اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری

وزیر بهداشت ساماندهی پیامک‌های برنامه واکسیناسیون کرونا را خواستار شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر لزوم ساماندهی ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی برنامه ملی واکسیناسیون کووید۱۹ به منظور پوشش کامل افراد ثبت نامی در این برنامه، تاکید کرد.
وزیر بهداشت:

۸۰ درصد واکسن‌های کرونا در ۱۰ کشور پیشرفته تزریق شده است

وزیر بهداشت با اشاره به توزیع ناعادلانه واکسن های کووید 19 در دنیا، گفت: تقریباً 80 درصد واکسن های تزریقی در 10 کشور پیشرفته است، درحالیکه 18 کشور با درآمد پایین و متوسط هنوز واکسنی دریافت نکرده اند.

جان باختن ۳۰۴ بیمار کرونایی دیگر در کشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با شناسایی 25 هزار و 582 بیمار جدید رکورد جدیدی از شناسایی روزاذنه بیماران کرونا شکسته شده و با فوت ۳۰۴ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۵ هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

ثبت ملی نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت ملی نخستین کارخانه تولید برق صنعتی کشور به همت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.
مناطق دیدنی ایران در قاب دوربین

مناطق دیدنی ایران در قاب دوربین

ايران به دليل موقعيت جغرافيايي و تمدن اصيل داراي هزاران تفرجگاه، مناطق ديدني ، تاريخي و آموزنده است كه هر انسان فهميده را به خود جذب مي‌كند.
بر اساس ابلاغیه‌ احمدی پور به استاندار تهران

"کاخ ثابت‌ پاسال" در فهرست میراث ملی ثبت شد

مراتب ثبت ملی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال)» در نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار تهران ابلاغ شد.
حسن رحیم‌پور ازغدی

قاره آمریکا را یک خراسانی کشف کرد نه کریستف کلمب!

یک مسلمان خراسانی پیش از کریستف کلمب به امریکا رفته و این قاره را کشف کرده است.
15 دی 1395 خورشیدی برابر با 5 ربیع الثانی 1438 هجری و 4 ژانویه 2017 میلادی

تقویم تاریخ امروز چهارشنبه 15 دیماه

در پي اولتيماتوم دولت روسيه به دولت ايران مبني بر عزل "مورگان شوستر" آمريكايي از سمت خزانه‏داري كل كشور و اخراج وي از ايران، دولت ايران در حالي كه قواي روس در شهرهاي آذربايجان ايران به قتل و غارت و كشتار مردم مشغول بودند به ناچار در برابر خشونت دولت تزاري تسليم شد و به خدمت مستشاران پایان داد.
14 دی 1395 خورشیدی برابر با 4 ربیع الثانی 1438 هجری و 3 ژانویه 2017 میلادی

تقویم تاریخ امروز سه‌شنبه 14 دیماه

غلامرضا ازهاری و غلامعلی اويسی دو تن از ارتشبدهای عالی رتبه ارتش رژيم پهلوی بودند كه در روزهای پايانی عمر رژيم ستم‏شاهی احساس كردند كه اين رژيم نابودشدني است و حضور آنان در ايران ممكن است به قيمت جان آنان تمام شود. از اين رو پس از انتقال اموال بي‏شمارِ خود به خارج از كشور، به اروپا گريختند.
13 دی 1395 خورشیدی برابر با 3 ربیع الثانی 1438 هجری و 2 ژانویه 2017 میلادی

تقویم تاریخ امروز دوشنبه 13 دیماه

در مقطعي كه سراسر ايران، در تظاهرات و راهپيمايي عليه رژيم پهلوي بود و هر لحظه ضعف و انحطاط آن، بيشتر نمايان مي‏شد، سران چهار قدرت بزرگ غرب به پيشنهاد فرانسه، در جزاير گوادلوپ در شرق درياي كاراييب در آمريكاي مركزي گرد هم آمدند و به بررسي رويدادهاي ايران و آينده آن پرداختند.
صفحه  از ۲
به روایت تصویر