اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۱
کد خبر: ۳۲۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - 22 November 2022
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی مفیدترین روش برای خروج دولت از بازار کشاورزی و سپردن این موضوع به بخش خصوصی است.
کشاورزی قراردادی مفیدترین روش برای خروج دولت از بازار کشاورزیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران با بیان این که نگاه دولت به بخش کشاورزی مثبت است، افزود: دغدغه‌های شما در حوزه تولید در بخش کشاورزی همان دغدغه‌های ما و دولت است، بنابراین باید میزان اعتماد متقابل افزایش یابد تا منجر به واگذاری فعالیت‌های دولتی به بخش خصوصی شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: کشاورزی قراردادی مفیدترین روش برای خروج دولت از بازار کشاورزی و سپردن این موضوع به بخش خصوصی است.

ساداتی نژاد، به رفع تعهدات ارزی نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم به نفع صادرکنندگان این مهم حل شود و برای شیرخشک رفع تعهدات ارزی انجام شد.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر وجود یک انجمن قدرتمند تجمیع شده در بخش کشاورزی و دام و طیور، تصریح کرد: این انجمن قدرتمند می‌تواند برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری حضور فعال داشته باشد.

وی همچنین به رایزنی انجام شده با بانک مرکزی اشاره کرد و اظهار داشت: با بانک مرکزی رایزنی‌هایی انجام شده تا قرارداد کشت قراردادی کشاورزان به عنوان تضمین در بانک‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

ساداتی نژاد، همچنین از تسهیل واردات و صادرات در کشور خبر داد و گفت: با همکاری سازمان غذا و دارو ایران و سازمان ملی استاندارد، ۱۸ هزار میزان حد مجاز باقیمانده آفت‌کش‌ها (MRL) بازنگری شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: