اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۸۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 12 May 2018
سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» صبح امروز (شنبه) با دریادار «جمیل بوردا سوسا» فرمانده ارتش بولیوی به تهران سفر کرده، در محل ستاد نیروهای مسلح دیدار و گفت و گو کرد.

سرلشکر باقری و فرمانده ارتش بولیوی دیدار کردند

به گزارش عصرپرس، بررسی همکاری‌های دو جانبه و گسترش روابط دفاعی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیوی از محورهای گفت و گوی فرمانده ارتش بولیوی با سرلشکر باقری بود.

در ابتدای این دیدار سرلشکر باقری خطاب به فرمانده ارتش بولیوی گفت: با اینکه سفر شما کوتاه مدت است اما امیدوارم با خاطره‌ای خوب کشور ایران را ترک کنید. مردم ما نسبت به تاریخ کشور بولیوی و آقای سیمون بولیوار که انقلاب بولیوی را رهبری کردند احترام خاصی قائل هستند، به طوری که ما در کشورمان خیابانی به نام ایشان داریم و مجسمه آقای بولیوار در تهران ساخته و نصب شده است. مردم ما ذهنیت مثبتی نسبت به کشور بولیوی دارند.

فرمانده ارتش بولیوی نیز در ابتدای این دیدار گفت: بابت دعوتی که از بنده داشتید، تشکر می‌کنم و خرسندم از اینکه به دعوت شما پاسخ دادم. مردم ایران رفتار دوستانه و خوبی با ما داشتند؛ به گونه‌ای که احساس می‌کنم اهل این کشور هستم.

وی درباره بولیوی گفت: کشور ما کوچک و با جمعیت اندک است که در دوره‌های تاریخی تحت عناوین مختلف مورد استعمار قرار گرفته است، اما در سال‌های اخیر به دنبال احیای هویت چند هزار ساله خود هستیم.

این مقام نظامی بولیوی افزود: با توجه به احترامی که در حوزه دفاعی برای کشور ایران قائل هستیم،هماهنگی‌های لازم برای سفر به تهران را انجام دادیم.

قرار است دریادار جمیل بوردا سوسا فرمانده ارتش بولیوی در مدت حضورش در جمهوری اسلامی ایران با تنی چند از مقامات ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی انتظامی دیدار و درباره گسترش روابط ایران و بولیوی گفت و گو کند.

فرمانده ارتش جمهوری بولیوی عصر جمعه 21 اردیبهشت با استقبال رسمی سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی معاون بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح به منظور بررسی همکاری‌های دوجانبه و گسترش روابط دفاعی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیوی وارد تهران شده است.


منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: