اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
رییسی:
رییس جمهوری با قدردانی صمیمانه از همراهی و همکاری مردم با دولت در رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی، بر ضرورت تامین داروهای مورد نیاز مردم تاکید کرد و گفت: واکسیناسیون باید تا رسیدن به شرایط مطلوب و اطمینان بخش ادامه یابد.
دریادار ایرانی:
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد که بالاترین فناوری را در صحنه عمل و در زمینه زیر دریایی و ناوشکن‌های سنگین و سبک در کلاس‌های مختلف ارائه می کند، گفت: امروز دیگر برداشتن یا اعمال تحریم در حوزه نظامی برای مردم ایران فاقد ارزش است.
وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد،‌ مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقا بدهیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه:
سردار تنگسیری در اجتماع بسیجیان دریادل در جزیره بوموسی تاکید کرد: امروز دشمنان با صرف هزینه های هنگفت در افغانستان، عراق، یمن، لبنان و سوریه ، شکست خورده اند و سردرگم هستند و افول ، پژمردگی در چهره و شکست گفتمان آنان در عرصه میدان آشکار شده است .
در اولین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم؛
رییس جمهوری گفت: صنعت فضایی دیروز تنها مظهر اقتدار کشورها بود اما امروز به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصادی مطرح است و در آینده نزدیک به عنوان بخشی از زیرساخت حکمرانی در حوزه‌های مختلف تجاری و اقتصادی و امنیتی خواهد بود.
فوت ۸۷ نفر دیگر بر اثر کرونا در کشور

فوت ۸۷ نفر دیگر بر اثر کرونا در کشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۷ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و این درحالیست که تلفات کرونا در ۱۰ استان کشور در این بازه زمانی صفر یا یک شده است.
اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی بر حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی :

اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی بر حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی( PUIC) بر حمایت اعضا از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.
رهگيري ماينرها در همه جاي كشور امكان‌پذير مي‌شود
مصرف برق رمز ارزهاي غيرمجاز معادل مصرف ۳ كلانشهر؛

رهگيري ماينرها در همه جاي كشور امكان‌پذير مي‌شود

مجري طرح تامين برق رمز ارزها در شركت توانير با اشاره به برآوردهاي صورت گرفته توسط وزارت نيرو مبني بر ظرفيت 2 هزار مگاواتي استخراج غيرمجاز رمز ارز در ايران گفت: اين ميزان كه در بهار امسال از طريق روش‌هاي تحليلي شناسايي و برآورد شد، معادل يا حتي بيشتر از مجموع مصرف ساليانه برق در سه كلانشهر مشهد، اصفهان و تبريز بود؛ به همين دليل در پيش‌نويس لايحه جديد استخراج رمز ارزها، مجازات‌هاي سنگيني براي متخلفان پيش‌بيني شده است.
نشست تخصصی وارونگی افکار عمومی برگزار می‌شود

نشست تخصصی وارونگی افکار عمومی برگزار می‌شود

نشست تخصصی بررسی چالش های روز جامعه ایران با موضوع «وارونگی افکار عمومی» با حضور اساتید دانشگاه، پژوهشگران حوزه رسانه و نمایندگان مجلس برگزار می‌شود.
فرمانده کل ارتش روز نیروی دریایی ارتش را تبریک گفت

فرمانده کل ارتش روز نیروی دریایی ارتش را تبریک گفت

همزمان با هفتم آذر سالروز نیروی دریایی ارتش امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش پیامی صادر کرد و این روز را به فرماندهی و کارکنان خدوم این نیرو تبریک گفت.
بنای دولت سیزدهم تغییر راهبرد عملکردی مناطق آزاد است
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد:

بنای دولت سیزدهم تغییر راهبرد عملکردی مناطق آزاد است

وزیر امور اقتصادی و امور دارایی گفت: بنای دولت سیزدهم این است که با تغییر راهبرد عملکردی مناطق آزاد اقتصادی شاهد نسل ۲ از این مناطق با رویکرد تولید محور و صادرات‌مدار باشیم که منطقه اینچه برون با زیرساخت‌های موجود یکی از نخستین و مستعدهای این مناطق است.
محدودیتی برای عرضه سوخت دوم صنایع سیمان وجود ندارد
مدیر تامین و توزیع سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

محدودیتی برای عرضه سوخت دوم صنایع سیمان وجود ندارد

مدیر تامین و توزیع سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هیچ محدودیتی برای عرضه سوخت دوم صنایع سیمان وجود ندارد و این صنایع می‌توانند هر میزان سوخت مایع مورد نیاز خود را بدون محدودیت و با قیمت گاز مصرفی به صورت اعتباری دریافت کنند.
قرعه‌کشی ۷ محصول طرح پیش فروش محصولات سایپا در سومین ماه پاییز

قرعه‌کشی ۷ محصول طرح پیش فروش محصولات سایپا در سومین ماه پاییز

قرعه کشی طرح پیش فروش یک ساله ۷ محصول سایپا در آذر ماه ۱۴۰۰ انجام شد؛ اسامی منتخبان پس از تائید نهایی توسط نهادهای نظارتی ساعت ۱۴روز پنج شنبه ، چهارم آذرماه در سایت رسمی این گروه خودروسازی منتشر خواهد شد.
فوت ۹۶ نفر دیگر در کشور براثرکرونا

فوت ۹۶ نفر دیگر در کشور براثرکرونا

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تلفات ویروس شاخ‌دار باز هم ۲ رقمی شد.
اشتغال فرزندان شاهد و جامعه ایثارگران جزو برنامه های دولت است
رییس بنیاد شهید و امورایثارگران:

اشتغال فرزندان شاهد و جامعه ایثارگران جزو برنامه های دولت است

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اشتغال فرزندان شاهد و جامعه ایثارگران بخشی از برنامه های دولت مردمی سیزدهم است که در قالب امور محوری و ملی پیگیری می‌شود.
موته،الگوی توسعه طلا در کشور
رییس هیات عامل ایمیدرو:

موته،الگوی توسعه طلا در کشور

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سابقه بالای فعالیت مجتمع موته، گفت: این مجتمع می تواند مرکزی برای توسعه آموزش فرآیند تولید طلا برای واحدهای جدید شود.
فوت۹۵ نفر دیگر درایران براثر کرونا

فوت۹۵ نفر دیگر درایران براثر کرونا

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ بیمار کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تلفات ویروس شاخ دار باز هم دو رقمی شد.
کلیات طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد
شهردار تهران:

کلیات طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد

زاکانی در دومین جلسه شورای شهرداران مناطق درباره آخرین اقدام های انجام شده در حوزه مدیریت پایتخت توضیحاتی داد.
کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما از اول آذرماه
وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما از اول آذرماه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نزدیک به دو سال است که کرونا در کشور وجود دارد و در این مدت هواپیماها مجاز به پذیرش مسافر به اندازه ۶۰ درصد ظرفیت بوده‌اند، گفت: امسال قبل از آغاز کار دولت سیزدهم افزایش قیمتی در قیمت بلیت هواپیما رخ داد که البته آنطور که اعلام شده به خاطر تورم سالانه بوده است. و در شورای عالی هواپیمایی کشور تصمیم گرفتیم که قیمت بلیت از اول آذر ۱۵ درصد کاهش یابد.
هوشمندسازی خدمات وزارت صمت در حوزه تجارت تا ۳ ماهه اول ۱۴۰۱
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت اعلام کرد:

هوشمندسازی خدمات وزارت صمت در حوزه تجارت تا ۳ ماهه اول ۱۴۰۱

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت (تتا) با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۰۴ اینماد (نماد الکترونیکی) از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب و کارها اعطا شده است،گفت: همه موارد مربوط به تجارت خارجی کشور تا قبل از گمرک و تبادل میان دستگاه‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفته است
سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز:

مصرف گاز طبیعی بر تولید پیشی گرفته است

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر رعایت صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، اعلام کرد که اکنون مصرف بر تولید پیشی گرفته است.
انتخاب سردبیر
شانگهای تکیه گاهی قدرتمند
اتحادیه امنیتی _ اقتصادی شانگهای اگر به حرکت درآید و فرایندهایش به راهبرد تبدیل شوند، دیگر نهادهای بین المللی در برابر عظمتش سر تعظیم فرود خواهند آورد.این را حقیقت جغرافیایی و فاکتورهای موثر و متفاوت کشورهای عضو این اتحادیه به ما می گوید که عیان و هویدا هستند.
تاثیر رسانه های دیجیتالی برجذب گردشگر
رسانه های دیجیتالی با توجه به توانمندی هايی که دارند، نقش مهمی را در زمينه سازی برای گسترش يا رکود فعاليت های مربوط به بخش گردشگری را ايفا می کنند.
توصیه‌های رهبر انقلاب به جریانات سیاسی برای شنبه پس از انتخابات
توصیه‌های رهبر انقلاب به جریانات سیاسی برای شنبه پس از انتخابات و شنبه برادری این عبارت صرفاً یک روز عادی تقویم نیست، بلکه به‌ جرات می‌توان آن را جزو فرهنگ سیاسی مردم ایران دانست.
توصیه امام خمینی به رییس جمهورچیست؟
امام خمینی (س) در سخنرانی در خرداد ماه سال 60 پس از تنفیذ حکم ریاست جمهوری شهید رجایی می فرمایند: باید شما توجه کنید که مسئولیت شما از باب اینکه آرائتان خیلی زیاد است، مسئولیتتان خیلی زیاد است. همچو نیست که آن آقایان دیگر نداشته باشند، آنها هم مسئولیت دارند، همه ما در مقابل اسلام مسئولیم.
حکمرانی مطلوب شهری بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست
محمد ابویی، فعال اجتماعی در شانزدهمین وبینار تخصصی حکمرانی شهری گفت: آینده شهر و حکمرانی مطلوب در شهر بدون مشارکت سازمان‌یافته مردم در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد و نهادهایمردمی رقم نخواهد خورد.