اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این که مالکیت اموال فرهنگی که حکایت از هویت و اصالت مردمان یک سرزمین دارد، از حقوق مسلم انسانی است که به همان جامعه تعلق دارد، گفت: قاچاق اموال فرهنگی هنوز یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن از جمله ایران است.
ضرغامی در حاشیه هیئت دولت؛

تمدید معافیت مالیاتی هتل ها، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری تصویب شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در جلسه اخیر شورای اقتصاد درخواست وزارت میراث فرهنگی برای تمدید معافیت مالیاتی هتل‌ها، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری به تصویب رسید.

توسعه همکاری و رونق گردشگری میان ایران وروسیه

در نشست معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تعدادی از مسئولان روسیه با هدف توسعه و رونق گردشگری برگزار شد.
ضرغامی: من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم

ضرغامی: من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: من نگفتم که می‌خواهم کنار پاسارگاد چاه بزنم، این چاه‌ها را قبل زدند، موتورهای گازوئیلی چاه‌ها قدیمی هستند، این موتورها باید برقی و کابل‌کشی هم انجام شود تا مشکلی در این محوطه ایجاد نشود، من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم.

نمایشگاه اشیای اهدایی در موزه ملی ایران افتتاح شد

نمایشگاه اشیای اهدایی هم زمان با روز جهانی موزه با حضور قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور افتتاح شد.
به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی

بازدید از موزه‌ها فردا رایگان است

سرپرست اداره‌ کل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی و موزه‌های تحت مدیریت این وزارتخانه روز چهارشنبه رایگان است.

پایش رایگان سلامت گردشگران در اماکن تاریخی در نوروز ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با توجه‌ به نظارت الکترونیک و مدیریت هوشمند بیماری‌های واگیردار در نوروز ۱۴۰۱، گردشگران در هنگام استفاده از امکانات گردشگری به‌ شکل رایگان سنجش سلامت می‌شوند.»
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی:

همکاری در زمینه صنایع‌دستی به تعمیق روابط ایران و تونس منجر می‌شود

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همکاری در زمینه صنایع‌دستی و هنر به تعمیق، تقویت و استحکام بیشتر روابط بین ایران و تونس منجر می‌شود.
در حاشیه سومین روز نمایشگاه گردشگری تهران

سند همکاری گردشگری بین ایران و ارمنستان امضا شد

در سومین روز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی، سند برنامه اجرایی همکاری‌های گردشگری بین دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید.

ضرغامی: رفع موانع مهم‌ترین وظیفه فعلی ماست

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با رفع موانع کارهای بسیاری می‌توانیم انجام دهیم و این مهم‌ترین وظیفه فعلی ما در وزارت است. همچنین در حال برطرف کردن موانع و ارائه تسهیلات برای مجوزها و تولید هستیم.
صفحه  از ۱۷
به روایت تصویر
تازه ها