اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶
کد خبر: ۳۴۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - 27 May 2023
زاکانی خبرداد:
شهردار تهران با بیان اینکه امسال ۲۸ موقعیت برای ساخت پارکینگ در پایتخت در نظر گرفتیم، گفت: از این میزان عملیات احداث پنج موقعیت آغاز شده‌ است.
احداث ۵ پارکینگ عمومی در تهرانبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، علیرضا زاکانی روز شنبه در مراسم کلنگ زنی ساخت پارکینگ طبقاتی بیمارستان شریعتی در پنجاه و هفتمین رویداد امید و افتخار افزود: مراحل ساخت پنج پارکینگ آغاز شده همچنین ساخت پارکینگ بیمارستان امام خمینی(ره) از قبل آغاز شده‌ بود و ما صرفا در صدد طبقاتی کردن و اضافه تجهیزات به آن هستیم.

وی تاکید کرد: پارکینگ بیمارستان شریعتی نیز در زمینی به مساحت پنج هزار و ۱۰۰ متر مربع و به صورت مکانیزه ساخته‌ خواهدشد که این پارکینگ با ظرفیت حدود ۱۰ هزار خودرو تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

زاکانی ادامه داد : اعتبار لازم برای ساخت پارکینگ شریعتی ۳۸۰ میلیارد تومان است و افتتاح آن باعث کاهش حجم ترافیک‌ خودرویی خیابان جلال آل‌احمد نیز می‌شود.

به گفته وی، آغاز و انتهای طرح های شهرداری تهران مشخص است و زمان افتتاح طرح های شهری را به مردم اعلام ‌می‌کنیم اما برای آن پیوست زمانی نداریم اما پیش بینی می‌شود اگر سایر پارکینگ‌ های مد نظرمان به صورت مکانیزه ساخته شوند به ظرفیت پارک حدود ۱۰ هزار خودرو برسیم.

همچنین مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در برنامه توسعه پارکینگ‌ های طبقاتی ۲۸ پارکینگ در دست ساخت، طراحی یا تحویل زمین است. از این مقدار، ۵ واحد در حال ساخت، ۱۱ واحد در حال تحویل زمین است که این دو واحد یعنی پارکینگ بیمارستان شریعتی و امام خمینی(ره) در این دسته جای می‌گیرد.

مجتبی شفیعی افزود: این ۲ بیمارستانی که عملیات احداث پارکینگ آن کلنگ‌زنی شد بیمارستان شریعتی یکی از مشکلات و گره‌های ترافیکی منطقه است که کل منطقه را درگیر می‌کند در واقع به دلیل کسری پارکینگ و عدم وجود پارکینگ عمومی مردم دچار مشکل شده‌ است.

وی ادامه داد: طبق توافق با بیمارستان قطعه‌ای از زمین داخل بیمارستان به متراژ تقریبی ۲۴ هزار متر مربع زیربنا؛ برای ۶۵۰ متر پارکینگ به صورت سازه ثابت و یا به صورت مکانیزه بنا بر دستور شهردار تهران حدود یک هزار و ۶۰۰ واحد هشت طبقه تحویل شهرداری تهران شد.

شفیعی با بیان اینکه تعدادی محدودی از این پارکینگ‌ها در اختیار کارکنان بیمارستان و مابقی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت افزود: همچنین مدیریت بیمارستان امام خمینی(ره) در خیابان قریب اقدام به ساخت پارکینگ در ۵۱ هزار متر مربع زیربنا کرده بود این پارکینگ در ۱۲ طبقه طراحی شده که ۶ طبقه منفی آن را بیمارستان زیرسازی کرده و مابقی ساختمان و تاسیساتی که باقی مانده مانند سیستم اطفا حریق را ما تکمیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: پارکینگ این بیمارستان یک هزار و ۵۰۰ واحد دارد و حدود ۴۰۰ واحد در اختیار کارکنان بیمارستان قرار می‌گیرد در مجموع سه بیمارستان دیگر یرای تحویل در برنامه داریم که برای تحویل زمینشان توافق صورت گرفته است.

شفیعی خاطرنشان کرد: مابقی پارکینگ‌ های در دست ساخت مناطق تهران در مجموع ۱۰ هزار و ۵۳۱ واحد پارکینگ بر اساس طراحی اولیه است که به فضای پارک پایتخت اضافه می‌ شود منابعی که برای این ۲۸ مجموعه پارکینگ در نظر گرفته شده چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که از محل منابع کسری پارکینگ در حوزه شهرسازی تامین شده است.

وی افزود: غیر از این پنج مورد مابقی همه زمین‌های مربوط به شهرداری است که به صورت صددرصد عمومی استفاده می‌شود و تجاری نیست پارکینگ‌هایی که باتوجه به کسری پارکینگ در مناطق ساخته می‌شوند و متولی بهره برداری و ساخت آنها سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

رییس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سرعت اجرای ساخت پارکینگ مکانیزه بیشتر است. پارکینگ بیمارستان شریعتی هم طبق دستور شهردار تهران مکانیزه خواهد بود از این ۲۸ واحد سه پارکینگ به صورت مکانیزه است که زمان بهره برداری آن باتوجه به پیشرفت فیزیکی قریب به یک سال و سازه‌های ثابت ۲ سال زمان می‌برد.

وی افزود: همه موارد مطالعات ترافیکی شده است ۱۰۰ مورد پیشنهاد از سمت مناطق برای ساخت پارکینگ دریافت شده که ۲۸ مورد آن بر اساس نیازسنجی ها انتخاب شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: