اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳
کد خبر: ۲۶۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - 25 September 2021
جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: سارقان مسلحی که در چندین فقره سرقت مسلحانه از طلا فروشی ها دست داشتند، و هجدهم شهریورماه هنگام فرار از دست پلیس اقدام به تیراندازی در بزرگراه همت کرده بودند، دستگیر شدند.
انهدام باند سارقان مسلح پایتختبه گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار حمید هداوند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هجدهم شهریور ماه سال جاری باندی از سارقان مسلح با تعدادی از ماموران پلیس درگیر شده و با شلیک تیر به سمت آنان یکی از ماموران پلیس را مصدوم کردند، بیان داشت: سارقان با زورگیری یک دستگاه سواری پژو در بزرگراه همت، سراسیمه با به جا گذاشتن خودرو پا به فرار گذاشتند

وی افزود: با انجام کار گسترده اطلاعاتی و میدانی توسط پلیس آگاهی فاتب مدتی بعد اعضای این باند شناسایی و در عملیات جداگانه دستگیر شدند که آخرین مورد آن یک روز پیش با دستگیری سه نفر از سرکردگان و اعضای اصلی این باند انجام شد. پیش از این نیز هشت عضو دیگر این باند در عملیات مختلف پلیسی دستگیر شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه سارقان علاوه بر تهران از سوی مراجع قضایی در استان های فارس، اصفهان، قم و غرب استان تهران نیز تحت تعقیب بودند، عنوان داشت: این سارقان عمده سرقت های خود را در مناطق شمالی و مرفه نشین شهر تهران انجام داده بودند.

وی با اشاره به اینکه از این افراد پنج قبضه سلاح از جمله کلت، کلاشینکف و وینچستر به همراه ده ها عدد فشنگ کشف شد، گفت:  این افراد علاوه بر اینکه یکی از ماموران نیروی انتظامی را با ضرب گلوله مصدوم کرده بودند یک خانم دیگر را نیز در همان تاریخ ۱۸ شهریور ماه و در حین فرار از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار داده بودند.

جانشین رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این افراد سوابق متعددی در ارتکاب به سرقت دارند، گفت: امیدوارم که حکم درخوری برای این افراد از سوی دستگاه قضایی صادر شود که البته با توجه به همراهی و هماهنگی خوبی که میان پلیس و دستگاه قضا وجود دارد قطعا ما اجازه قدرت نمایی به این افراد را نخواهیم داد.

هداوند ابراز داشت: مامور نیروی انتظامی از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و همچنان در بیمارستان بستری است و  شهروندی دیگر که یک خانم بود از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته است که روند درمانی ایشان نیز همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی قاطعانه و مقتدرانه با اراذل و اوباش و کسانیکه بخواهند امنیت و آرامش مردم عزیزمان را به مخاطره بیندازند برخورد خواهد کرد و مجرمان و اراذل و اوباش بدانند که در صورتی که دست از پا خطا کنند، دیر یا زود در پیشگاه قانون زانو خواهند زد.
نام:
ایمیل:
* نظر: