اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
کد خبر: ۱۸۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - 29 May 2020
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : افتتاح هفتگی طرح‌های ملی را برنامه ریزی شده که بر اساس آن، تعدادی از واحدهای بزرگ و مهم در خردادماه به بهره‌برداری خواهند رسید.

پویش افتتاح طرح های بزرگ صنعتی و معدنی در کشور

به گزارش عصرپرس به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه با مدیران استانی استان البرز که به منظور بررسی مسائل صنعتی و معدنی استان برگزار شد گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام از اهداف مهمی است که در سال جاری به آن اهتمام خواهیم داشت.

وی افزود: موضوع بهره وری سرمایه باید بسیار جدی مورد توجه قرار گیرد .

زرندی افزود: در حال حاضر هزاران طرح با میلیارد ها تومان سرمایه بصورت نیمه تمام است و از طرفی سرمایه گذاران جدیدی می خواهند وارد بخش تولید شوند و از صفر کار خود را آغاز کنند.

معاون طرح و برنامه افزود: معقول این است که سرمایه گذار جدید را به طرف واحدهای راکد و تعطیل و یا واحدهای نیمه تمام هدایت کرد تا از اتلاف منابع جلوگیری کرد.

وی گفت: فقط بیش از ۱۲ هزار واحد بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد.

زرندی تصریح کرد: به سازمان های استانی تاکید کردیم در سال جاری این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند و در سامانه بهین یاب نیز لیست تمام واحدهای نیمه تمام مشخص شده است.

وی گفت: البته تحقق این امر، مستلزم تعامل دو طرف سرمایه گذار جدید و تولید کننده است و باید در این خصوص فرهنگ سازی هم بشود.

معاون طرح و برنامه افزود: برای سال جاری احیا ۲ هزار و ۲۰۰ واحد تعطیل را برنامه ریزی کرده ایم که در این زمینه هم می توانیم از سرمایه گذار جدید استفاده کرد.

زرندی در بخش دیگر سخنان خود به توانمندی های استان البرز اشاره کرد و‌ گفت: البرز می تواند روی صنایع دارویی و های تک تمرکز کند و و زارت صنعت ،معدن و تجارت در سال جهش تولید از تولید دارو با فناوری بالا، واکسن و... حمایت می کند

معاون طرح و برنامه افزود: توجه به مسائل محیط زیست برای ما بسیار مهم است اما معتقد هستیم در موضوعات محیط زیست باید یک تغییر نگاه اتفاق بیفتد.

زرندی توضیح داد: در استان تهران و البرز به سختی اجازه توسعه واحدهای تولیدی به خاطر محیط زیست داده می شود و این معضلی برای این دو استان است.

وی گفت: پیشنهاد ما این است که رده محیط زیستی از صنعت محور بودن به واحد محور بود تغییر کند.

معاون طرح و برنامه افزود: الان برخی از صنایع در لیست آلاینده ها قرار دارد در حالی که در همان صنایع، واحدهای هستند که با تکنولوژی بالا حتی از برخی از صنایع که در لیست آلاینده ها هم نیستند، بهتر مسائل زیست محیطی را رعایت کنند.

زرندی گفت: ضوابط زیست محیطی شفاف و مشخص باشد و هر واحدی که بتواند آن را رعایت کند باید اجازه فعالیت بگیرد نه اینکه چون در لیست صنایع آلاینده است نتواند کار کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: