اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۹۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 03 May 2022
وزیر میراث فرهنگی:
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت:با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی، بودجه حفظ و مرمت ۳۵هزار بنای تاریخی در کشور افزایش ۷۸درصدی داشته است.
بودجه مرمت ابنیه تاریخی کشور ۷۸درصد افزایش داشته‌ استبه گزارش سرویس فرهنگی عصرپرس، سید عزت‌الله ضرغامی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید با اعلام این خبر افزود: این رقم در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش دو برابری داشته است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: مجموعه جهانی تخت جمشید یک ظرفیت بسیار بزرگ برای کشور است که از اولویت‌های مهم ردیف بودجه امسال برای حفظ، مرمت و نگهداری است که مبلغ آن تا یک ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

او از تنظیم اساس نامه قانون صندوق احیا و توسعه بناهای تاریخی و تصویب آن در دولت خبر داد و افزود: بر این اساس دولت می‌تواند از کمک‌های مردمی و هدایای داخلی و خارجی برای احیا و مرمت بناهای تاریخی استفاده کند.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: تاکنون برای استفاده از این منابع اعتباری وزارت میراث فرهنگی منع قانونی داشته است که بزودی این اساس نامه تنظیم و ابلاغ خواهد شد. 

ضرغامی از مرمت و بازسازی مجموعه تاریخی آب رکنی در مسیر شیراز به تخت جمشید خبر داد.

تخت جمشید در فاصله حدود ۵۵ کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد. شهرستانی که آثار تاریخی دیگری از دوره‌های هخامنشیان و ساسانیان همچون نقش رستم و نقش رجب را در خود جای داده است.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر: