اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری:

امکان بومی‌سازی ۲۵۰ فناوری برتر پتروشیمی درکشور

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: امروز ایران ۸ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در همه زمینه‌ها دارد، از این رو می‌توانیم به آسانی ۲۵۰ فناوری برتر پتروشیمی در کشور را بومی‌سازی کنیم.

دهقانی: راهکارهای نوآورانه تامین مالی حامی شرکت‌های نوپا می‌شود

تفاهم نامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و ضمانت تعاون، برای دریافت تسهیلات از شبکه بانکی از ضمانت‌های تعهد پرداخت امضا شد.

ابداع رباتی برای کمک به دانش آموزان دارای اختلال یادگیری

یک ربات اجتماعی که به تازگی ابداع شده است، در کمک به حفظ تمرکز حواس کودکان مبتلا به ناتوانی‌های یادگیری در انجام تکالیف درسی موفقیت‌آمیز بوده است.

خط ویژه دانش‌بنیان‌ها در بازار سرمایه ایجاد می‌شود

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور امضای تفاهم‌نامه‌ای بلندمدت میان معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار را زمینه مناسبی برای توسعه بازار بورس دانش‌بنیان‌ها دانست.
بدون مماشات، محکم و قاطع با سرمنشاهای فساد برخورد شود
وزیر ارتباطات:

بدون مماشات، محکم و قاطع با سرمنشاهای فساد برخورد شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه باید بدون مماشات، محکم و قاطع با هرگونه تخلفی که سرمنشا فساد است، برخورد شود، گفت: دولت الکترونیکی و هوشمندسازی دولت در کاهش فساد و تخلفات اثر بسیار ویژه‌ای دارد.
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری:

عرصه برای اثرگذاری نخبگان ایرانی در مسائل راهبردی کشور گسترده می‌شود

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، با اشاره به حمایت دولت مردمی از نخبگان عنوان کرد: با مأوریتی که رئیس جمهوری محترم نسبت به حمایت از نخبگان، با استفاده از ظرفیت کارشناسان صاحبان تجربه و فعالان این حوزه، زمینه محول کردند، به یک اجماع خوب برای حمایت از نخبگان رسیدیم و امروز این اجماع در قالب آیین نامه حمایت از نخبگان تبلور یافته است.

دهقانی: به دنبال جذب توانمندی و تاثیرگذاری نخبگان در کشور هستیم

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، محور دوم را توسعه علمی عنوان کرد و گفت: محوری‌ترین هدف معاونت علمی در سال آینده این است که با استفاده از بازوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ضمن شناسایی، ارزیابی و حمایت افراد شاخص که می توانند تولید علم را رونق بدهند، از حوزه تولید علم حمایت کنیم.
با افزایش و ارتقای شبکه ارتباطی، دین خودمان به مردم را ادا می‌کنیم
وزیر ارتباطات در جلسه بررسی کیفیت شبکه ارتباطی کشور:

با افزایش و ارتقای شبکه ارتباطی، دین خودمان به مردم را ادا می‌کنیم

وزیر ارتباطات گفت: باید با کار و تلاش مجدانه و به همت و تلاش خانواده ارتباطات، تجربه کاربری‌ مردم را در حوزه ارتباطات همراه و ثابت بهبود ببخشیم.
فراهم شدن دسترسی به سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده اند
وزیر ارتباطات:

فراهم شدن دسترسی به سایت‌هایی که ایران را تحریم کرده اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که با هدف رفع نیاز برنامه نویسان و محققان به سایت ها و سرویس هایی که مردم ایران را تحریم کرده اند و آی‌پی های ایران را پوشش نمی دهند، سرویسی راه اندازی شده است تا ۲۰۰ سرویس پرکاربرد را در دسترس کاربران قرار دهد.
در بازدید سفیر نیکاراگوئه از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای رفع نیازهای فناورانه نیکاراگوئه اعلام آمادگی کرد

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در بازدید سفیر کشور نیکاراگوئه از این مجموعه، برای رفع نیازهای این کشور در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، پتروشیمی و کشاورزی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرد.
صفحه  از ۳۷
به روایت تصویر