اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
کد خبر: ۲۹۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - 27 May 2022
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو از ابتکار تمدید قرارداد موقت تجارت آزاد بین اتحادیه اقتصادی اورآسیا و ایران حمایت می کند.
پوتین: روسیه از تمدید توافق تجارت آزاد اوراسیا با ایران حمایت می کندبه گزارش عصرپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز جمعه در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا گفت: روسیه از ابتکار تمدید توافقنامه موقت تجارت آزاد اوراسیا با ایران حمایت می کند.

رئیس جمهور روسیه در این خصوص ادامه داد که در حال حاضر مذاکرات برای انعقاد یک توافقنامه تجارت آزاد کامل از جمله با ایران در حال انجام است که جایگزین توافق موقت فعلی می شود.

ولادیمیر پوتین خاطر نشان کرد که اجرای توافقنامه تجارت آزاد به طور قابل توجهی بر گردش تجاری اوراسیا تأثیر گذار است.

وی در این باره ادامه داد: در پایان سال ۲۰۲۱، تجارت با ۷۳.۵ درصد افزایش به ۵ میلیارد دلار، صادرات از اوراسیا ۲.۱ برابر و به ۳.۴ میلیارد دلار افزایش یافت. برای حفظ نظام تجارت ترجیحی کنونی با ایران، تا زمان انعقاد توافقنامه تجارت آزاد جدید، از تصمیم برای تمدید قرارداد موقت حمایت می کنیم.

رئیس جمهور روسیه همچنین تشدید مذاکرات بر سر توافقنامه تجارت آزاد بین اوراسیا و مصر، آغاز مذاکرات مشابه با اندونزی و بررسی موضوع انعقاد قرارداد تجارت ترجیحی با امارات را مطلوب دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر: