اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷
کد خبر: ۲۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - 01 June 2021
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در منزل شهید سردار حجازی حکم سرلشکری این شهید سرافراز را که به تصویب فرمانده معظم کل قوا رسیده است، تقدیم‌خانواده شهید کرد.
حکم سرلشکری شهید حجازی تقدیم خانواده وی شدبه گزارش عصرپرس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در منزل شهید سردار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حکم سرلشکری این شهید گرانقدر را که به تصویب حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) فرمانده معظم کل قوا رسیده است، تقدیم خانواده شهید کرد.

در متن این‌حکم آمده است:
خانواده محترم سردار سرلشکر پاسدار شهید سید محمد حسین زاده حجازی

مفتخر شدن شهید بزرگوار به درجه سرلشکری که به پاس احراز شایستگی‌ها و در اجرای اوامر مقام معظم فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله امام‌خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸ تحقق یافت، موجب افتخار و مباهات است.

در این دیدار سرلشکر باقری با اشاره به نقش آفرینی‌ها و خدمات صادقانه و موثر شهید حجازی طی دوران مختلف در لباس پاسداری، اظهار داشت: شهید حجازی در مسئولیت‌های مختلفی که بر عهده داشت چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن و حتی در زمانی که در لبنان حضور داشت، همواره تاثیر گذار بود.

وی افزود: یک ماه پس از آغاز جنگ تحمیلی، برای اولین بار شهید حجازی را در پادگان گلف اهواز ملاقات کردیم؛ آن زمان رزمندگان اعزامی از اقصی نقاط کشور به جبهه‌های جنوب در این‌پادگان حضور پیدا می‌کردند و شهید حجازی هر ۱۵ دقیقه برای هزاران رزمنده‌ای که به آنجا می‌آمده بودند، سخنرانی می‌کرد و آن‌ها را نسبت به وضعیت جبهه‌ها توجیه می‌کرد و سپس سازماندهی و به یگان‌ها و خطوط دفاعی کشور در جبهه گسیل می‌داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح سرلشکر شهید حجازی را مجاهد فی سبیل الله و الگویی شایسته برای نسل جوان جامعه به ویژه در نیرو‌های مسلح و مدافعان انقلاب و میهن اسلامی توصیف و تصریح کرد: آثار و برکات وجودی سردار حجازی برای همیشه در اذهان رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت منطقه باقی خواهد ماند و تاریخ از او و سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی همواره به نیکی و با احترام یاد خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: