اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸

نور خورشید از مهم‌ترین راه‌های تأمین ویتامین D بدن است

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم استان بوشهر گفت: تابش نور خورشید به پوست به‌صورت مستقیم، یکی از منابع مهم تأمین ویتامین D موردنیاز بدن است.
از هر پنج ایرانی یک نفر دچار مشکل فشار خون است
مدیرکل بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت

از هر پنج ایرانی یک نفر دچار مشکل فشار خون است

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در جمعیت 15 تا 64 ساله کشورمان، 19 درصد افراد دارای فشارخون بالا هستند به طوری که از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار مشکل فشارخون بالا دارند. همچنین سه درصد افراد بین سن 25 تا 35 سالگی دارای کسترول بالا هستند.

برخلاف تصور، قدرت یادگیری تا آخر عمر امکانپذیر است

تحقیقات جدید نشان داده که قدرت یادگیری مغز انسان با بالا رفتن سن از بین نمی‌رود. یعنی گفتار «ز گهواره تا گور دانش بجوی»، امکانی کاملا عملی است و حتی سالمندان نیز می‌توانند موضوعات ناشناخته و جدیدی یاد بگیرند؛ فقط باید راه آن را بلد باشند.
عضو هئیت مدیره انجمن سرطان ایران

عوامل محیطی عامل اصلی بروز سرطان

ناصر پارسا: براساس آمار ۷ درصد سرطان ها، ارثی و ژنتیکی و در ۹۳ درصد موارد، عوامل محیطی باعث تولید سرطان‌ها می‌شود.
ارتباط دود دست سوم سیگار با بیماری‌های کبد و دیابت

ارتباط دود دست سوم سیگار با بیماری‌های کبد و دیابت

مطالعات مدل‌های حیوانی نشان می‌دهد دود باقیمانده از سیگار روی لباس ها و مبلمان که به اصطلاح دود دست سوم سیگار نامیده می‌شود، احتمال ابتلا به بیماری‌های کبدی و دیابت را افزایش می دهد.
توصیه هایی برای سلامت و نشاط دانش آموزان

توصیه هایی برای سلامت و نشاط دانش آموزان

همه ساله در آغاز فصل پاییز دانش آموزان با ورود به مدرسه قدم در عرصه کسب علم و دانش می گذارند؛ مسیری که ادامه آن نیازمند حفظ سلامت و شادابی است و دانش آموزان با آشنایی با اصول بهداشتی و رعایت آن می توانند در این مسیر موفق باشند.
جان بابایی در مراسم تکریم و معارفه معاون درمان وزارت بهداشت

طرح تحول سلامت یک جنبش و حرکت وسیع در کشور ایجاد کرد

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که قبل از اجرای طرح تحول سلامت از مشاهده اوضاع نابسامان مردم در حوزه درمان تاسف می خوردیم؛ گفت: اجرای طرح تحول سلامت برای مردم خیر و برکت داشته است و باعث رضایتمندی مردم شد.
آلزایمر: هر 3 ثانیه، یک مبتلا

آلزایمر: هر 3 ثانیه، یک مبتلا

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران با اشاره به این که در هر سه ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر (دمانس) مبتلا می شود، گفت: یک سال تشخیص زودتر پنج سال معلولیت ناشی از آلزایمر را کاهش می دهد.
۲۵ درصد کودکان ایرانی دچار کمبود کلسترول خوب هستند
مدیرکل دفتر سلامت وزارت بهداشت

۲۵ درصد کودکان ایرانی دچار کمبود کلسترول خوب هستند

مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، گفت: حدود ۲۵ درصد از کودکان دچار کمبود تری گلیسیرید یا همان چربی خوب در بدن هستند.
رابطه آلزایمر و بیماری «دو قطبی» کشف شد
توسط محققان پژوهشگاه رویان

رابطه آلزایمر و بیماری «دو قطبی» کشف شد

محققان پژوهشگاه رویان موفق شدند طی تحقیقاتی اثبات کنند که سلول های عامل ابتلا به آلزایمر در افراد با سلول های ابتلا به بیماری «دو قطبی» یکی هستند.
صفحه  از ۱۲
به روایت تصویر