاهم نامه مهم حوزه سلامت شامل گسترش و نوسازی امکانات درمانی شهر مقدس قم به ویژه منطقه کم برخوردار نیروگاه و امامزاده ابراهیم و همچنین ایجاد دانشگاه بین المللی طب سنتی، ایرانی و مکمل توسط وزیر بهداشت در سفر به قم، امضا شد.
وزیر بهداشت دربازدید از روند احداث بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم

مراقبت‌ها برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا نباید قطع شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که ویروس آنفلوآنزا در کشور مهار و روند شیوع آن سیر نزولی پیدا کرده است، گفت: البته مراقبت‌ها نباید قطع شده و باید مردم مسائل بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.
پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز دانشجو؛

دانشجو، همواره محور اصلی نقش آفرینی تحول گرایانه بوده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درپیامی به مناسبت 16 آذر بیان کرد: ، ایران نیازمند شنیدن صدای حق طلبانه دانشجویان در دفاع از مرزهای پاکیزگی، عدالت گستری و آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی است،
نمکی: موج آنفلوانزای فصلی در کشور مهار شده است

نمکی: موج آنفلوانزای فصلی در کشور مهار شده است

وزیر بهداشت با بابیان اینکه خوشبختانه موج آنفلوآنزای فصلی در کشور مهار شده و داروی آن به میزان کافی در مراکز خصوصی و دولتی وجود دارد،گفت: اگر در برخی داروخانه های خصوصی، این دارو توزیع نشده به خاطر جلوگیری از سومصرف دارو و عدم ایجاد مقاومت در درمان‌های بی مورد است.
سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه مطرح کرد؛

توصیه های تغذیه ای برای مقابله با آلودگی هوا

مصرف ویتامین های C , E، شیر و لبنیات کم چرب، ماهی و ریز مغذی هایی مثل روی و منیزیم، همچنین مصرف میوه و سبزی تازه و چای سبز در زمان آلودگی هوا توصیه می شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

پرداخت ۱۰ هزار میلیاردریالی بدهی سازمان بیمه سلامت ایران

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریالی بدهی سال ۹۸ سازمان بیمه سلامت ایران ،گفت: بخش عمده ای از هزینه های سال ۹۸ به داروخانه ها ، بخش خصوصی و دولتی پرداخت شده اما هنوز بدهی سال۹۷ به قوت خود باقی است.
پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی افراد دارای ناتوانی؛

گسترش خدمات توانبخشی یک ضرورت در نظام سلامت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز 12 آذر مصادف با ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامی داشت.

احترام وزیر بهداشت به اعتراض نمادین نمایندگان برخی از تشکل های دانشجویی

نمایندگان تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور در ساختمان وزارت بهداشت، در حرکتی نمادین اعتراض خود را ایستاده اعلام کردند.
در پی تشدید آلودگی هوا صورت گرفت؛

توصیه های رییس سازمان اورژانس کشور در شرایط آلودگی هوا

رییس سازمان اورژانس کشور با توجه به آلودگی هوای در برخی از شهرهای کشور، توصیه هایی برای شهروندان ارائه داد.
صفحه  از ۷۹
به روایت تصویر