اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
کد خبر: ۲۷۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - 18 December 2021
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف خبر داد:
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری چهل وچهارمین دوره مسابقات حضوری قرآن کریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دو بخش خواهران و برادران از ۲۹ آذر تا سوم دی ماه با حضور ۲۰۰ نخبه قرآنی خبر داد.
رقابت ۲۰۰ نخبه در چهل وچهارمین دوره مسابقات قرآنیبه گزارش سرویس اجتماعی عصرپرس، مهدی قره شیخلو روز شنبه در نشست خبری با بیان اینکه این دوره از مسابقات قرآن کریم در پنج رشته قرائت، ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جز و رشته تفسیر عمومی برگزار خواهد شد، افزود: در این دوره از مسابقات ۵۰ نفر از بانوان منتخب در رشته های عنوان شده به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه این دوره از مسابقات به مدت پنج روز جریان خواهد داشت، گفت: در اجرای این مسابقات بانوان قرآنی هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ و برادران هر روز عصر از ساعت ۱۸ تا ۲۳ به رقابت می پردازند.

قره شیخلو با بیان اینکه مسابقات برادران به صورت زنده از شبکه قرآن سیما و شبکه رادیویی قرآن پخش می شود، اظهار داشت: برادان شرکت کننده در این دوره از مسابقات نسبت به بانوان دو رشته اذان و مدیحه سرایی و هم خوانی قرآن کریم را بیشتر خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در بخش برادران هفت گروه رقابتی و بخش بانوان پنج گروه رقابتی خواهیم داشت، تصریح کرد: نفرات منتخب در این دوره از رقابت ها به مسابقات بین المللی سال ۱۴۰۱ راه پیدا خواهند کرد.

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه جوائز مسابقات در مقایسه با سال گذشته تقریبا به دو برابر افزایش یافته، ادامه داد: برای نفرات اول بخش خواهران و برادران در رشته قرائت و حفظ کل قرآن کریم ۳۵ میلیون تومان، دوم ۳۰ میلیون، سوم ۲۵ میلیون، چهارم ۲۰ میلیون و پنجم ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

قره شیخلو با تاکید بر اینکه در هر گروه پنج نفر برگزیده خواهد شد، اظهار داشت: در مجموع مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان جایزه برای نفرات منتخب در نظر گرفته شده که در مراسم اختتامیه اهدا خواهد شد.

 وی تصریح کرد: همانند سالهای گذشته امسال نیز سومین دوره مسابقه کتابت و خوشنویسی قرآن کریم پیش تر برگزار شده که نفرات منتخب در آیین اختتامیه معرفی و قدردانی خواهند شد.

در پایان این نشست خبری، از پوستر چهل وچهارمین دوره مسابقات قرآن کریم توسط رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی شد./ایرنا

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: