اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
کد خبر: ۲۵۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - 12 September 2021
محمدبیگی در اخطار قانون اساسی:
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم کاری نسبت به خانواده شهدا و ایثارگران، گفت: باید قوانین و آئین نامه های این حوزه در مجلس بررسی و اصلاحات لازم انجام شود.
در حق شهیدان و خانواده آن ها کم کاری بسیاری شده استبه گزارش عصرپرس از خانه ملت، فاطمه محمدبیگی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 21 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، با استناد به اصل 3 قانون اساسی، گفت: ما در مملکتی زندگی می کنیم که شهدا و ایثارگران پای قانون اساسی و جمهوری اسلامی ایستاده اند.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد محیط مناسب برای رشد فضائل اخلاقی براساس ایمان، تقوا و مبارزه با تمامی مظاهر فساد و تباهی ضروری است، افزود: با وجود اینکه افراد بسیاری چراغ این موضوع را روشن نگه داشتند اما می بینیم که در آئین نامه های مربوط به تامین حقوق همه جانبه این افراد به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران کم کاری می شود.

وی با بیان اینکه ما در حق شهیدان و خانواده های آن ها خیلی کم کاری کردیم و آنچه وظیفه ما بوده به جا نیاوردیم، اضافه کرد: نمایندگان در مجلس فراکسیون شهدا و ایثارگران، فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت، فراکسیون فرزندان شاهد و ایثارگر را ایجاد کردند تا قسمتی از مطالبات خانواده شهدا در این فراکسیون ها بررسی و پیگیری شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تصریح بر اینکه همه نمایندگان به پیگیری معضلات حوزه سلامت و بیمه های درمان خانواده های شهدا علاقمند هستند، ادامه داد: در آئین نامه و قوانین موجود مانند قانون اصلاح اساسنامه بنیاد شهید، آئین نامه اجرای قانون در حال اشتغال مستخدمین جانباز و ... کم کاری می شود که این آئین نامه ها باید برای بررسی به مجلس بیاید.

محمدبیگی با بیان اینکه بیش از 350 شهید مدافع سلامت داریم که اکنون فقط حدود 200 نفر از آن ها شهید اعلام شده، افزود: از آن جا که این افراد در بخش خصوصی فعال بودند شهید به حساب نمی آیند در حالی که با ایثارگری تمام تلاش خود را برای مبارزه با کرونا به کار می برند، دستور فرمایید که این قوانین در مجلس اصلاح شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: