اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
کد خبر: ۳۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۴ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - 28 September 2022
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هفت هموطن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۱۴۴ هزار و ۴۱۶ نفر رسید.
۷ نفر بر اثر کرونا فوت کردندبه گزارش عصرپرس از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز - ششم مهر ۱۴۰۱ - بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد ۷۸ نفر در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور از ابتدای شیوع این همه گیری به ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۹۶۸ نفر رسید.

تا کنون هفت میلیون و ۳۲۵ هزار و ۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۱۶۱ نفر از بیماران در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

د️ر حوزه واکسیناسیون نیز برپایه آمار وزارت بهداشت تاکنون ۶۵ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۸۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۵۷ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۱۵ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۵۷ دُز رسیده است.

در حال حاضر ۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: