اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶

برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی زن و علم معرفی شدند

چهارمین جشنواره ملی زن و علم(جایزه مریم میرزاخانی) برگزیدگان خود را شناخت و از ۲۴ بانوی سرآمد در عرصه علم تقدیر به عمل آمد.
بیانیه مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران؛

همکاری تهران - هاوانا در تولید واکسن کرونا استراتژیک است

انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در بیانیه مشترک اعلام کردند: تهران - هاوانا سابقه همکاری طولانی درحوزه بیوتکنولوژی دارند و همکاری این مراکز تحقیقاتی در مورد واکسن کرونا رابطه‌ای استراتژیک و در زمینه تحقیق و توسعه فناوری‎های واکسن است.
قدرت کشور در گرو توسعه شرکت های دانش بنیان است
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

قدرت کشور در گرو توسعه شرکت های دانش بنیان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه قدرت کشور در گروی توسعه شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: قدرت کشورهای پیشرو و پیشرفته هم منوط به توسعه همین شرکت‌ها است. هدف ما توسعه شرکت‌های فناور است و این حرکت در میان جوانان ما آغاز شده است.
قرارگرفتن ایران میان ۱۰ کشور سازنده تلسکوپ در جهان

قرارگرفتن ایران میان ۱۰ کشور سازنده تلسکوپ در جهان

بهره‌برداری از پنج طرح ملی دانش‌بنیان در استان‌های تهران، اصفهان و کرمانشاه امروز همزمان و به دستور رییس جمهوری تا ساعاتی دیگر آغاز می شود. ساخت تلسکوپ، طراحی اتوبوس برقی، راه‌اندازی رصدخانه ملی کاشان و سه خانه خلاق از جمله این طرح‌ها هستند.

محصولات زیست‌فناوری ایران‌ساخت در مالزی صاحب برند می‌شود

با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازار کشور مالزی بعنوان بازاری متصل به کشورهای منطقه آسه‌آن، میزبان محصولات زیستی ایرانی می‌شود.

ستاری: جایزه مصطفی(ص) ابزاری برای تقویت ارتباطات بین‌المللی است

یازدهمین نشست شورای سیاستگزاری جایزه مصطفی(ص) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جمعی از اعضای این شورا برگزار و گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته برای برگزاری چهارمین دوره آن ارائه شد.
رفع انحصار واردات اینترنت با افتتاح اولین مرکز تبادل داده بین‌المللی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کرد:

رفع انحصار واردات اینترنت با افتتاح اولین مرکز تبادل داده بین‌المللی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اولین مرکز تبادل داده (IXP) بین‌المللی ایران برای از بین بردن انحصار در واردات اینترنت، آماده ورود به مدار شد.
تضمین کیفیت و پایداری شبکه ارتباطی در زمان برگزاری امتحانات
با دستور وزیر ارتباطات انجام می‌شود؛

تضمین کیفیت و پایداری شبکه ارتباطی در زمان برگزاری امتحانات

وزیر ارتباطات و فناوری از سازمان تنظیم مقررات خواست کیفیت و پایداری شبکه‌های ارتباطی کشور در زمان برگزاری آزمون‌های پایان سال دانش‌آموزان و دانشجویان تضمین شود.
پیش‌نویس طرح تحول و برنامه ملی هویت فضای مجازی، تدوین شد
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

پیش‌نویس طرح تحول و برنامه ملی هویت فضای مجازی، تدوین شد

سازمان نصر اعلام کرد: سند «پیش‌نویس طرح تحول و برنامه ملی هویت فضای مجازی» از سوی وزیر ارتباطات به شورای عالی فضای مجازی ارسال شد.

تامین اعتبار طرح همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی صورت گرفت

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، از تامین شدن اعتبار مربوط به ۲ بند و تبصره ی قانون بودجه ۱۴۰۰ مربوط به همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت خانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
صفحه  از ۲۷
به روایت تصویر
تازه ها