اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
ضرغامی: من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم

ضرغامی: من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: من نگفتم که می‌خواهم کنار پاسارگاد چاه بزنم، این چاه‌ها را قبل زدند، موتورهای گازوئیلی چاه‌ها قدیمی هستند، این موتورها باید برقی و کابل‌کشی هم انجام شود تا مشکلی در این محوطه ایجاد نشود، من مسئول حفاظت از مقبره کوروش هستم.

نمایشگاه اشیای اهدایی در موزه ملی ایران افتتاح شد

نمایشگاه اشیای اهدایی هم زمان با روز جهانی موزه با حضور قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور افتتاح شد.
به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی

بازدید از موزه‌ها فردا رایگان است

سرپرست اداره‌ کل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی و موزه‌های تحت مدیریت این وزارتخانه روز چهارشنبه رایگان است.

پایش رایگان سلامت گردشگران در اماکن تاریخی در نوروز ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت فضای مجازی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با توجه‌ به نظارت الکترونیک و مدیریت هوشمند بیماری‌های واگیردار در نوروز ۱۴۰۱، گردشگران در هنگام استفاده از امکانات گردشگری به‌ شکل رایگان سنجش سلامت می‌شوند.»
معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی:

همکاری در زمینه صنایع‌دستی به تعمیق روابط ایران و تونس منجر می‌شود

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: همکاری در زمینه صنایع‌دستی و هنر به تعمیق، تقویت و استحکام بیشتر روابط بین ایران و تونس منجر می‌شود.
در حاشیه سومین روز نمایشگاه گردشگری تهران

سند همکاری گردشگری بین ایران و ارمنستان امضا شد

در سومین روز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی، سند برنامه اجرایی همکاری‌های گردشگری بین دو کشور ایران و ارمنستان به امضا رسید.

ضرغامی: رفع موانع مهم‌ترین وظیفه فعلی ماست

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با رفع موانع کارهای بسیاری می‌توانیم انجام دهیم و این مهم‌ترین وظیفه فعلی ما در وزارت است. همچنین در حال برطرف کردن موانع و ارائه تسهیلات برای مجوزها و تولید هستیم.

حریق در بنای تاریخی ساختمان غریب پایتخت آسیب جدی نداشته است

معاون میراث‌فرهنگی استان تهران گفت:حریق در بنای تاریخی غریب واقع در خیابان لاله‌زار با حضور به موقع عوامل آتش نشانی مهار شد و آسیب جدی به این بنای تاریخی وارد نشده که البته اعلام نظر قطعی در این زمینه نیازمند بازدید و بررسی کارشناسی بنا است.
ضرغامی در گردهمایی روسای نمایندگی‌های ایران در کشورهای همسایه:

صدور انقلاب از مسیر گردشگری امکان‌پذیر است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: گردشگری حق همه مردم دنیا است و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، این صنعت متعلق به همه مردم دنیا است و یک دیپلماسی فعال، موثر و پایدار به حساب می‌آید.
ضرغامی در جمع خبرنگاران و مسئولان:

موانع بهبود مجموعه جهانی سلطانیه باید برطرف و اعتماد مردم احیا شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با مسئولان و خبرنگاران سلطانیه در محوطه و تربت خانه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
صفحه  از ۱۷
به روایت تصویر
تازه ها