اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
کد خبر: ۲۰۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - 21 October 2020
میرزای رزاز تاکید کرد:
سرپرست انستیتو نحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور تاکید کرد: با امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و ‌پروش می توانیم با توجه به جمعیت ۱۴ میلیونی دانش آموز و یک میلیون معلم و خانواده های آنها نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش تغذیه ای قرار دهیم.
۱۴ میلیون دانش آموزش کشور تحت آموزش تغذیه ای قرار می گیرند
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصرپرس، جلال الدین میرزای رزاز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با رویکرد سبک زندگی سالم دانش آموزان ، گفت: بعد از سه سال مکاتبه با وزارت آموزش و پرورش موفق به امضای تفاهم نامه همکاری شده ایم و امروز توانستیم با توجه به جمعیت ۱۴ میلیونی دانش آموز و یک میلیون معلم و خانواده های  آنها نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش تغذیه ای قرار دهیم.

حال سلامت جامعه ما خوب نیست

وی در ادامه با تاکید براینکه  دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت، جهادکشاورزی، و سازمانها و نهاد های دیگر که تامین مایحتاج اولیه را به عهده دارند باید مهم ترین هدف آنها ترویج تغذیه سالم باشد، گفت: وقتی که آمار بیماری های غیر واگیر بالای 65 درصد است یعنی سلامت عمومی جامعه خوب نیست .

میرزای رزاز گفت: با مطالعات صورت گرفته 55 تا 60 درصد عامل مرگ ومیر بیماری های غیر واگیر مسائل تغذیه ای هستند اگر ما در این بخش ورود پیدا کنیم و سواد تغذیه مردم را بالا ببریم مطمئنا در دو دهه آینده با کاهش بار بیماری ها مواجه خواهیم شد و کاهش ۵۰ درصدی بار بیماری غیر واگیر را خواهیم داشت.

کمپین 360 درجه به زودی اجرایی می شود

وی افزود: در همین راستا کمپین تغذیه سالم(360 درجه) را سال گذشته تدوین کرده که مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت و بعد از کمپین بسیج فشار خون این کمپین قرار بود اجرا شود اما متاسفانه به دلیل بحران کرونا این کمپین اجرایی نشد اما بعداز اینکه هم زیستی مسالمت آمیز با کرونا را یاد بگیریم این طرح اجرا می شود.

سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور ادامه داد: دوماه گذشته مقدمات اجرای این طرح را فراهم کرده ایم و باتوجه به کمبود  اعتبارات و تامین بودجه ای ادارات این منابع را از محل اعتبارات بخش خصوصی تامین و در دستور کار قرار داده ایم.

میرزای رزاز گفت: کمپین 360 درجه شامل آموزش به کلیه مسئولین مرتبط و فعالان تغذیه می باشد که پکیج آن آماده شده و کاملا قابل اجرا است و دراین رابطه هم کمیته هم اندیشی در انستیتو متشکل از صاحب نظران غذا و تغذیه، روسای اسبق انستیتو مدیران کل نظارت بر غذا و دارو تشکیل شده است.

خبرنگار: پروین مرادی
نام:
ایمیل:
* نظر: