اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
کد خبر: ۲۵۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲ - ۲۸ تير ۱۴۰۰ - 19 July 2021
اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درباره جزئیات تعطیلات پیش رو؛
قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله ا کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد:در تعطیلی یک هفته ای پیش رو خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های دیگر شهرها به تهران و البرزممنوع است.
خروج خودروهای شخصی با پلاک تهران و البرز ممنوع استبه گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به منظور تعطیلی ها و اعمال محدودیت‌ها در پایان هفته جاری آمده است: با توجه به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی بر"تعطیلی همزمان دو استان تهران والبرز" با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزئیات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاههای دولتی، بانکها و گروه های پر خطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان های تهران و البرز و سایر استان های کشور می رسد.

 بر اساس این اطلاعیه اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸-۴-۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت صبح  روز دوشنبه ۴ – ۵ - ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت

براساس این اطلاعیه خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های دیگرشهرها به تهران و البرز و سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.

براساس این گزارش، عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظور جلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل‌ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را اعمال می‌کند. همچنین خودروهای شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه کردند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می‌شوند.

طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، نیروی انتظامی و فرمانداری‌ها درفاصله زمانی یاد شده دربند(۱) از صدور مجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می شود.

براساس این گزارش، وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثرهمکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.

استانداران و فرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا و اعمال مقررات محدودیت های کرونایی، براساس رنگ بندی هرشهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.

این اطلاعیه می افزاید:  وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش کند تا مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.

همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک های عامل درسطح استان های البرز و تهران ابلاغ  می کند تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل کرودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.

قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در این اطلاعیه ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان"تشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز" تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می گیرد؛ رستوران ها و قهوه خانه ها ( به استثنای فعالیت های بیرون بر)، تالارهای پذیرایی، سالن های سینما و تأتر، پاساژها و بازارهای سربسته، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی، شهربازی ها و باغ وحش ها و نمایشگاه های عمومی و تخصصی

 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: