اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
کد خبر: ۳۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - ۱۴ دی ۱۴۰۱ - 04 January 2023
رئیس مجلس در اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی در اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی گفت: جامعیت شهید سلیمانی از این جهت است که او در انقلابی تربیت یافت که این انقلاب خود یک زیست جامع است. شهید سلیمانی همیشه در مسیر «وحدت» و «تولید قدرت» برای جهان اسلام تلاش کرد.
شهید سلیمانی معجزه انقلاب استبه گزارش عصرپرس از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز(چهارشنبه، 14 دی ماه) در اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی که به مناسبت سومین سالگرد شهادت این شهید بزرگ جهان اسلام با حضور مسئولان کشوری و لشگری، رهبران جبهه مقاومت در منطقه و فعالان حوزه جهان اسلام از کشورهای مختلف برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

شهید سلیمانی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی جوانی بود از یک روستای دور افتاده در کرمان، حاج قاسم گاها می گفت تا شش یا هفت سالگی معنای کفش به پا کردن را نمی دانستیم و پا برهنه راه میرفتیم اما انقلاب اسلامی، مکتب قرآن و اهل بیت و ایمان به خدا و مردم و یک تربیت درست از چنین جوان روستا زاده ای که با لقمه ی حلال زندگی کرده چنین شخصیت بزرگی را برای جهان اسلام ساخت و این معجزه انقلاب اسلامی است.

اگر امروز کنار هم جمع شده و حرف از مکتب شهید سلیمانی می‌زنیم در حقیقت مکتب شهید سلیمانی تربیت یافته مکتب حضرت امام (ره) است و ما امروز شهید سلیمانی را یک شخصیت جامع می دانیم و جامعیت ایشان از این جهت است که او در انقلابی تربیت شده است که خود آن انقلاب زیست جامع دارد، شهید سلیمانی در مکتب امامی تربیت شد که آن مکتب جامع الاطراف بود و هست.
 
شخصیت شهید سلیمانی جمع اضداد است؛ او در عین لطافت مقتدر است

شهید سلیمانی یکجا پدر است، یکجا برادر است، یکجا رزمنده است، یکجا فرمانده است، یکجا فرمان‌بر است. وقتی از جامعیت شهید سلیمانی حرف می‌زنیم، یعنی شهید سلیمانی جمع اضداد است. ویژگی ایشان این است که غضب او از دل رحمت برمی‌آید. این است که درعین لطافت، مقتدر است. در جمع فرزندان شهدا با چه لطافت و محبتی رفتار می‌کند. حال آنکه در اوج اقتدار است. شهید سلیمانی یک منتقم است، اما شخصیتی با محبت فراوان. از چهل سال قبل که توفیق آشنایی و رفاقت و همسنگری با شهید سلیمانی داشتم، روزبه‌روز این جامعیت را بیشتر در او یافتم.
 
شهید سلیمانی توانست برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کند

شجاعت و افتخاری که حاج قاسم کسب کرد به این دلیل بود که ایشان سربازی شد که بی واسطه یک مجتهد عالم، عادل، آگاه، شجاع، دشمن شناس، مدیر،مدبر و عمیق در مسائل راهبردی و اجتماعی و با ایمان به مردم و قدرت اسلام شخصیتی مثل فرماندهی محترم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای ایشان را فرماندهی کرد.

رهبر عزیزی که مسیر انقلاب و پرچمی را که از امام(ره) تحویل گرفت در همان مسیر با قدرت و صلابت پیش رفت، رهبر عزیزی که فرمودند این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست و این از افتخارات شهید سلیمانی بود، این سرباز در کنار فرمانده ای که تربیت شد توانست برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کند
 
هر کجا ناامنی بود، شهید سلیمانی حاضر می‌شد و با کمک مردم امنیت را برقرار می‌کرد

هرکجا ناامنی بود و دشمن جنایتکار صهیونیستی و آمریکای جنایتکار در جهان اسلام ناامنی ایجاد می‌کرد، شهید سلیمانی حاضر می‌شد و اجازه نمی‌داد نقشه‌شان پیاده شود. اجازه نداد آن‌ها بر امت اسلامی سلطه پیدا کنند. او ایستاد و با کمک مردم امنیت را برقرار کرد.
حاج قاسم باور داشت قدرت برخاسته از مردم است

شهید سلیمانی باور داشت دو اصل مهم یعنی وحدت جهان اسلام و قدرت جهان اسلام است که می‌تواند جهان اسلام را قوی و متحد به پیش ببرد و همیشه در همین مسیر تلاش کرد و چه خون دلها که در مسیر حفظ وحدت و تولید قدرت خورد.

شهید سلیمانی با همه وجود درک کرد در سطح بین الملل و منطقه تنها منطقی که می تواند جوابگو باشد منطق قدرت است حتی اگر گفت و گو و مذاکره ای نیز است باز متکی بر قدرت است و او باور داشت قدرت برخاسته از مردم است و هر گونه عقب نشینی در برابر آمریکای جنایت کار و رژیم صهیونستی با این قصد که او دست از سر ما بر میدارد یک خطای فاحش و راهبردی است.
 
شهید سلیمانی علاوه‌بر بر عمق راهبردی به عمق اجتماعی جامعۀ هم توجه داشت

شهید سلیمانی درک کرده بود که عمق راهبردی جهان اسلام را در ابعاد مختلف گسترش بدهد، به همان میزان درک کرده بود که باید به عمق اجتماعی جامعۀ اسلامی توجه کرد. امروز همۀ ما در جبهۀ مقاومت و در همۀ کشورهای اسلامی باید توجه کنیم که باید بتوانیم در خدمات عمومی با دنیا رقابت کنیم. این هم نیاز جبهۀ مقاومت و حرکت انقلاب اسلامی است.
 
شهید سلیمانی به‌کمک مستضعفان و پابرهنه‌ها دربرابر سلطۀ غرب ایستاد/ راه موفقیت راه شهید سلیمانی است

راه موفقیت راه مکتب شهید سلیمانی است، راه مقاومت و تکیه بر مردم. شهید سلیمانی چگونه داعش را شکست داد؟ چگونه همۀ هژمونی آمریکا را در منطقه شکست داد؟ من به شما عرض می‌کنم. با ایمان به خدا و با ایمان به مردم. ترامپ گفت هفت میلیارد دلار هزینه کردم و مجبور شدم در یک فرودگاه نظامی تاریک بنشینم و امنیت نداشتم. حال‌آنکه شهید سلیمانی با پابرهنگان و مستضعفان واقعی و کسانی که طعم فقر را چشیده‌اند به میدان آمد. فاطمیون و زینبیون به میدان آمدند و شهید سلیمانی به کمک آن‌ها دربرابر همۀ تکنولوژی و قدرت غرب ایستاد و موفق شد.
 
شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت نشان دادند انقلاب اسلامی و مکتب امام (ره) در دنیا زنده است

شهید سلیمانی با شهادت خود نشان داد انقلاب اسلامی و مکتب امام(ره) هنوز در دنیا زنده است امروز شهدای جبهه مقاومت، بزرگان و مبارزان این جبهه نشان دادند هنوز این جبهه زنده است و مردم و امت اسلامی یکپارچه در این عرصه تلاش و مجاهدت می کنند و این وعده خدا به مومنان است اگر در راه او مقاومت و ایستادگی کنید خداوند بزرگ پیروزی و عزت آن ها را تضمین کرده است

گفتنی است، اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی با عنوان «شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت» با هدف ترویج و حفظ ارزش های والای فرهنگ ایثار و مقاومت در برابر جبهه استکبار جهانی، واکاوی مولفه ها و ابعاد مختلف اندیشه‌های شهید و همچنین شناسایی ظرفیت های علمی مرتبط با موضوع، با مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و با محوریت دبیرخانه دائمی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شده است.

این خبر در حال تکمیل است...

نام:
ایمیل:
* نظر: