اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱
کد خبر: ۳۴۴۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - 06 June 2023
وزیر کشورتاکید کرد:
وزیر کشور با اشاره به ایجاد سامانه ای در ارتباط با رسیدگی به مسایل و مشکلات اتباع خارجی مقیم ایران خاطر نشان کرد: برای رسیدگی بهتر به امور مهاجران لایحه ای نیز در دست تهیه است که در صورت ارائه دیدگاه دست اندرکاران امور مهاجرت، از آن استقبال می کنیم تا پاسخگوی یک سلسله از مشکلات مهاجران در ایران باشد.
اجرای سامانه هوشمند برای رسیدگی بهتر به امور مهاجران مقیم ایرانبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس، احمد وحیدی روز سه شنبه در مراسم افتتاح کارگاه ساماندهی طرح حکمرانی هوشمند مهاجرین در وزارت کشور با اشاره برخی مشکلات مالی که به خاطر نبود حساب بانکی برای اتباع خارجی به خصوص مهاجران افغان در کشور ایجاد می شود، تاکید کرد، داشتن این حساب ها می تواند موجب نظم در گردش مالی آنان شود و از بسیاری اختلافات میان آنان جلوگیری کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه بسیاری از مهاجران افغان در کشور قوانین و مقررات را در جمهوری اسلامی رعایت می کنند و نگاه جمهوری اسلامی ایران به آنان برخورد کریمانه و توام با احترام است ، تصریح کرد: اما در عین حال با آن گروه از اتباع خارجی که نخواهند طبق مقررات قانونی حاکم بر کشور رفتار کنند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وحیدی با اشاره به اینکه با تشکیل سازمان ملی مهاجرت و راه اندازی سامانه مربوط به مهاجران بسیاری از چالش های موجود در این خصوص برطرف می شود، خاطر نشان کرد، وجود چنین سامانه ای موجب می شود آمار دقیقی از مهاجران در کشور داشته باشیم و بتوانیم برنامه ریزی های لازم را برای ارائه خدمات بهتر به عمل آوریم .

وی در خصوص ارایه خدمات به اتباع خارجی مقیم ایران تاکید کرد: سازمان ملی مهاجرت نقطه کلیدی برای رسیدگی به مسایل و مشکلات اتباع خارجی مقیم ایران است.

وزیر کشور با اشاره به ایجاد سامانه ای در ارتباط با رسیدگی به مسایل و مشکلات اتباع خارجی مقیم ایران خاطر نشان کرد، برای رسیدگی بهتر به امور مهاجران لایحه ای نیز در دست تهیه است که در صورت ارائه دیدگاه دست اندرکاران امور مهاجرت، از آن استقبال می کنیم تا پاسخگوی یک سلسله از مشکلات مهاجران در ایران باشد.

وحیدی با تاکید بر این که دست اندرکاران امور مهاجران مقیم ایران باید در انجام وظیفه خود مراقبت های لازم را بعمل آورند، تصریح کرد، رفتار با مهاجران باید در چارچوب قانون باشد.

عبدالله مبینی رئیس سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور نیز در ابتدای این جلسه در سخنان کوتاهی هدف از برگزاری کارگاه دو روزه ساماندهی طرح حکمرانی هوشمند مهاجرین را تشریح کرد.

وی خاطر نشان کرد، بحث در ارتباط با مهاجران بسیار متنوع و متکثر است و باید طرح های نوینی در ارتباط با ارائه خدمات به این عزیزان تهیه و اجرا شود.

مبینی با اشاره به طراحی و تهیه سامانه ای هوشمند برای رسیدگی بهتر به امور مهاجران مقیم ایران در سازمان مزبور خاطر نشان کرد: در کارگاه مزبور ، به عنوان اولین گام ، مدیران کل استان های سراسر کشور در ارتباط با نحوه استفاده از این سامانه، آموزش های لازم را فرا می گیرند.

 
 

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
خانم کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
0
0
سلام من یکی ازاتباه هستم که بدون سرپرست هستم پنج بچه زیر بیست سال دارم وازشما درخاست کمک دارم لطفان برام کمک کنید اوضاع اقتصادی من خیلی خرابه
نام:
ایمیل:
* نظر: