اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
کد خبر: ۱۰۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - 24 October 2018
وزیر نفت:
وزیر نفت بحث مخالفت وزارت نفت با احیای کارت سوخت را از جمله دروغ‌های رسانه‌نماها عنوان کرد و گفت: این طرح هم اکنون در حال بررسی است.

وزارت نفت با احیای کارت سوخت مخالفتی نداردبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شانا، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه آیین امضای قراردادهای طرح توسعه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری در تهران و هشت کلانشهر در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: هدف اصلی، مهار مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق است تا کشور به واردات بنزین وابستگی نداشته باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان قاچاق سوخت اعلام کرد: همه عددها حدس و گمان است؛ میزان آن را فقط خدا می‌داند.

زنگنه با اشاره به این که بحث کارت سوخت در حال بررسی است، گفت: اساس کار دولت مبتنی بر افزایش قیمت بنزین نیست، اما برای عرضه به آنان که متقاضی میزان بیشتری بنزین هستند تدابیر لازم در حال بررسی است.

مقدمات عرضه نفت خام در بورس انرژی فراهم شده است

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: همان طور که پیش‌تر گفته بودم جزئیات و ریزه‌کاری‌های فراوانی در این زمینه مطرح بوده که با برگزاری نشست‌ها و انجام هماهنگی‌ها، اطلاعیه عرضه منتشر و مقدمات عرضه فراهم شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا قرار است روسیه از ۱۳ آبان بازاریابی بخشی از نفت ایران را در بازارهای دنیا انجام دهد، گفت: این حرف‌ها را اسرائیلی‌ها می‌زنند و آنها راست نمی گویند، اما بدانید من درباره تحریم به هیچ پرسشی پاسخ نمی‌دهم.

اعتراف وزیر نفت عربستان به واقعیت‌های بازار

وزیر نفت این را هم اضافه کرد: وزیر نفت عربستان دیروز به واقعیت‌های مهمی اعتراف کردند از جمله آن که امکان جبران نفت ایران در بازار وجود ندارد و دیگر این که سه رقمی شدن قیمت نفت را منتفی ندانستند.

زنگنه امضای قراردادهای توسعه ناوگان قطار شهری ۹ کلانشهر را یکی از اقدام‌های دولت در مسیر بهینه‌سازی مصرف سوخت عنوان کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و توسعه گازرسانی از دیگر اقدام‌هایی است که همسو با این اهداف در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

وی تصریح کرد: تعهد دولت از طریق وزارت نفت برای خرید و تامین ۲ هزار دستگاه واگن جدید برای اضافه شدن به ناوگان قطار شهری ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است و دولت خود را متعهد به بهبود محیط زیست و ارائه خدمت به مردم می‌داند.

به گفته وزیر نفت، اجرای این قراردادها بار مالی ندارد و منابع آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت تامین می‌شود که با فعال‌سازی صنایع داخلی، بهبود محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف سوخت، همگی منتفع خواهند شد.

زنگنه با یادآوری این که به ثمر رسیدن این قراردادها حاصل یک کار جمعی بوده است، ابراز امیدواری کرد همکاری‌هایی از این دست ادامه یابد.

وی یادآور شد: نیاز داریم به مردم ثابت کنیم که با امید، نشاط و تلاش در حال فعالیت هستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: