اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
کد خبر: ۲۳۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - 09 March 2021
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی از آغاز آزمایشی سامانه ترسیم الکترونیکی کروکی تصادفات خبر داد و گفت: یکی از راه‌های هوشمند سازی دست افزارها در پلیس راهور، ترسیم الکترونیکی کروکی تصادفات است
آغاز آزمایشی سامانه ترسیم الکترونیکی کروکی تصادفاتبه گزارش عصرپرس از سایت راهور ، سردار "سیدکمال هادیانفر" رییس پلیس راهور ناجا صبح امروز طی مراسمی  از الکترونیکی شدن ثبت کروکی تصادفات خبر داد و افزود: پلیس راهور در اعمال جریمه‌ها حدود ۶۰ درصد، از دست افزار‌ها را به صورت الکترونیک در جاده‌ها و شهر‌های کشور به کار برده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: ۴۰ درصد از اعمال جریمه‌ها به صورت قبض جریمه دستی اعمال می‌شود.

وی بیان داشت: تلاش می‌کنیم تا در سال آینده ۱۰۰ درصد همکارانمان از دست افزار‌ها برای اعمال قانون استفاده کنند.

سردار هادیانفر، به آن دسته از افرادی که قبض جریمه را بصورت حضوری دریافت می‌کنند، توصیه کرد  به دنبال پرداخت سریع آن نباشند و با گذشت ۴ الی ۵ روز و به محض دریافت اولین پیامک با شناسه قبض ، به پرداخت جریمه از طریق درگاههای موبایل، بانک و دستگاه‌های خود پرداز و سایت راهور ۱۲۰ اقدام  کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: یکی از راه‌های هوشمند سازی دست افزارها در پلیس راهور، ترسیم  الکترونیکی کروکی تصادفات است.

سردار هادیانفر گفت: دوره آزمایشی این طرح از روز شنبه (۲ اسفند) در استان قم آغاز شده و هدف این طرح سرعت در ارائه کروکی و جلوگیری از سوء استفاده از بیمه و ایجاد  تصادفات ساختگی است. همچنین این اقدام باعث سرعت عمل بیشتر می‌شود و هزینه سازمانی تقلیل می‌یابد. این طرح کار بسیار ارزشمندی است که از استان قم شروع شده و به زودی دوره پایلوت که تمام شود به کل کشور تسری می‌‌یابد.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به تصادفاتی که سالانه اتفاق می‌افتد گفت: سالانه یک میلیون و 200 هزار تصادف جرحی،‌فوتی و خسارتی توسط افسران کارشناس تصادفات رسیدگی می‌شود ، با اجرای این طرح ، کروکی کاغذی حذف و پیامکی برای مقصر و غیرمقصر بلادرنگ ارسال می‌شود و دیتا نیز در اختیار شرکت بیمه قرار می‌گیرد و بیمه از این طریق خسارت را پرداخت می‌کند ما در دوره آزمایشی مشکلات را برطرف می‌کنیم و به صورت پایدار در استان‌های دیگر اجرایی خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: