اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
وزیر علوم شرایط حضوری شدن آموزش‌ در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد

وزیر علوم شرایط حضوری شدن آموزش‌ در سال تحصیلی جدید را اعلام کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه ای به دانشگاه‌ها با ابلاغ شرایط حضوری شدن آموزش در نیم سال جدید تحصیلی تاکید کرد: آموزش‌های حضوری به‌گونه‌ای تدریجی و با توجه به شرایط منطقه موردنظر و میزان واکسیناسیون دانشجویان و شرایط خوابگاهی برقرار شود.

تولید صنایع خانگی،دستی و خرد روستاها و عشایر در دست زنان است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که زنان روستایی در بخش مدیریتی در شورای روستاها، دهداری ها و بخشداری ها حضور فعال دارند،گفت:تولید صنایع خانگی، دستی و خرد روستاها و عشایر در دست زنان است، این همت و اراده و جدیت برای استفاده از دسترنج بسیار افتخارآفرین است.
معاون پارلمانی رییس جمهوری:

سیستم آموزشی کارآمد باعث رسیدن به اهداف بلند می‌شود

معاون پارلمانی ریاست جمهوری با بیان اینکه باید سیستم آموزشی کارآمد داشته باشیم، گفت: با سیستم آموزشی کارآمد خواهیم توانست به اهداف بلند و متعالی خود دست پیدا کنیم.
رئیس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی در دیدار باخزعلی خبر داد:

تخصیص 145 میلیاردهزینه خرید تجهیزات توان‌بخشی و آموزشی برای دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی با اشاره به این که طرح «حامی هوشمند» برای تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی دانش‌آموزان از جمله طرح‌های مفیدی است که می‌تواند به کمک «طرح هدایت» بیاید،گفت: تا کنون 145 میلیارد تومان برای خرید این تجهیزات تخصیص یافته و برای اولین‌بار در بودجه سال جاری نیز 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید این تجهیزات درنظر گرفته شده است.
حدود ۵۰ هزار مدرسه به‌صورت حضوری پذیرای دانش‌آموزان است
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

حدود ۵۰ هزار مدرسه به‌صورت حضوری پذیرای دانش‌آموزان است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری حدود ۵۰ هزار مدرسه با میانگین جمعیت دانش‌آموزی هشت نفر به صورت حضوری بازگشایی شده و با فراهم شدن شرایط، کلیه مدارس از آبان‌ماه پذیرای دانش‌آموزان است.
وزیر علوم تأکید کرد:

اجرای طرح‌های بین دانشگاهی در اولویت قرار گیرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه حفظ سلامت جامعه دانشگاهی اساس کار ما در از سرگیری آموزش‌های حضوری دانشگاه‌هاست، بر اجرای طرح‌های بین دانشگاهی تاکید کرد.

فردا؛ آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش پزشکی فردا دوشنبه نوزدهم مهر ماه ۱۴۰۰ با حضور رئیس جمهوری، تعداد محدودی از مسئولان وزارتخانه‌های علوم و وزارت بهداشت، استادان و دانشجویان در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

زلفی‌گل: سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم را منصوب کرد

محمدعلی زلفی‌گل، مرتضی فرخی را به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس منصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های ‌چین مورد تایید وزارت بهداشت‌ اعلام شد

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط ارزشیابی مدرک تحصیلی برای متقاضیانی که با هزینه شخصی در دانشگاه‌های ‌مورد تایید وزارت بهداشت‌ در کشور چین تحصیل می کنند را اعلام کرد.

۴۶۱ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی، کتاب‌های درسی خود را دریافت کردند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: تاکنون ۴۶۱ هزار نفر از اتباع خارجی سفارش کتاب درسی را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت و کتاب‌های خود را دریافت کرده‌اند.
صفحه  از ۲۵
به روایت تصویر
تازه ها