اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
کد خبر: ۲۹۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - 25 May 2022
وزیر نفت خبر داد:
وزیر نفت گفت: تلاش دولت سیزدهم این است که روابط تجاری را با کشور دوست و برادر مثل روسیه در بخش‌های دولتی و خصوصی افزایش دهد.
بتلاش دولت سیزدهم برای افزایش روابط تجاری ایران و روسیهه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس، جواد اوجی وزیر نفت در دیدار با «الکساندر نواک» معاون نخست‌وزیر روسیه و هیات عالی‌رتبه روسیه اظهار کرد: ایران و روسیه توافق‌های خوبی را در زمینه انرژی، کشاورزی، بانکی و... در روسیه داشتند که امروز آن توافق‌ها را  پیگیری خواهیم کرد تا آمادگی کامل برای نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه فراهم شود.

وی افزود: خوشبختانه پیرو نشست‌هایی که در سفر به روسیه برگزار شد و جلسات متعددی هم در تهران داشتیم و  امیدوارم در نشست امروز تصمیم‌های خوبی اتخاذ شود.

وزیر نفت تاکید کرد: تلاش دولت مردمی سیزدهم این است که روابط تجاری با کشور دوست (روسیه) را در بخش‌های دولتی و خصوصی افزایش دهد.

توافق‌های ایران و روسیه باید اجرایی شود

همچنین «الکساندر نواک» معاون نخست‌وزیر روسیه و هیات عالی‌رتبه روسیه در دیدار با  وزیر نفت کشورمان گفت: ابتدا به مردم ایران، خانواده و بستگانی افرادی که در حادثه ساختمان متروپل آبادان عزیزان خود را از دست دادند، تسلیت عرض می‌کنم. 

وی افزود: همکاری‌های همه جانبه ایران و روسیه اخیراً از پویایی خاصی برخوردار شده است و روسای جمهوری دو کشور در تماس دایم با یکدیگر هستند.

نواک ادامه داد: سفر رئیس‌جمهوری ایران به روسیه در ماه ژانویه امسال تحرک مضاعفی به توسعه روابط دو کشور داده است.

معاون نخست‌وزیر روسیه تاکید کرد: ما باید توافق‌های مهمی را که در سطح روسای جمهوری ایران و روسیه حاصل شده است اجرایی کنیم.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: