اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸

رسیدگی به پرونده بزرگترین شبکه فرار مالیاتی با ۱۲۶ متهم آغازشد

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: نخستین جلسه رسیدگی به پرونده‌ای با موضوع «تشکیل شبکه جعل»، «استفاده از اسناد مجعول»، «رشاء و ارتشاء منتهی به فرار مالیاتی» به مبلغ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان البرز آغاز شد.
اجرای طرح «کاپ» در راستای کاهش تولید پسماند
علیپور مطرح کرد :

اجرای طرح «کاپ» در راستای کاهش تولید پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اجرای طرح «کاپ» را در راستای کاهش تولید پسماند در پایتخت دانست. 

برگزاری تورهای زلزله‌گردی توسط برخی آژانس‌ها!

«خاطرات این سفر هیچ وقت از یادم نمیره. این هم املت آتیشی خوشمزه در منطقه گیلان غرب. جاتون خالی» #املت #ایران #زلزله #کرمانشاه #زلزله_زده و یک فیلم کوتاه از املتی برای صبحانه که روی آتش در حال آماده شدن است.

پس تکلیف سادگی چه می‌شود؟

تمایل به عمل جراحی زیبایی و تغییر چهره در دختران و پسران ایرانی تا حدی فراگیر شده که به یکی از معیارهای ازدواج تبدیل شده است. شاید شلوغی آرایشگاه‌های زنانه با تمایل مردان به داشتن همسرهایی که مژه‌های بلند، ناخن‌های کاشته و ... دارند بی ربط نباشد اما اگر همین روند ادامه پیدا کند، این پرسش پررنگ می‌شود که پس تکلیف سادگی چه می‌شود؟
چرا نخبه‌های ایرانی تمایل به بازگشت ندارند؟

چرا نخبه‌های ایرانی تمایل به بازگشت ندارند؟

محمدصادق الحسینی یکی از نخبه هایی است که یک روز به قصد ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکترا عازم آمریکا می شود اما بعد از خواندن یک ترم همه چیز را رها می کند تا به ایران برگردد.
مدارس زندگی؛ راهی برای نجات دانش آموزان از مدارس پادگانی
گسترش آرام و بی سر و صدای پدیده خروج هدفمند از مدرسه

مدارس زندگی؛ راهی برای نجات دانش آموزان از مدارس پادگانی

بسیاری از پدر و مادرهای جوان و آگاه، تعریف جدیدی از آینده و خوشبختی فرزندان شان دارند. آنها می دانند که سعادت فرزندان شان الزامأ از مدرسه و کتاب های درسی و آموزه های رسمی نمی گذرد بلکه در این است که آنها در زندگی "خوشحال، ماهر، مستقل و مفید" باشند (تقریباً چیزهایی که نظام آموزشی ارائه نمی دهد)

جدیدترین نوع دلواپسی برای خندوانه!

یکی از کارشناسان BBC نسبت به برخی شوخی‌های برنامه «خندوانه» ابراز شگفتی کرد که چگونه چنین طنز‌هایی از سیمای جمهوری اسلامی با آن همه ادعای عدالت طلبی و ظلم ستیزی، پخش می‌شود.

چه رازی پشت اختلاف سنی زوج مشهور نهفته است

اختلاف سنی بسیار زیاد این زوج سرشناس به سوژه جنجالی رسانه‌ها تبدیل شده است.

بیشترین آمار مرگ ومیر کارگران در کدام استان‌هاست

حوادث کار از مهم‌ترین علل مرگ‌ومیر در جهان محسوب می‌شوند. مرکز تحقیقات و تعلیمات وزارت کار در‌ سال ٩٤ اعلام کرد میزان تلفات جانی ناشی از حوادث و بیماری‌‌های شغلی در جهان حدود ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار نفر در ‌سال است که از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در اثر حوادث ناشی از کار و بیش از ٢‌ میلیون نفر نیز به دلیل انواع بیماری‌های شغلی جان خود را از دست می‌دهند.
سوژه‌ی بدخیم فرو ریختن پلاسکو
نگاهی به کارنامه مدیریت شهری و مدرنیسم ایرانی

سوژه‌ی بدخیم فرو ریختن پلاسکو

فرو ریختن ساختمان پلاسکو، فرو ریختن میراث مدرنیسم ایرانی بود. مدرنیسمی که در شور و هیاهوی دهه 40 سربرآورد و در شکوه مصنوعی دهه غرق شد. میراث این مدرنیسم برای ایرانیان جز در زندگی ظاهری پدیدار نشد. زندگی‌ای که خوب و بدش به شدت تشدید شده است.
صفحه  از ۴
به روایت تصویر