اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵
کد خبر: ۳۲۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - 25 November 2022
پیام رئیس دانشگاه تهران به دانشجویان بسیجی:
رئیس دانشگاه تهران همزمان با هفته بسیج و فرا رسیدن سالروز شکل‌گیری بسیج دانشجویی اظهار داشت: برافراشتن پرچم «گفت‌وگو» توسط دانشجویان بسیجی، تصویری از قدرت نرم این تشکیلات دانشجویی و ترجمان انقلابی‌گری در تراز فرزندان حضرت روح‌الله را به نمایش گذاشت.
بسیج دانشجویی قدرت نرم خود را در غائله اخیر نشان دادبه گزارش عصرپرس از دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی در این پیام نوشت: فرا رسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای شکل‌گیری بسیج دانشجویی و تقارن آن با روزهایی که این تشکیلات انقلابی بیش از هر زمانی در پاسداری از آرمان‌های امام و رهبری می‌درخشد، بار دیگر یادآور روشن‌بینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در پیش‌نگری بزنگاه‌ها و میدان‌هایی است که انقلاب اسلامی در طول حیات خود با آنها مواجه می‌شود؛ از جمله قرارگیری در میدان نبرد فرهنگی که نمونه‌ای چندوجهی از آن را در جریان حوادث اخیر پیش روی داشته‌ایم.

وی افزود: تشکیلات بسیج دانشجویی که همواره پیشتاز در عرصه فعالیت‌های جهادی و فرهنگی است، در جریان غائله اخیر که مدعیان "آزادی" بر ضد شعارشان عمل می‌کردند، روی دیگری از رویکرد جهادی خود را در مواجهه با این مدعیان عرضه کرده و با پیروی از سبک زندگی و مدیریتی سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، "عقلانیت" را که یکی از مولفه‌های کلیدی فعالیت جهادی است سرمشق خود قرار داده و بارها دانشجویانی که لباس اعتراض بر تن کرده بودند را به "گفت‌وگو" دعوت کرد.

وی ادامه داد: آن صحنه‌ای که گلوی دانشگاهیان بسیجی در پی شعارهای ساختارشکنانه اندک فریب‌خوردگان، فشرده می‌شد؛ دانشجویان بسیجی در دانشگاه‌های سراسر کشور به‌ ویژه در نماد آموزش عالی، چنان هوشمندانه و با بصیرت در میدان ایستادند و از حریم ولایت دفاع کردند که زبان مخالفان نیز یارای انتساب سخت‌انگاری به آنها در فضای دانشگاه را نداشت. امروز دانشجوی انقلابی از هر گرایش سیاسی، در نقطه‌ای از تاریخ جنبش دانشجویی ایستاده است که تنها با تلاش برای تجمیع اراده‌ها و وحدت بین سلیقه‌های پایبند به آرمان‌های انقلاب می‌تواند بار دیگر تاریخ‌ساز شود و پرواز بال‌های دانشگاه اسلامی را تداوم بخشد. بدون تردید روحیه بسیجی که نه فقط در دانشجویان عضو این تشکیلات دانشجویی که در هر دانشجوی انقلابی متبلور است، لازمه بی‌بدیل این تاریخ‌سازی است.

مقیمی نوشته است: بار دیگر با طنین‌اندازی نوای دلنشین تفکر بسیجی، شاهد ناکامی بدخواهان و دشمنانی بودیم که همواره به دانشگاه تهران با چشم طمع می‌نگرند تا نقش تمدن‌سازی آن را به چالش بکشند. شما خواهران و برادران بسیجی‌ام، آگاهی را با احساس مسئولیت و شور و شعور آمیخته کردید و علیرغم بی‌احترامی و ترور شخصیت شما جوانان مؤمن و انقلابی توسط معدود افراد معلوم‌الحال در محیط دانشگاه که از روی نابخردی و یا خائنانه صورت گرفت، صحنه‌ای از آزمایش الهی را به نمایش گذاشتید و با ایمانی عاشقانه از آن سربلند بیرون آمدید.

در همین مجال، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به دانشگاهیان بسیجی و گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر با امام و شهدا پیمان می‌بندیم در مسیر دفاع از عزت و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و صیانت از دانشگاه اسلامی تا پای جان در زیر پرچم ولایت و تحت رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از هیچ تلاشی برای تقویت و کارآمدسازی نظام اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) فروگذار نخواهیم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: