اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

معاون وزیر علوم: جو دانشگاه‌های کشور آرام است

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: امسال با توجه به شرایطی که جامعه داشت، برخی از اعتراضات به اغتشاش تبدیل شد اما در حال حاضر جو دانشگاه های کشور، جوی آرام است.
پیام رئیس دانشگاه تهران به دانشجویان بسیجی:

بسیج دانشجویی قدرت نرم خود را در غائله اخیر نشان داد

رئیس دانشگاه تهران همزمان با هفته بسیج و فرا رسیدن سالروز شکل‌گیری بسیج دانشجویی اظهار داشت: برافراشتن پرچم «گفت‌وگو» توسط دانشجویان بسیجی، تصویری از قدرت نرم این تشکیلات دانشجویی و ترجمان انقلابی‌گری در تراز فرزندان حضرت روح‌الله را به نمایش گذاشت.
میانگین نمرات درسی نفرات برتر کنکور مطلوب نیست
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش:

میانگین نمرات درسی نفرات برتر کنکور مطلوب نیست

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت:افرادی که رتبه‌های برتر کنکور امسال از رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کسب کرده‌اند، میانگین نمرات آن‌ها مطلوب نیست، چون توجه به درس و برنامه درسی نبوده درحالی‌که این دانش‌آموز می‌توانست نمرات عالی کسب کند و قطعاً توانایی این امر را داشته است که رتبه عالی کسب کرده، اما چون مسئله نبوده به این صورت موفق شده است و در بعضی از دروس میانگین نمرات کمتر از دانش‌آموزان متوسط است.

مدارس ابتدایی شهر تهران فردا مجازی برگزار می‌شود

آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آموزش در مدارس ابتدایی شهر تهران در روز دوشنبه ٣٠ آبان ماه به صورت مجازی برگزار می شود.
عاملی:

هوشیاری مردم عامل اصلی بازدارندگی در حوزه جنگ شناختی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حوزه فرهنگی نیازمند باز طراحی‌های جدیدی است که ناظر بر جنگ شناختی و جنگ نرم دشمن باشد. هوشیاری و آگاهی مردم عامل اصلی بازدارندگی در حوزه جنگ شناختی است.

ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ از فردا آغاز می‌شود

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ از روز یکشنبه ۲۲ آبان ماه خبر داد.

ثبت‌نام حدود ۹۶۰ هزار نفر در کنکور

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام حدود ۹۶۰ هزار داوطلب در کنکور نوبت اول خبر داد.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی خبر داد؛

توانمندسازی ۳۶۰ هزار معلم ابتدایی تا سه سال آینده

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی از توانمندسازی۳۶۰ هزار معلم ابتدایی تا سه سال آینده خبر داد.
بیانیه تشکل های دانش آموزی: دشمن را روسیاه و ناامید می‌کنیم

بیانیه تشکل های دانش آموزی: دشمن را روسیاه و ناامید می‌کنیم

تشکل‌های دانش آموزی در بیانیه‌ای به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان تاکید کردند: اینک که دشمن سنگرهای علم‌آموزی را هدف قرار داده است، ما دانش آموزان عهد می‌بندیم که در مسیر علم و پژوهش، دشمن را روسیاه و ناامید کنیم.

کلاس‌های جبرانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

مصوبه هیأت منتخب شورای دانشگاه تهران در برگزاری کلاس‌های جبرانی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ را به دانشکدگان، دانشکده‌، مرکز، مؤسسه و پردیس‌های دانشگاه تهران ابلاغ شد.
صفحه  از ۳۵
به روایت تصویر
تازه ها