اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
حاجی میرزایی

انتصابات در آموزش و پرورش براساس شایسته سالاری است

وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه انتصابات در آموزش و پرورش براساس شایسته سالاری بوده است، گفت: در آموزش و پرورش با پدیده افت تحصیلی مواجه نستیم، بلکه در سطح قابل قبولی قرار داریم، هر چند که برای ارتقای کیفیت باید تلاش کنیم.
وزیر علوم در افتتاح طرح‌های ملی

حاصل رشد فعالیت‌های علمی کشور،رقابت با برترین دانشگاه‌های جهان است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حاصل فعالیت‌های علمی و فناورانه سال‌های پس از انقلاب، امروز در حوزه‌ها و رشته‌های تخصصی دانشگاه‌های کشور دیده می‌شود که توان رقابت با برترین دانشگاه‌های جهان را دارند.
آغاز آزمونهای پایه نهم و دوازدهم بعد از عید فطر

آغاز آزمونهای پایه نهم و دوازدهم بعد از عید فطر

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصمیم آموزش و پرورش برای برگزاری حضوری امتحانات پایه های نهم و دوازدهم اظهار کرد: هر اقدامی حتما با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا خواهد بود. اگر شرایط و فضای سلامت جامعه خوب باشد امتحانات را برگزار می کنیم، اما اگر زمانی کرونا شدت یابد ممکن است در زمان برگزاری امتحانات تجدید نظر کنیم.
نحوه برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم اعلام شد

نحوه برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم اعلام شد

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با صدور اطلاعیه‌ای نحوه برنامه‌ریزی، کیفیت و نحوه برگزاری، طراحی سوالات و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در امتحانات نیمه دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در پایه‌های نهم و دوازدهم را اعلام کرد.
احتمال برگزاری «آزمون استخدامی» آموزش و پرورش در خردادماه

احتمال برگزاری «آزمون استخدامی» آموزش و پرورش در خردادماه

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در خرداد ماه گفت: هنوز مجوز میزان جذب نیرو صادر نشده؛ پیشنهاد ما بر اساس نیازی که آموزش و پرورش دارد، صدور مجوز برای ۵۰ هزار نفر در هر دو شکل دانشجومعلمی و ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است که ترکیب را باید با سازمان اداری استخدامی نهایی و مشخص کنیم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

کنکور در طرح جدید به سمت دروس اختصاصی می‌رود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: درصدد هستیم روشی را درمورد کنکور جلو ببریم که کارآمدی لازم را داشته باشد و یک تغییر تند محسوب نشود، لذا آزمون سراسری باقی می‌ماند و به سمت دروس اختصاصی می‌رود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست با خیّرین مدرسه ‌ساز؛

برای افزایش اعتبارات ردیف مشارکت «خیّرین مدرسه‌ساز»، تلاش می‌‌کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست صمیمانه با جمعی از خیّرین مدرسه‌ساز، از تلاش برای افزایش اعتبارات ردیف مشارکت خیرین مدرسه ساز در سال جاری، خبر داد.
رئیس مرکز سنجش وپایش کیفیت آموزشی، خبر داد:

برگزاری حضوری امتحانات پایه های درسی در خرداد 1400

رئیس مرکز سنجش وپایش کیفیت آموزشی، از برگزاری حضوری امتحانات پایه های نهم، دوازدهم، داوطلبان آزاد، جهشی، ایثارگران و بزرگسالان، در خرداد 1400، خبر داد.

وزیر آموزش و پرورش: پیگیر مطالبات معلمان دانشسرایی هستم

وزیر آموزش و پرورش با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: وظیفه می دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم.
زمان انتشار نتیجه آزمون استخدامی ۹۹ و کنکور دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد

زمان انتشار نتیجه آزمون استخدامی ۹۹ و کنکور دکتری ۱۴۰۰ اعلام شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، زمان انتشار نتایج آزمون های استخدامی سال ۹۹ و کنکور دکتری ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
صفحه  از ۱۸
به روایت تصویر