اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۲۹۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - 14 June 2022
سازمان بنادر و دریانوردی:
سازمان بنادر و دریانوردی از صدور حکم رفع توقیف بار کشتی ایرانی در یونان خبر داد و اعلام کرد: مراحل اجرایی این دستور در حال انجام است.
حکم رفع توقیف بار کشتی ایرانی در یونان صادر شدبه گزارش عصرپرس، سازمان بنادر و دریانوردی در بیانیه‌ای با اشاره به آخرین وضعیت توقیف بار یک فروند کشتی تحت پرچم ایران از سوی دولت یونان، اعلام کرد: با اقدام سریع و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران، حکم بازگرداندن بار به صاحب آن صادر شد و در حال حاضر مراحل اجرایی این دستور در یونان در حال انجام است.

در این بیانیه آمده است: با اقدام سریع و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری ارگان‌های ذی‌ربط و حمایت‌های وزیر راه و شهرسازی، علی‌رغم حکم آمریکایی‌ها مبنی بر نگهداری کشتی و توقیف کالا به نفع این کشور و موافق نامه معاضدت حقوقی بین آمریکا و یونان، در نهایت حکم بازگرداندن بار به صاحب آن صادر و دولت یونان دستور مربوطه را صادر کرد و اکنون شاهد رفع توقیف کشتی و بازگرداندن بار به صاحب آن هستیم.

گفتنی است، دولت یونان چندی پیش از حرکت یک فروند کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در سواحل این کشور جلوگیری و بار آن با هماهنگی دولت آمریکا، توقیف شد و درحالی‌که این کشتی به‌منظور حفظ ایمنی پرسنل و کشتی به سواحل یونان پناه برده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: